A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
A bal vádlimban pár napja fura szorító, nyomó érzés van. Mivel sportolgatok, azt hittem valami huzodás, de nem igazán múlik és inkább nyomó érzés. Nyomásra érzékeny, de nincs elszineződve, dagadva. Egyébként ülő minkát végzek, és gyakran repülők + nem iszok eleget.
Érdeklődnék hogy ilyen esetben mit foglalna magában egy 1. vizsgálat, és mikor lehetne megcsinálni?
Üdvölettel
Keskeny Edina
Mivel panaszai elhúzódnak mindenképp keressen fel szakorvost, érsebészt vagy angiológust tudunk javasolni.
Amit tartalmaz a vizit: anamnézis felvétel, kórtörténet átbeszélése, eddigi leletek értékelése, fizikális vizsgálat, receptírás.
Érsebészünk végez alsó végtag duplex ultrahangot is szükség esetén aminek külön díja van.
Tisztelt Doktor Úr!
Majd másfél éve diagnosztizáltak nálam alsó végtagi trombózist.
Jelenlegi UH leletem szerint: a mélyebben futó VTP lumenében, vmint. a gastrocnemus véna lumenében szervült thrombus (v.s.régi), mely mellett áramlás nics.A mélyvénák lumene szabad,thrombus, szervült thrombus nincs. VP-ban és v. peroneában billentyűelégtelenség igazolható, mélyvénák áramlása normális, légzéssel szinkron. VSM és VSP ép. bennük insuff. nem igazolható.
Medialis talpéltől kb. 20cm-re kóros perforans áramlás detektálható.
Vél.: Szervült trombus, és billentyűelégtelenség
Pradaxa 150 mg-ot szedek napi 2x
Kérdésem lenne, hogy indokolt-e még e nagy mennyiségű gyógyszer szedése,ha igen, a thrombus felszívódását elősegítendő vagy megelőzés céljából nem hagyhatom abba a gyógyszeres kezelést.
Megtisztelő válaszát várom: Tisztelettel
Szerintem nem szed nagy mennyiségű gyógyszert, hanem csak annyit ami az előírás. A Pradaxa szedését még folytatni javaslom addig, amíg vagy rekanalizálódnak az illető vénák, vagy kialakul az un kollaterális áramlás, ami biztosítja a megfelelő vénás visszafolyást. Ha idő előtt abbahagyja, akkor 5-8 év múlva szembesülhet a krónikus vénás keringési elégtelenséggel amin már alig lehet segíteni.
Türelem!
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Köszönöm válaszát
Igen szedheti a K-vitamint. Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Ez egy kicsit magasabb érték a normálisnál. A DDimer nemcsak thrombosisban és tüdőemboliában magas, de gyulladásos folyamatoknál is.

28. hetet betöltött kismama vagyok, 1995-ben (7 évesen) szeronegatív JRA-t diagnosztizáltak nálam. 2005-ben az immunlaborom szerint az ANA, anti-DNS, anti-CCP, Rf, aCl, aB2-GPI, ENA, ANCA negatív. 2014-ben bal Tawara-szárblokkot állapítottak meg. 2016-os immunlabor szerint ANA, ENA, Sm, SSA, SSB, Scl-70, Jo-1, anti-CCP, RF IgA/IgM/IgG, ANCA, B2-GPI, TPO negatív. HBLA-B27 pozitív vagyok. Idén februárban spondyl-arthritis ankylopoetica-t diagnosztizáltak. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e lupus antikoagulans betegségem. Vetélésem nem volt. Érdemes-e az ezt a betegséget kimutató vérvizsgálatot elvégeznem? Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel: VB Anna
Igen, sajnos más autoimmun betegsége is lehet.Fontos volna LA, és az antifoszfolipid szindróma kizárása.
Nőgyógyászával beszélje meg a trombózis profylaxis megkezdését, amit a szülés után még 6 hétig folytatni kell.
Üdvözlettel: vDr. Szélessy Zsuzsanna

A chia magban lévő hatóanyag a vérlemezkék működését gátolja, ezért az aki véralvadásgátlót szed, azt fokozottan vérzékennyé teszi.
Üdvözlettel : Dr.Szélessy Zsuzsanna

A gyulladás, fertőzés meg tudja emelni a thrombocyta számot és vérzés is.
Figyelni kellene, hogy nem fekete-e a széklete, esetleg hüvelyi vérzés nem jelentkezett-e.
Természetesen a vérképet ellenőrizni kell.
Üdvözlettel: Dr. Szélessy Zsuzsanna

Panaszaival angiológus szakorvosunkat keresse fel. Az említett panaszok kivizsgálásában Dr. Kósa Éva doktornő tud önnek segíteni .
Üdvözlettel : Kelemen Edina

Ha visszeres a lába mindenképp javaslom , hogy beszéljen szakorvossal . Fizikális vizsgálat után tanácsot tud adni , a mindennapokra nézve. Valószínű kompressziós harisnya viselése enyhítheti a panaszait. Nem írt arról esetleg álló, vagy hosszas ülő munkát végez-e ? Próbáljon Lioton gélt használni pár napig .
Bejelentkezni központunkba a 0670/431 77 29- es telefonon tud.
Üdvözlettel . Kelemen Edina

Az új típusú véralvadásgátlókról Dr. Blaskó György professzor Úr által a honlapunkra írt cikkekből tud tájékozódni , illetve személyes konzultáción tud bővebben informálódni a központunkon keresztül.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
