A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő/Úr!

38éves vagyok.Tavaly októberben tüdőembóliám volt. Azóta apixaban származékú ( Eliquis 5mg. Reggel-este) szedek. Akkor egyből abbahagyatták velem a fogamzásgátló tablettát ( novynette). Közbe kiderült hogy szarkóidózisom van,tüdő és nyirokcsomó érintettséggel. Tavaly december óta ezért szteroidot (Medrol) is szednem kell. 32mg.al kezdtem. Most 8mg.nál tartok. Azóta egyre több problémám van a havi vérzésemmel. Elhúzodó lett. Van hogy elötte már vérezgetek, majd mikor azt hinném hogy ennyi volt megjön rendesen, majd utána alig akar elmúlni. Van hogy még 7napra rá van kevéske. Tudom hogy a hormonok még nem állhattak be. De befolyásolhatja a vérhígító és a szteroid egybe? A vérképembe a trombócitám a 440 megengedett helyett most 515G/l, de volt hogy 560g/l is volt. Ez is közrejátszhat? Válaszát előre köszönöm. ZSU
Kedves Zsuzsanna !
Itt nem "közrejátszásról" van szó! A szteroid nagyon befolyásolja az alvadást is, és a thrombocytaszámot is.Levélben lehetetlen hosszadalmas ezt megírni .Jelentkezzen be a Trombozisközpontba egy konzultációra és akkor megbeszélhetjük .
Üdvözlettel:Dr. Blaskó György

Hírek

DIC- amikor a véralvadási rendszer összeomlik

DIC- amikor a véralvadási rendszer összeomlik

A COVID-19 és az ellene alkalmazható bizonyos vakcinák témájához kapcsolódóan gyakran olvasni az ún. DIC nevű állapotról. Hogy pontosan mit is takar ez a ritka, ám életveszélyes szövődmény, azt prof. Blaskó Györgytől, a Trombózis-és Hematológiai Központ véralvadási specialistájától tudtuk meg. 

További részletek
Tüdőembólia vagy COVID okozta nehézlégzés?

Tüdőembólia vagy COVID okozta nehézlégzés?

A tüdőembólia és a COVID okozta tüdőgyulladás miatt fellépő nehézlégzést igen nehéz megkülönböztetni egymástól, ám kezelésük miatt fontos az állapot mihamarabbi meghatározása. Prof. Blaskó György, a Trombózis-és Hematológiai Központ véralvadási specialistája segít elkülöníteni a kettőt. 

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

Prima Medica

Prima Medica Egészséghálózat