Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
36 hetes kismama vagyok, és felírtak Fraxiparint otthoni adagolásra a viszereim miatt.
Még nem mertem beadni magamnak, mert a vérkép alapján a trombocita szint az alsó határt nem éri el a mostani vérkép alapján (149giga/L 150 helyett). (fiatalabb koromban is el küldtek emiatt Hematológiára, de végül nem kaptam rá kezelést, csak kontrollt javasoltak, mert nem találták szükségesnek)
Egyenlőre a komressziós harisnyát viselem. Ön szerint így is nyugodtan el kezdhetem a Fraxiparine otthoni adagolását ?
Köszönettel és tisztelettel:
Zsuzsa
A Fraxiparine-t célszerű elkezdenie, ha nagyony csúnyák a viszerek, főleg,ha a a családjában volt trombózis.
A trombocitaszámot, pedig ellenőrizni kell. Valószínű nem lesz rosszabb érték.
Az az igazság, hogy a terhesség végén és különösen a gyermekágyban nagy a trombózis kialakulásának a veszélye. Trombózis rizikó a szülést követően viszeresség, vagy csládi hajlam nélkül ia 14 szeres. A leletei átnázése után korrektebb véleményt tudnék adni és az injekcióval kapcsolatos félelmét is meg tudnánk beszélni. Jelentkezzen be hozzám vizitre, akár a héten, csütörtökön délután, vagy kedd délelőttre.
Üdvözlettel:
dr. Szélessy Zsuzsanna
Lányomnak januárban enyhébb lefolyású synus trombózisa volt (illetve ezt valószínűsítették). Fogamzásgátlót szedett, családban hasonló esett nem volt.Eddig Clexane-t kapott. 3 hónap uatán a napokban lesz vérvétel thrombophilia irányába, majd tablettára állítják át. A vérvétel eredménye fél év múlva várható a szakrendelő szerint. Ez nagyon hosszú idő. Ha a vizsgálat eredménye kedvező lesz, akkor meddig kell véralvadásgátlót szednie?
Köszönettel: Ágnes
A fél év valóban nagyon sok: általában 1-2 hét alatt van eredmény. Hova mentek?
A sinus thrombosis igen súlyos betegség , ha nincs semmilyen thrombofilia, akkor is 1-3 évig kell a Syncumart szedni. Ha még mellette thrombofiliás is, akkor tovább.
Tisztelettel
dr. Blaskó György
A thrombus elhelyezkedésére a laboratóriumi vizsgálatok nem adnak választ. Arra a képalkotó vizsgálatok valók. A laboratróiumi-genetikai vizsgálatok nem lehet Syncumar szedés alatt vizsgálni. A vérvétel előtt egy héttel át kell állni LMWH heparinra, ezután vérvétel, majd vissza lehet térni a Syncumarra. De ezt majd menedzseljük.
IV. 26-án nem leszek a Trombózisközpontban, most pénteken azonban igen. Esetleg most megkaphatja az LMWH-t és két hét múlva lehetne a vérvétel.
Üdvözlettel
dr. Blaskó György
A teljes vérképemen nem szerepel a vörösvérsejt süllyedés, illetve a Prothrombin (INR) tartomány. Azt mondták a laborban, hogy a C-reaktív protein érték tartalmazza ezt, most így jelölik. Kérdésem, hogy jól mondták-e? Mert utána olvastam, de valahogy ez mégsem egyértelmű így számomra. Előre is köszönöm! Tisztelettel: Kata
Valóban, gyakran használjuk a CRP-t /C-reaktív protein/, mert előbb
jelzi bizonyos gyulladásos reakciók jelenlétét a szervezetben. Precízebb laboratóriumi vizsgálat, mint a We /sűllyedés/.
Az INR-t egyszerű szűrő vizsgálatnál nem szokták kérni, csak, ha véralvadással kapcsolatos panasz van, vagy műtétre vár a
beteg, továbbá, ha véralvadást gátló gyógyszert szed az illető .
Önnek, ha van vérzékenységre utaló panasza, feltétlenül vizsgáltassa meg, de nem csak az INR-t, mert az nem fedi le a teljes véralvadást.
Üdvözlettel:
Dr. Szélessy Zsuzsanna
Ország Attila vagyok Kecskemétről.40 éves vagyok és 25 évvel ezelőtt mélyvénás trombózisom volt(bal oldali vena iliaca).Azóta bal lábam állapota lassan, de fokozatosan romlott. A PTS jelei, tünetei találhatók meg a bal lábamon és a bal bokám felett egy fekély alakult ki.
Kérdésem az lenne, hogy véleménye szerint Magyarországon alkalmaznak-e valahol vénabillentyű plasztikát vagy egy általam nemrég olvasott technikát, a Venocuff I, II műtéti beavatkozást, amivel kapcsolatban sok pozitív megállapítást olvastam.Azt kérdezném még, hogy hogyan lehet megállapítani a vénabillentyű állapotát nem ultrahang (doppler nélkül),a Venocuff eljáráshoz való alkalmasság miatt.
Remélem levelemmel nem zaklatom és várom mielőbbi válaszát.
Tisztelettel : Ország Attila
Sajnos a vénabillentyű pótló műtétek nem hozták a várt eredményt. Éppen emiatt tudomásom szerint Magyarországon nem is végeznek hasonló műtéteket.
De a PTS tünetei elég jól uralható rugalmas pólya vagy kompréssiós harisnya viselésével.
Vizsgálat után tudnék konkrét választ adni, mi lenne a legcélszerűbb kezelési módszer az Ön esetében.
Tisztelettel
dr. Sepa György
29éves két gyermekes anyuka vagyok...2012 február környékén voltam vér vételen...Elég sok csillagom volt...Kaptam vas képző tabletát...Közben voltak kontrol vérvételek de nem mutatott javulást......2013 februárban megint voltam...Az eltérö eredményeim:
Szérium vas:1,60 umol/1
Szérium Alk.foszfatáz:296U/1
Hdl koleszterin:0,92 mmol/L
HGB :102,00 g/L
HCT :0,344 L/L
MCV :66 fL
MCH :19,60 pq
MCHC :298 g/L
RDW :18,3 %CV
Hypochrom RBC% :24,2 %
VIZELET
Vizelet Nitrin :2+
Baktérium :1+
Ezek az eredmények nem jók.a többi amit nem írtam azok jók...Az lenne a kérésem,hogy le-e írná a véleményét a laboreredményről...Főképpen a vieletről mert arra nem mondanak semít.
Válaszát előre is köszönöm..
Veronika
A vérkép lelete valóban kivizsgálást igényel.
A vörösvérsejt átlagos térfogata /MCV/ nagyon alacsony. Felveti a lehetőségét annak, hogy nem vashiányról, hanem egy öröklött problémáról a thalassemia minor betegségről van szó. A vizelet lelete nem aggasztó, hisz valószínű mintavételi hiba történt.
Precíz véleményt csak kivizsgálás után tudok mondani.
Szívesen állok rendelkezésére. Kérem jelentkezzen be hozzám vizsgálatra.
Üdvözlettel:
dr. Szélessy Zsuzsanna
2 eve a mehemet kikelett venni sajnso de a petefeszkek megmaratak , kb. 2 hete amikor pisilek borzasztoan fajdalmas mintha tuket szurkalnanak a hugycso vezetekemnel, a bal oldali vesem is szokott fajni, a masik dolog a mikor szekelnem kel nagyon faj es szur , es lillas kituremkedes jon elo, ..ez kozre jatszhat e avval hogy valami ossze novesem lehet valaszat elore is koszonom
A leírt tünetek alapján Önnél nőgyógyászati-urológiai-proktológiai komplex probléma áll fent. Ez nem ritka együttállás, hiszen a medence és az ott található szervek összefüggő rendszer. A kötőszövetek tartásának változása - életkorral, szüléssel, stb - kihat mindenre. A húgyszervekre - húgycső kevésbé zár, fertőzés könnyebben előfordul -, az ivarszervekre - méh, hüvely tartása, emésztőrendszerünk utolsó szakaszát képező végbélre - székelés nehezebb, aranyerek alakulnak ki. Önnek eltávolították a méhét - bár okát nem írta -, ami önmagában jelzi, hogy valami gond volt ott, illetve az eltávolítással egy szerv hiányzik az ott lévő, egymással összefüggő szerek közül.
Javaslom, hogy nőgyógyásza vezetésével történjen egy kivizsgálás - urológusnál, proktológusnál -, és az eredmények alapján történjen kezelés.
Figyeljen arra, hogy a csípős vizelet fertőzésre utalhat, ami felhúzódhat a vesére - a vesefájdalom erre utalhat, és ott súlyos fertőzést, veseelhalást eredményezhet! Ez nem játék.
Üdvözlettel
dr. Babai László
Trombózisom volt kb. 1 hónapja. Egy kisebb tüdőembóliával. 23 éves vagyok, eléggé vékony (47 kg a 160 cm-hez, nem dohányzom) Fogamzásgátlót szedettem. Az orvosok szerint ettől volt. A genetikai vizsgálat eredményére még várok, de nem tudunk róla, hogy a családban lett volna valakinek.
Nagyon aggódom minden miatt, hogy ismét megtörténik. Próbálok mindent az elmondottak alapján csinálni. Egy hete visszamentem dolgozni (ülő és álló munka, változatos a napom). Nem érzek semmilyen fájdalmat. Sietni nem nagyon tudok. Kompressziós harisnyát viselek napközben. Syncumart szedek, a kórházban 2 mg-ot állítottak be.
A véreredményem szerint 1,9-es a szint, ezért a háziorvos azt mondta, hogy 1,5 tablettát szedjek. (Javaslata alapján egyik nap 1 mg, másik nap 2 mg. Ezt nem tartottam okos ötletnek így mindennap 1,5-et szedek.) Ön szerint is ennyit kell szednem?
A harisnyát mindenképp fél évig kell hordanom? Ugye pont a nagy melegben is kellene, amit nem tudok egyenlőre elképzelni. Magassarkú cipőt mikor vehetek fel? (Egybetalpú, nem tűsarok)
Mire kell még odafigyelnem, annak érdekében, hogy ne ismétlődjön meg velem.
Köszönettel Veres Anikó.
Pedig jól csinálta az orvosa, ugyanis a Syncumar annyira kicsi tabletta, hogy pontosan felezni nem lehet. De a legfontosabb az, hogy az Ön INR értéke 2-3 között legyen!!!! Három hónappal az "esemény" után jelentkezzen központunkban a szükséges genetikai vizsgálatokra. És addig se aggódjon! A harisnyát nyárig mindenképpen hordja, utána viszont jó lenne MBT cipőt viselnie (hát nem olyan szép, mint egy tűsarok!), de vénás keringést igen jól javítja. Legalább napközben (az esti szórakozáshoz akkor már vehet fel tűsarkút)
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György
Az elfogadott irányelvek szerint az "esemény" után 3 hónappal lehet elvégezni a genetikai vizsgálatokat, és el is kell! A kezelés mikéntjét, a Syncumar dózisát -sajnos - az eredmény mit sem változtatja meg. Kezelni kell! De nem egy évig, hanem sokkal tovább. A genetikai eredmények inkább abban segítenek orientálni, hogy eldöntsük, hogy élete végéig kell-e szednie, vagy abbahagyhatja-e hamarabb.
Tisztelettel
Dr. Blaskó György
A leírásból nem lehet pontosan megmondani mi lehet az ok. Lehet Raynaud-jelenség, kisérkeringési zavar is. Azt gondolom angiológiai vizsgálat mielőbb mindenképpen javasolt.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva