Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
2006-ban volt egy mélyvénás trombózisom, tüdőembóliával együtt a bal alsó végtagban, ágyékrészen. Szívbillentyű elégtelenség jelzi. Sajnos Leiden-mutációm van, heterozygótás fajta. A fogamzásgátló hozta elő és az állómunka.
Néhány évig szedtem Syncumart, majd Marfarint, de az orvos javaslatára elhagyhattam a gyógyszert. Természetesen hordtam kompressziós harisnyát évekig, még mindig van, hogy felveszem alkalmanként.
Mostanában nagyon divatossá vált a nyirokmasszázs, nyirokdrenázs és ezeket a kezeléseket egyre több helyen igénybe lehet venni. Nekem sajnos még mindig bedagad a vádlim, ami elég kellemetlen és látványra sem szép. Önök szerint érdemes alkalmazni? Láttam, hogy már otthoni használatra is meg lehet vásárolni ezt a készüléket. http://www.airleggy.hu/ Azon gondolkozom, hogy megveszem, hiszen annyira nem is drága. A kérdés, hogy nem okozok-e vele nagyobb bajt?
Köszönöm előre is a választ,
üdv
Alexa
Bajt biztos nem okoz vele, legfeljebb nem használ. Azért kellene látnom, hogy van-e jele a krónikus vénás elégtelenségnek a lábában.
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György
Rádiófrekvenciás visszér műtét ára felől érdeklődnék.
2013.04.15-i válaszában 285.000ft
2013.05.25-i válasz 185.000ft
Én csak örülnék a kedvezőbbnek!
Tisztelettel,
Inhof Márta
Elnézést, a kisebbet elütöttem... Helyes: 285ezer Ft / láb.
Üdvözlettel
dr. Sepa György
Autológ őssejtbeültetés során hazabocsájtás után milyen gyakran kell fertőtleníteni a lakást, ahol a beteg tartózkodik? Illetve milyen előírásokat kell betartani pontosan a hozzátartozóknak, akik együtt élnek a beteggel? Erről pontos információlkat hol lehet olvasni?
Köszönettel:
Veronika
Autológ őssejtbeültetés után, attól függ a tisztaság, sterilitás betartásának fokozata, hogy mi volt az illető alapbetegsége, kapott-e cytostaticus kezelést és aktuálisan milyen gyógyszereket kap.
Erről pontos információt a transzplantációt végző szakmai teamtől, kezelőorvosától kaphat.
Üdvözlettel:
dr. Szélessy Zsuzsanna
33 éves vagyok normál testalkatú, ülőmunkát végzem. 5 napja kezdődött látszólag minden előmény nélkül, reggel (éppen egy 2 órás a vonatúton ültem) a bal alsó lábszáram sípcsont melletti részében (belső) ismétlődően átfutó pár másodperces forróságérzés. A jelenség egész nap ismétlődött. Estére lementem a háziorvoshoz, de nem talált semmilyen eltérést, vénás eredetű problémára utaló jelet. Másnap és harmadnap is éreztem ezt a tünetet visszatérően rendszeresen, ekkor visszamentem az orvoshoz, de továbbra is az volt a véleménye, hogy valami gerinc eredetű, vagy neurológiai tünet lehet. (soha nem volt ilyen problémám még) 2 napja a melegség érzet elmúlt, helyette a vádlim felső, térdhajlathoz közelebbi belső oldalsó részében pulzáló tompa, gyengébb fájdalom jelentkezik visszatérően gyakorlatilag egész nap, nyugalmi helyzetben is. Hol elmúlik, hol érzem újra. A lábam nincs megdagadva, nem piros, nem lilás, látszólag nincs elváltozás rajta. a combomon oldalt, a térdhajlatban van pár seprűvénám, hajszálerek a terhességek, szülés óta, de problémát nem okoztak eddig. Igazi fájdalmam nincs, de nagyon zavaró, mert folyton ezt figyelem. Emellett nagyon aggódom, hogy mégiscsak vénás eredetű a panaszom.
Kérem írja meg véleményét, mert aggódom, hogy nehogy mégis trombózisom legyen.
Előre is köszönöm a válaszát!
Üdvözlettel: Csepregi Adrienn
A mélyvénás trombózis sokféle formában jelentkezhet, pontos eldöntése a nem típusos formákban vizsgálatot igényel, vagyis egy d-dimer laborvizsgálat tud biztosabbat mondani az Ön esetében. A panaszok amiket leírt azonban éppúgy lehetnek mozgásszervi eredetűek is. Ha panaszai továbbra is fennállnak, akkor javasolom a további vizsgálatokat.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
ui: a laborvizsgálatot rendelőhálózatunk tagjánál a SpeedMedical-ban (www.speedmedical.hu) megcsináltathatja
Életem első hosszú (kb. 8 órás) repülőútja előtt állok. Alapvetően nem foglalkoznék a dologgal, hiszen 27 éves, egészséges, átlagos testalkatú emberként úgy tudom nem fenyeget trombózis veszély.
Ami mégis elbizonytalanít, hogy korábbi rövidebb repülőútjaim után (1-3 óra) kb fél napig enyhén fájni szokott a lábszáram, majd elmúlik.
De például hosszabb buszos utazások után nem szokott panaszom lenni.
Lehetséges, hogy a hosszú ülésre még önmagában nem, de a repülőkön lévő extra körülmények (páratartalom/légnyomás, stb) hatására már létrejön valami rendellenesség?
Egyáltalán kell -e foglalkozni ezzel a jelenséggel? Mit jelenthet? Kell -e emiatt komolyabb óvintézkedés egy hosszabb repülés előtt?
Orvos ismerősök (nem kifejezett szakértők a témában) azt ajánlották, hogy adjak be magamnak Clexane 40 mg injekciót az utazás reggelén.
Valóban szükséges lehet ez az én esetemben?
Nem elég, ha lehetőség szerint mozgok a gépen és sok vizet iszom?
Ha mégis szükséges óvintézkedés, akkor van e esetleg a heparinnak valamilyen hatásos természetes alternatívája, amivel megbízhatóan helyettesíthető?
Ha pedig mindenképpen a heparin injekció a javasolt, akkor így 1-2 adag beadása esetén kell -e tartani bármilyen mellékhatásától? (Úgy tudom a vérlemezkék számát befolyásolhatja. A külföldi út okán ezt nem tudom majd az előírás szerinti laborvizsgálattal kontrollálni, jelenthet ez problémát?)
U.i.: Van egy enyhe mitralis prolapsus syndromam, néha szívritmuszavarom. Ez bármilyen szempontból releváns esetleg ebben a témában?
Köszönettel:
Kovács Péter
Véleményem szerint enyhén túlzott óvatoskodás, ha eddig thrombosisos tünetek nélküli útjai után most LMWH-t akar magának. Természetesen lehetséges, de mivel megelőző dózisról van szó, amit csak egyszer kap az indulás előtt és a visszaindulás előtt, gyakorlatilag semmilyen mellékahtásra ne számítson. Amit maga említ az a szükséges thrombocytaszám mérés a tartós alkalmazás első 10 napjában, hogy idejekorán felismerjük a heparin-indukált thrombocytopeniát (HIT),
Ha óránként 10 percet sétál, ülés közben tornázik és tényleg sok folyadékot fogyaszt, akkor nem várható semmi.
Dr. Blaskó György
Azért fordulnék Önökhöz, mert Németországban élek a párommal és a német nyelvtudásunk, különösen az orvosi szaknyelvet illetően elég hiányos. A problémám az, hogy két éve próbálkozunk, de sajnos eddig nem sikerült teherbe esnem. 4 hónapja kezdtük el az okok kivizsgálását. Különösebb problémát nem találtak egyikünknél sem, de a vizsgálatok során (számomra teljesen váratlanul) kiderült, hogy heterozigota Leiden mutációm van. A nőgyógyász szerint ez is állhat a meddőségem hátterében és Clexan injekciót kell adnom magamnak naponta egyszer. Közben túl estem egy sikertelen inszemináción. Jelenleg várom a másodikat, de annak az időpontja lehet hogy 1-2 hónapot csúszni fog. Ezzel kapcsolatos lenne a kérdésem. Mennyire befolyásolja a konkrét teherbe esést a problémám vagy ez csak a már megfogant terhességnél jelent gondot. Mikortól kell injekcióznom magam? Adhatom folyamatosan, vagy most hagyjam abba és csak a következő inszeminációt megelőzően elegendő újra elkezdenem? Segítségüket előre is köszönöm. Tisztelettel: Sipos Anita
A Clexane -t az inszeminációt megelőzően, amikor a hormonkezelést elkezdik kell elkezdeni és szülés után 6 hétig kell folytatni.Egyébként csak a terhesség létrejötte után kell adnia az injekciót.
Ez a mutáció, enyhe trombózis készséget okoz,amit terhesség felerősít, de primer meddőséget nem okoz.
Üdvözlettel:
dr. Szélessy Zsuzsanna
van /trnbocita/ amely nagyon alacsony. 5 éve májelégtelenséget állapítottak meg. A vérképem teljesen negatív, csak a fenti ami nem akar feljebb menni. A segítségüket szeretném kérni, hogy esetleg hogyan növelhető
Tisztelettel: Peszleg Józsefné
nagyon várom a válaszukat, melyet előre is köszönök !
A májelégtelenség ritkán együtt jár az alacsony thrombocytaszámmal! Ezt un. Mosse syndromának hívják. Sajnos nem a véralvadási szakember, hanem a hepatologus kezeli!
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György
Nem, nincs korhoz kötve. Azt hogy Önnél melyik módszer a legjavasoltabb, Sepa főorvos tudja megmondani, de ehhez látnia kell Önt, lábait. Kérem, jelentkezzen be hozzá vizitre!
Üdvözlettel
dr. Babai László
Szeretném megkérdezni Öntől, hogy milyen labor vizsgálatot javasol Trombophiliás vagyok. NTHFR(226ALA - Val) HOMOZIGÓTA és FII g.202I0G>A HETEROZIGÓTA és GPIII (PLA) T 196C HETEROZIGÓTA és MTHFR C677T HOMOZIGÓTA és a Faktor Leiden G 1691A Normál A felsorolt tesztek labor eredményei igazolták a trombophiliát esetemben.. Szeretném Öntől megkérdezni, hogy milyen súlyos a trombózis hajlamom? kik örökölhetik a családban? Érdemes e még valamilyen labor vizsgálatot elvégeztetnem? A Lányomnál is csináltak labor vizsgálatot. MTHFR-mutáció homozigóta formája igazolódott /FV Leiden és PII mutáció nincs) kérdésém továbbá, hogy lányomnál még milyen vizsgálatot érdemes elvégeztetni, hogy teljességgel kizárható legyen a trombophilia.? A lábai nagyon csúnya visszeresek. sokszór fáj neki. Aggódom, hogy neki is trombózisa lehet. Szeretne gyermeket vállalni. Kérem a Doktornőt legyen szíves segíteni. Előre is hálás köszönettel
Gábor Attiláné
Az Ön által felsorolt vizsgálatok, kizárólag genetikai vizsgálatok. Azt, hogy milyen súlyos a trombózis hajlama/ mi a valószínűsége annak, hogy trombózisa lesz, csupán ezen eredmények alapján nem lehet megjósolni. Tudni kellene, milyen a saját és családi kórtörténete, volt a trombózisa -mikor, hol, mi válthatta ki-, milyen a testalkata, életmódja -táplálkozás, sport-, milyen gyógyszereket szed, van e szerzett trombofiliája, ... Erre a kérdésre legjobban Blaskó Professzor Úr tudna válaszolni részletes kivizsgálás után. Ugyanezt tudom javasolni Lánya esetében is. Amennyiben gyermeket szeretne és felmerül nála a fokozott trombózis hajlam, mindenképpen indokolt egy részletes kivizsgálás,hogy szükség esetén időben el lehessen kezdeni a kezelést/ megelőzést. A genetikailag meghatározott trombózis kockázati tényezőket Ön a szüleitől örökölhette és gyermekének/ gyermekeinek adhatja tovább.
Üdvözlettel,
dr. Király Viktória Anna
Amennyiben a mélyvénás trombózist gyulladás is kíséri, akkor kiváló kiegészítő kezelés jegelés. /persze a jégtartót nem szabad közvetlen a bőrre tenni, textíliába kell becsomagolni/
Üdvözlettel
dr. Szélessy Zsuzsanna