Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Tisztelt doktornő!
Édesanyámnál megállapították a myeloma multiplex nevű betegséget és a László kórházban javasolják további kezelését. Kérdésem az lenne, hogy a mai orvostudomány állása szerint gyógyítható etz a betegség? Illetve ha nem gyógítható kb mennyi ideig tartható fenn a viszonylag jó életminőség, illetve megállítható-e a folyamat az orvos által említett komplex kemoterápiával illetve bgyógyszerekkel?
Köszönettel:
Veronika
A myeloma multiplex krónikus betegség, kezelése és a várható életminőség megtartásának ideje attól függ, hogy aktuálisan milyen stádiumban van a betegsége, milyen kóros fehérjét termelnek ezek a plazmasejtek és milyen egészséges egyébként a szervezete. Van-e vesebetegsége, érelmeszesedés stb.
Hosszú ideig féken tartható a betegség és javítható is a komplex kezelésekkel.
Üdvözlettel:
dr. Szélessy Zsuzsanna
Aggodalmukat teljes mértékben megértem. Szörnyű ilyen betegség ilyen kisgyermeknél.
A gyógyulás érdekében szükséges pár kérdést tisztázni, mint például, hogy a stroke vérzéses vagy trombózisos volt. Gyermekeknél inkább az előbbi fordul elő kis aneurizmából.
A lehetőségek átnézésére, a gyógyulás érdekében kérem, hogy jöjjenek el rendelésemre a kislánnyal, hozzanak minden előzetes orvosi leletet, papírt.
Üdvözlettel
dr. Szélessy Zsuzsanna
Ilyen fiatalon lábpanaszai hátterében vagy visszeres vagy orthopédiai okok állhatnak leginkább. A zsibbadás, amennyiben nincs cukorbetegsége gerincproblémára is utalhat. Orthopédiai, angiológiai illetve neurológiai konzíliumok jönnek szóba.
Kérem, jöjjön el rendelésemre, hogy pontosan lássam a problémát és segíteni tudjak.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
Férjemnek(63 éves), II. tip. cukorbeteg, gyógyszeres) kevés gyaloglás után olyan görcsösen fája a bal vádlija, hogy meg kell állni, pihentetni, csak utána tud elindulni újra. Mi lehet a baja? Érszűkület? Várom szíves válaszát.
A férje tünetei típusosan érszűkületi tünetek. Az érszűkület fennállása már csak azért szinte biztos, mivel említette, hogy cukorbeteg, mely az érszűkület egyik leggyakoribb oka.
A gond, hogy a kettő betegség együtt komoly vérellátási, tápanyag ellátási problémát eredményezhet, mely bőrelhaláshoz, üszkösödéshez, a láb elvesztéséhez vezethet.
Mindenképpen jelentkezzenek be Kósa Éva angiológushoz a mihamarabbi kezelés megkezdése érdekében.
Üdvözlettel
dr. Babai László
Legnagyobb valószínűséggel igen. Ez a tünet az érszűkület típusos tünete. Mindenképpen szükséges angiológiai kivizsgálás. Ha érszűkület van a háttérben, akkor annak mihamarabbi kezelése.
Javaslom, jelentkezzenek be dr. Kósa Évához.
Üdvözlettel
dr. Babai László
A rádiófrekvenciás visszérműtét egy lábon 285000 Ft.-ba kerül. Mint a hagyományos, mint rádiófrekvenciás visszérműtétnek kiújulási aránya 10 % körül van. Műtét másnapján van általában a kötözés , műtét után néhány napig vérhigító injekcióra van szükség és 3 hétig kompressziós harisnya viselésére.
Tisztelettel
dr. Sepa György
Apukám 55 éves és nemrég kórházba került mivel tályog keletkezett az epe körül epekő miatt,megműtötték de voltak gondok és emiatt 1 hónapot és 1 hetet volt kórházban ,emiatt végig feküdt. Miután hazaengedték jöttek a gondok .Erős lábfájdalma lett jobb lábában illetve elzsibbadt a lába közbe és 1 hétig jég hideg volt.Elment orvoshoz mert nem tudott aludni sem.Kiderült hogy érszűkület ,kimérték a lábát és a jobb lába 0,75-ös volt a bal az 2,9-es..Sosem fájt a lába és mindig örökmozgó volt ,a kórház előtt semmi panasz nem volt.Még fájdalom sem.
Lehet valamit csinálni műtét helyett?Szed most vörösszölőmag port,c vitamint és fokhagyma kapszulát(Flavinosat)
Illetve vettünk egy mágnes matracot(Terramagon+7)
De nem tudom segít-e ez mert nem javul még.
Válaszát előre is köszönöm.
Ami biztos, az az hogy az érszűkület kezelésében a vörösszölőmag pornak,c vitaminnak és fokhagyma kapszulának (Flavinosat), mágnes matracnak szerepe nincs. Egy érbetegnél el kell dönteni, hogy az állapota műtéti vagy ún. konzervatív terápiát igényel-e. Ennek szigorú feltételi vannak melyket érdemes betartani, vagy ha bármelyik irányba is történik engedmény akkor azt szigorúan kontrollálni kell.
A nem műtéti kezelés, gyógyszerek, járásterápia, esetleg mofetta, rizikófaktor csökkentés jó együttműködés esetén jó eredményeket hozhat. Leírásából számomra nem egyértelmű az érprobléma oka sem, hirtelen kialakult erős lábfájdalom, zsibbadással akár embólia is lehetett, ehhez képest ha nem történt beavatkozás a 0,75 -ös boka kar index elég magas értékű.
Mindenképpen angiológiai gondozásba vételt javasolok. Szeretettel várom rendelésemen.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
Természetesen, jöhet hozzánk, szeretettel látjuk.
A comb dagadása lehet visszértől, keringési problémától.
Üdvözlettel
dr. Kósa Éva
a barátomnak (26 éves) sinus thrombozisa volt tavaly nyáron s érdeklődnék, hogy körülbelül mekkora esélye van arra, hogy a betegség újra előjön nála s ha igen akkor ez az évek folyamán egyre rosszabbá fog válni ?
Sajnos nem sok információt találtam a témában, válaszát nagyon szépen köszönöm!
Sajnos nem tudok erre válaszolni, a betegre illetve a betegségére vonatkozóan Ön által leírt információk nem elegendőek hozzá. A sinus thrombosis általában nem szokott ismétlődni, de van, hogy más lokalizációban az élet folyamán igen. Lehet autoimmun véralvadási zavar első jele.
Mindenképpen szükséges egy részletes véralvadási kivizsgálás. Szeretettel várom rendelésemen
Üdvözlettel:
dr. Szélessy Zsuzsanna
A rádiófrekvenciás visszérműtét alsó lábszáron hozzávetőlegesen mennyire tartós? Hónapok? Egy év? Öt év? (Az injekciós módszer után másfél évvel ismét ugyanolyanok a lábaim, így más módszert keresek)
Köszönettel:
Csilla
A rádiófrekvenciás visszérműtétnek, mint a hagyományos műtétnek 10 % esélye van a kiújulásra.
Az injekciós kezelés, sajnos gyakrabban kiújulhat. Viszont a rádiófrekvenciás módszer nem helyettesíti, csak kiegészíti a hajszálerek kezelését, mert úgy értem erről van szó.
Tisztelettel
dr. Sepa György