Dr. Kósa Éva
  • Év Kiváló Orvosa
    • 2015
    • 2016
    • 2017
    • 2018
    • 2019
    • 2022

Dr. Kósa Éva

belgyógyász, angiológus

Időpontfoglalás

Tanulmányok

  • 1999 - Semmelweis Egyetem Általános Orvosi Karán szerezte a diplomáját, majd a Sao Paulo-i Egyetem Szív Intézetében vendégkutatóként dolgozott. 
  • 2007 - Belgyógyászati szakvizsga
  • 2009 - Angiológiai szakképesítés
  • 2012 - Immunológiai szakvizsga

Szakmai tapasztalat

2005 -ben a Bajcsy Zsilinszky Kórház Angiológiai Ambulanciáján kezdett angiológiával intenzíven foglalkozni, tanítója dr. Murányi Anikó segítségével. Azóta több fővárosi kórház és szakrendelő angiológiai szakellátásának munkájában vett részt.

Nyelvtudás

  • angol
  • spanyol
  • portugál

Tevékenység

Angiológiai vizsgálatok során a végtagi artériák és vénák betegségeit vizsgálja, azon belül is elsősorban az arteriás területet. Artériás megbetegedések közé tartoznak az érszűkület, az artériás trombózis, a hideg láb szindróma, a hideg kéz szindróma, az autoimmun érbetegségek.

Vizsgálat során a végtagi artériákban történő véráramlást méri Doppler készülékkel, illetve szükség esetén más módszerrel teszi azt láthatóvá. Dr. Kósa Éva kiemelt figyelet fordít a beteg, a betegség megismerésére. Nem pusztán az ereket, hanem a teljes embert vizsgálja. A komplex belgyógyászati kép, az artériák, erek álapotának részletes ismerete alapján tervezi meg és írja elő a kezelést, mely a gyógyszeres - szükség esetén sebészi - kezelések mellett életmód programot is tartalmaz.

Dr. Kósa Éva sajtómegjelenései:

 

 

Kapcsolódó cikkünk

Visszértágulat és érszűkület is állhat a lábfájdalom hátterében

Visszértágulat és érszűkület is állhat a lábfájdalom hátterében

A lábfájdalom olyan gyakori tünet, hogy sokszor hónapok, néha évek telnek el, amíg a betegek orvoshoz fordulnak. Ez leginkább a ...

Cikkek melyeket mindenképpen olvasson el!

Kapcsolódó orvos válaszol bejegyzésünk

Tisztelt Trombózisközpont! 51 éves férfi vagyok, magas, vékony testalkatú. Nem dohányzom, nem iszom, próbálok minél többet mozogni, egészségesen élni. Az utóbbi időkig semmilyen jelentősebb egészségügyi problémám nem volt. December hónapban többször is fájdogált a jobb vádlim, de trombózisra utaló jel nem volt ( több orvos szerint sem ... ). Január elején mégis kétoldali tüdőembóliával kerültem kórházba. Mivel említettem a lábfájdalmakat, megultrahangozták, és megállapították, hogy onnan, a mélyvénákból indulhattak a rögök. A vénásan kapott vérhígító nem hatott ( végeztek vérvizsgálatot, de nem igazolta hogy genetikai oka lenne ), így 1-2 nap után Eliquis -t kaptam, amit azóta is szedek ( 2 x 5 mg ). Az orvosaimmal messzemenően meg voltam/vagyok elégedve, emberileg és szakmailag is kiválóak. Nagyon hálás vagyok nekik hogy megmentettek, kezeltek, és mostmár gyakorlatilag panaszmentes vagyok. Viszont, kicsit az az érzésem, mint amikor valaki fájó foggal elmegy a fogorvoshoz, az pedig fájdalomcsillapítóval hazaküldi. A vérhígítóval - remélhetőleg - megfelelően orvosolva van a problémám, viszont a kiváltó okról nem tudni semmit. Örökletes okot nem ismerek, a munkámban és szabadidőmben is gyakran ülök számítógép előtt, de nem extrém sokat. Világéletemben viszonylag szűk farmernadrágot viseltem, munkában, otthon, még kerékpározás közben is, de azt hiszem túlzott optimizmus lenne erre fogni a történteket. Több helyen olvastam, hogy az alsó végtagi vénák rendellenessége is kiválthatta a vérrögök képződését, de a szervezetben zajló kóros folyamatok is eredményezhetik a vér alvadási zavarait. De attól tartok Önök még számos további okot is fel tudnának sorolni. Ezek felderítése nem tartozna hozzá a kórházi kezeléshez ? Tiszteletteljes kérdésem tehát a "hogyan tovább" -ra vonatkozna: Önök milyen vizsgálatokat javasolnak ? Van valamiféle ajánlott procedúra, amivel be lehetne határolni a kiváltó okokat ? Vagy a háziorvosomhoz forduljak, ha mindezeknek a végére szeretnék járni ? ( Sajnos az Önök rendelésére a közeljövőben valószínűleg nem tudok eljutni. ) Válaszukat előre is köszönöm! R.József
Tisztelt József!
A trombózis, tüdőembólia okának kiderítése bonyolult folyamat, mert trombózisra külső és belső tényezők is hajlamosítanak. Amennyiben örökletes okot nem találtak, gyulladásos folyamatok, tumorok irányában javasolt vizsgálatokat elvégezni. A vizsgálatok száma, iránya függ az egyéb panaszoktól, fizikális vizsgálattól. Alapvizsgálatok között van a nagyrutin labor, hasi UH, férfiaknál urológiai vizsgálat. Ha hozzánk nem is tud eljönni, de mindenképpen javasolom, hogy a területileg illetékes angiológiát keresse fel további gondozás céljából. A góc és tumorkutatást háziorvosa tudja koordinálni. Ennél részletesebb vizsgálatsort vizsgálat és leletek nélkül nem tudok írni, mert azt egy adott pont után a meglevő leletek határozzák már meg és egyénenként változik.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
R. József

Dr. Kósa Éva

belgyógyász

Kapcsolódó oldalak

Páciensek mondták

Minden a legnagyobb rendben volt

Kósa doktornőről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. A szakmai felkészültsége, az embersége, a betegek iránti tisztelete, empátiája, olyan dolgok melyek sajnos csak ritkák az egészségügyben. A feltétel nélküli bizalmat a doktornő az ötödik percben kivívta magának, hiszen már a vizsgálat legelején tanúsított odafigyelése, hozzáértő gondoskodása megnyugtatott; tudtam, hogy jó kezekben vagyok. A profizmusa a teljes kivizsgálás alatt igazolódott, mindent a legnagyobb hozzáértéssel/körültekintéssel intézett. Köszönöm, hogy a páciense lehettem. Pár gondolat még az "angyalokról". Ők, akik a recepción a legkedvesebb hangnemben fogadják a rendelőbe érkezőket, akik a legbanálisabb kérdésre is készségesen válaszolnak, akik nélkül az egész nem működne. A pozitivitásuk miatt, mondhatni örömmel, optimizmussal vágtam bele a vizsgálatokba, a vérvételbe; mosollyal az arcukon nyugtattak, hogy minden a legnagyobb rendben lesz. És valóban, minden a legnagyobb rendben volt. Remek csapat, hatalmas köszönet nekik!

Dr. Kósa Éva
Dr. Kósa Éva
belgyógyász, angiológus

Kapcsolódó videók

Prima Medica Egészségközpontok