Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Azért fordulnék Önökhöz, mert Németországban élek a párommal és a német nyelvtudásunk, különösen az orvosi szaknyelvet illetően elég hiányos. A problémám az, hogy két éve próbálkozunk, de sajnos eddig nem sikerült teherbe esnem. 4 hónapja kezdtük el az okok kivizsgálását. Különösebb problémát nem találtak egyikünknél sem, de a vizsgálatok során (számomra teljesen váratlanul) kiderült, hogy heterozigota Leiden mutációm van. A nőgyógyász szerint ez is állhat a meddőségem hátterében és Clexan injekciót kell adnom magamnak naponta egyszer. Közben túl estem egy sikertelen inszemináción. Jelenleg várom a másodikat, de annak az időpontja lehet hogy 1-2 hónapot csúszni fog. Ezzel kapcsolatos lenne a kérdésem. Mennyire befolyásolja a konkrét teherbe esést a problémám vagy ez csak a már megfogant terhességnél jelent gondot. Mikortól kell injekcióznom magam? Adhatom folyamatosan, vagy most hagyjam abba és csak a következő inszeminációt megelőzően elegendő újra elkezdenem? Segítségüket előre is köszönöm. Tisztelettel: Sipos Anita
A Clexane -t az inszeminációt megelőzően, amikor a hormonkezelést elkezdik kell elkezdeni és szülés után 6 hétig kell folytatni.Egyébként csak a terhesség létrejötte után kell adnia az injekciót.
Ez a mutáció, enyhe trombózis készséget okoz,amit terhesség felerősít, de primer meddőséget nem okoz.
Üdvözlettel:
dr. Szélessy Zsuzsanna
van /trnbocita/ amely nagyon alacsony. 5 éve májelégtelenséget állapítottak meg. A vérképem teljesen negatív, csak a fenti ami nem akar feljebb menni. A segítségüket szeretném kérni, hogy esetleg hogyan növelhető
Tisztelettel: Peszleg Józsefné
nagyon várom a válaszukat, melyet előre is köszönök !
A májelégtelenség ritkán együtt jár az alacsony thrombocytaszámmal! Ezt un. Mosse syndromának hívják. Sajnos nem a véralvadási szakember, hanem a hepatologus kezeli!
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György
Nem, nincs korhoz kötve. Azt hogy Önnél melyik módszer a legjavasoltabb, Sepa főorvos tudja megmondani, de ehhez látnia kell Önt, lábait. Kérem, jelentkezzen be hozzá vizitre!
Üdvözlettel
dr. Babai László
Szeretném megkérdezni Öntől, hogy milyen labor vizsgálatot javasol Trombophiliás vagyok. NTHFR(226ALA - Val) HOMOZIGÓTA és FII g.202I0G>A HETEROZIGÓTA és GPIII (PLA) T 196C HETEROZIGÓTA és MTHFR C677T HOMOZIGÓTA és a Faktor Leiden G 1691A Normál A felsorolt tesztek labor eredményei igazolták a trombophiliát esetemben.. Szeretném Öntől megkérdezni, hogy milyen súlyos a trombózis hajlamom? kik örökölhetik a családban? Érdemes e még valamilyen labor vizsgálatot elvégeztetnem? A Lányomnál is csináltak labor vizsgálatot. MTHFR-mutáció homozigóta formája igazolódott /FV Leiden és PII mutáció nincs) kérdésém továbbá, hogy lányomnál még milyen vizsgálatot érdemes elvégeztetni, hogy teljességgel kizárható legyen a trombophilia.? A lábai nagyon csúnya visszeresek. sokszór fáj neki. Aggódom, hogy neki is trombózisa lehet. Szeretne gyermeket vállalni. Kérem a Doktornőt legyen szíves segíteni. Előre is hálás köszönettel
Gábor Attiláné
Az Ön által felsorolt vizsgálatok, kizárólag genetikai vizsgálatok. Azt, hogy milyen súlyos a trombózis hajlama/ mi a valószínűsége annak, hogy trombózisa lesz, csupán ezen eredmények alapján nem lehet megjósolni. Tudni kellene, milyen a saját és családi kórtörténete, volt a trombózisa -mikor, hol, mi válthatta ki-, milyen a testalkata, életmódja -táplálkozás, sport-, milyen gyógyszereket szed, van e szerzett trombofiliája, ... Erre a kérdésre legjobban Blaskó Professzor Úr tudna válaszolni részletes kivizsgálás után. Ugyanezt tudom javasolni Lánya esetében is. Amennyiben gyermeket szeretne és felmerül nála a fokozott trombózis hajlam, mindenképpen indokolt egy részletes kivizsgálás,hogy szükség esetén időben el lehessen kezdeni a kezelést/ megelőzést. A genetikailag meghatározott trombózis kockázati tényezőket Ön a szüleitől örökölhette és gyermekének/ gyermekeinek adhatja tovább.
Üdvözlettel,
dr. Király Viktória Anna
Amennyiben a mélyvénás trombózist gyulladás is kíséri, akkor kiváló kiegészítő kezelés jegelés. /persze a jégtartót nem szabad közvetlen a bőrre tenni, textíliába kell becsomagolni/
Üdvözlettel
dr. Szélessy Zsuzsanna
Feleségem a múlt év végéig makk egészségesnek hitte magát, amíg a sportorvos szenior korára (58 éves) való tekintettel be nem utalta vérvizsgálatra. Ekkor derült fény a magas , 916-os trombocitaszámra, amely az utána következő5 alkalommal 700 körül volt.
5 hónapja aszpirin protect tablettát szed és rendszeresen jár vérvételre, a trombocita kivételével minden a határértékeken belül van. JAK2 V617F pontmutációs vizsgálatot végeztek, eredménye pozitív.
A hematológus napi 1 db Litalir kapszulát írt fel. Szedése előtt szeretném, ha megnyugtatna, hogy a mellékhatásai nem jelentek nagyobb veszélyt, mint a fenyegetőtrombózis, amit az aszpirin elháríthat. Tudom, hogy minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, és azok nem mindenkinél egyformán jelentkeznek, de a gyógyszerleírás alapján laikusként úgy értem hogy a Litarilnak nem mellékhatása, hanem rendeltetése bizonyos sejtek (fehérvérsejtek) elpusztítása, és a vérlemezkeszám csökkentés csak egy egy lehetséges mellékhatás. Félelmetesen hangzik, hogy még a csomagolást is csak kesztyűben szabad érinteni.
Kérem, írja meg, hogyan hat a Litaril, ha fellép egy mellékhatás, okozhat-e maradandó károsodást. Az előírt rendszeres vérvizsgálat elégséges-e a mellékhatások felderítésére.
Kérem, azt is írja meg, hogy a 700 körüli trombocitaszám csupán aszpirin szedése mellett egy egyébként egészséges ember esetén milyen kockázatot jelent
Előre is köszönöm válaszát.
Hunyadvári László
Megnyugtatom, hogy a gyógyszeres kezelés nem okoz visszafordíthatatlan bajt, ha a beteg jár a rendszeres ellenőrzésekre.
A trombózis sokkal nagyobb, maradandó károsodást okozna .Általában az Aspirin elegendő a trombózis megelőzésére ebben a betegségben.
Kérem Ön is beszéljen felesége hematológusával, amikor a következő vizitre mennek és legyen nagyobb bizalommal az orvosok iránt.
Üdvözlettel:
dr. Szélessy Zsuzsanna
Volt 2 balesetem a lábammal novemberben és februárban. Leestem a lépcsőről az iskolában,és nem tudtam rá állni a lábamra. Onnan vittek be a mentők az Országos Baleseti Központba,ahol röntgenen megnézték a bokámat,és kiderült,hogy inszalag húzódásom van,de már annyira megnyúlt,hogy hajszál vékony. Kaptam 1 hét fekvőgipszet,majd 3 hét bokarögzítőt. Nem rég voltam orthopédusnál,ahol szintén megnézték röntgenen és azt mondták,hogy a talus elülső részében 5 mm-es sclerotikus képlet van. Ez mit jelenthet? Felírt Felctor tapaszt,de nem enyhítette az éjszakai fájdalmakat,zsibbadásokat. Valamit Cataflam-ot amire allergiás lettem. Csak akkor műtik,ha elszakadt az inszalag,de abba nem igen mennék bele.Esetleg ha tudna segíteni vagy tanácsokat adni,meg köszönném!
Ez a kérdéskör ortopédiai/traumatológiai kompetenciába tartozik. Mi erre a korrekt választ nem tudjuk. Kérem, forduljon ortopéd/traumatológus szakemberhez!
Üdvözlettel
dr. Babai László
Kérem, hogy jöjjön el hozzám! Így látatlanban nagyon nehéz bármit is mondani.
Üdvözlettel:
dr. Kósa Éva
35 éves nő vagyok és évről évre egyre alacsonyabb a thrombocytám. Néhány éve még 100 környékén járt az érték, mostanában már csak 60-70 ritkán 80 körül mozog. Érdeklődnék, hogy vajon mitől van ez? Van két szép gyermekem, az elsőnél 13 éve még nem volt gond , a másodiknal (3 éves) már veszélyeztetett terhes voltam, mert 59-63 között volt az egész terhesség alatt. Az utóbbi néhány hétben észre vettem a felkar belső oldalán apró piros pöttyöket, ezek már vérzéses tünetnek számítanak? Minden leletem végére oda van írva, hogy vérzéses tünetek esetén azonnal menjek, de senki nem mondta mi is a vérzéses tünet!
Válaszukat előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Zsuzsa
ami észlel, az vérzéses tünet!. Önnek kell egy állandó kezelőorvosának lennie! De még diagnosisa sincs, mert akkor megírta voltna. Mindenképpen keresse fel a Szt László Kh Haematologiai Osztályát és vizsgáltasa ki magát, hogy nincs-e immun-thrombocytopeniás purpurája (ITP) Ez a betgség nem az interneten diagnosztizálandó és kezelendő!!!
Tisztelettel
Dr. Blaskó György
Az estleges súlygyarapodásról nem ír, mégis felvetődik bennem a pajzsmirigy működés csökkenésének a lehetősége, mert a vérszegénysége ahogy írja régi eredetű.
Természetesen nagyon sok minden okozhat vérszegénységet. A szédülést is több kórok hozza létre, akár agyi ér betegség is lehet, hisz a cukorbetegség önmagában is hajalmosít érbetegségekre.
Azt tisztázni, hogy vérképző, anyagcsere,gerinc vagy keringési betegség okozza-e a panaszait csak személyes találkozás, vizsgálat és leleteinek átnézése után tudom.
Kérem jelentkezzen be hozzám vizitre.
Üdvözlettel:
dr. Szélessy Zsuzsanna