Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Panaszai miatt mindenképp kivizsgálás javasolt. Laborvizsgálatra, esetleg 24 órás vérnyomás monitorozásra lehet szükség ahhoz , hogy a megfelelő kezelést, gyógyszert sikerüljön megválasztani. Központunkban van lehetőség szakorvosi konzultációra és a vizsgálatok kivitelezésére is . Bejelentkezni a 0670/610 38 47 vagy a 0670/431 77 29-es telefonon van lehetőség.
Üdvözlettel : Kelemen Edina

Kelemen Edina
asszisztensEgészségügyi dolgozóként tudnia kell , hogy egyedül beteget nem emelhet, csak egy bizonyos kg- ig. A folyamatos terhelés nyilván nem tesz jót a gerincnek . Sajnos például a gerincsérv kialakulása is nagyon gyakori az ápolók között. Ha panaszai továbbra is fennállnak mindenképp keressen fel szakorvost. Gerinc probléma is okozhat fájdalmat a végtagokban. A panaszok tisztázására , hogy azok mozgásszervi , vagy más eredetűek , vizsgálatokra van szükség.
Üdvözlettel : Kelemen Edina

Kelemen Edina
asszisztensTrombózisközpontunkban van lehetőség a felmerülő vizsgálatok elvégzésére. Konzultáción szakorvosunkkal egyeztetni tudnak azzal kapcsolatban, hogy célzottan az ön esetében milyen teendők vannak. Meglévő leleteit hozza magával. Bejelentkezni a 0670/431 77 29- es telefonon tud.
Üdvözlettel : Kelemen Edina

Kelemen Edina
asszisztens2004ben volt trombózisom, Leiden mutaciót állapítottsk meg.
Inszeminációra készülök, marfarint szedek és át szeretnék állni Clexanra, ebben tudnak e segíteni.
Üdvözlettel
Romanovics Orsolya
Központunkból Dr. Szélessy Zsuzsanna doktornő vagy Dr. Blaskó György Professzor Úr rendelését ajánlom felkeresni az említett problémával. Szakorvosaink tudnak segíteni önnek. Bejelentkezni a 0670/431 77 29-es telefonon tud.
Üdvözlettel : Kelemen Edina

Kelemen Edina
asszisztens5 nappal ezelőtt nagyon beütöttem a lábszáram külső részét. Nagyon megdagadt. 1-2 órát hideg vizzes tömlővel borogattam. 2 nap múlva észrevezettem, hogy a bokám és a lábfejem megdagadt és a talpam felső része körbe lilásan elszineződött. A lábszáram már nem dagadt csak fáj, a bokám és a lábfejem nem fáj csak dagadt. Van remény, hogy meggyógyul magától, vagy esetleg menjek orvoshoz - nem szeretnék - és milyen orvoshoz?
Üdvözlettel: Pető Orsolya
Traumás eseménynél érdemes sebészetet felkeresni, törés, zúzódás , stb kizárására, diagnosztizálására. A lilás elszíneződés idővel felszívódik. De , hogy milyen sérülés érte az érintett lábát ,igy látatlanul megmondani nem lehet. Pihentesse, jegelje, lioton gél használhat . Amennyiben panaszai még hosszabb ideig fennállnak keressen fel sebészeti rendelést.
Üdvözlettel : Kelemen Edina

Kelemen Edina
asszisztensAzt jelenti, hogy normális, jó az eredmény, tehát egészséges.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Prof. Dr. Blaskó György
belgyógyászAzzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy kb másfél hete abbahagytam a fogamzásgátló szedését. A kérdésem az lenne, hogy még mindig fenttartható az, hogy jóval nagyobb a kockázata a trombózis kialakulására? Hamarosan megjön az eredményen, hogy hajlamos vagyok-e rá. Viszont nagyon aggaszt, hogy mostanában számos hasonló esetet hallottam.
Üdvözlettel,
Rebeka
Ne aggódjon a gyógyszer már régen kiürült magából. Ha pozitivak a leletei állunk rendelkezésére.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Prof. Dr. Blaskó György
belgyógyász19 éves vagyok.
Olyan kérdéssel fordulnék Önhöz,hogy körülbelül 1 hónapja heti egyszeri székletürítéskor véres foltok maradnak a WC papíron, illetve a széklet kisebb darabokban is tartalmaz vért. Mi lehet ennek az oka? Milyen vizsgálat elvégzésére lenne szükség? Illetve valóban aranyért állhat a háttérben és hogyan tudnám ezt kezelni?
Várom mielőbbi válaszát!
Ha vér piros színű, akkor aranyérből származik és el kellene menni proctologiára.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Prof. Dr. Blaskó György
belgyógyászElsősorban is 85 kg testsúlyhoz 0,8 ml. Fraxiparine kell, most már lehet naponta egyszer. Levelének többi részét nem értettem, kérem, hogy leleteivel jelentkezzen be addig, amíg szúrja magát, ez fontos.
Üdvözlettel : Dr . Blaskó György

Prof. Dr. Blaskó György
belgyógyászIdén töltöm a 30. életévem.
Tavaly szeptember 17én autóbalesetet szenvedtem, mely során bal térdem külső része zúzódott. Javasolt terápia jegelés és polcolás volt, melyet be is tartottam, tekintettel arra hogy az említett területen halvány fekete véraláfutás keletkezett. A balesetet követő 6.héten a jobb combom belső részén kialakult egy flebitiszem, melyet csak 1 hét után vettek észre, mikor már nem tudtam járni.(korábbi orvosi válasz a panaszomra a kórházban: " vagy véna vagy szalag, de ne gondoljunk a legrosszabra, kezeljük szalagként és majd hátha elmúlik. Ha nem akkor SoS SBO"). 4 hetet voltam otthon a flebitiszemmel, fraxiparine 0,6-ot szúrtam. Ez év januárjában mélyvénás trombózisom alakult ki a bal térdhajlatom(vádli felső része) környékén. Az angiológus 6 hónap tartós vérhígitó kúrát írt elő. Warfarin(néha Marfarin) 5 mg. tablettát szedek január 17 óta, azonban az INR szintem minden hónapban(havonta járok ellenőrzésre) egyre alacsonyabb(január:2,6. Február:1,5. Március:1,7. Április:1,6.) annak ellenére, hogy minden hónapban emelve van az adagom. Jelenleg napi 7,5 mg az adagom.
Hivatásos rendőr vagyok lassan 10 éve és az a problémám, hogy a csapatorvosom nem hajlandó alkalmas minősítést adni, amíg le nem állok a gyógyszer szedésével. A balesetem előtt soha nem volt semmilyen véralvadási vagy szív és érrendszeri panaszom. Családomban soha nem volt trombózis.
A csapatorvos, (aki belgyógyász) szerint nincs összefüggés a baleset és a trombózis között mivel az egyik sérülés a másik pedig betegség.
Lehetséges, hogy életem végéig szednem kell majd a gyógyszert és ezzel elveszítem a munkám és mindent, amiért egész életemben tanultam és amit elértem?
A csapatorvosom szerint annyi a megoldás az alkalmas minősítésemre, hogy hagyjam abba a gyógyszer szedését.
Lehetséges lenne valamilyen alternatív módszer, vagy a gyógyszerem saját felelősségre történő megszakítása?
Válaszát előre is köszönöm.
Nagyon rosszul áll a betegségéhez. !!!. Mivel volt mélyvénás trombózisa a Marfarinra/Warfarinra szüksége van addig, amíg meg nem gyógyul!. A kezelésének módja rossz: az INR-nek 2,5 - 3,5 között kell állandóan lenni !. A csapatorvosát nem is értem: egy ilyen betegség nem jelenthet állásvesztést, Ha meggyógyul a trombózis, újra dolgozhat. Mivel a részleteket nem ismerem, kérem tanácsadásra jelentkezzen be a Trombózis Központba, de minden iratát hozza magával.!
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György