Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Kedves Doktor Úr/Nő!

25 éves nő vagyok. 1,5 hete kétoldali tüdőembóliám volt. Injekciót, majd ezt követően Xarelto gyógyszert kaptam. A menstruációm 7 nappal ezelőtt kezdődött. Kezdetben normál lefolyású volt, azonban az elmúlt 2 napban erős vérzést tapasztalok és nem látom jelét annak, hogy elmúlna. Normális ilyen esetekben? Külföldi oldalakon a Xarelto mellékhatásaként emlegették az elhúzódó erős menstruációt. Az orvosom a gyógyszerválasztásnál nem számol be erről, ez valóban gyakori?
Előre is köszönöm a válaszukat!
Kedves Vivien !

Nem gyakori, de előfordul, Mivel PE komoly dolog,valamilyen alvadásgátlót szednie kell. A dózis csökkentése érdekében szakorvossal konzultáljon mindenképp.

Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Prima Medica Egészségközpontok