A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
Fiam 18 éves, versenyszerűen kajakozik. 2015 októberében vállövi mélyvénás trombózist diagnosztizáltak nála. Kórházi kezelése után fél évig Xarelto 15mg gyógyszert kapott.
Az elvégzett genetikai vizsgálat negatív lett.
2016 decemberében újra kezdte az edzéseket kompressziós karvédő viselésével . 2017 márciusában újra trombózist állapítottak meg.
A kérdésem az lenne, hogy ebben a helyzetben folytathatja e a kajakozást vagy van e valami megoldás ?
Válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelettel :
Halmai Ildikó
Javaslom, hogy a versenyszerű kajakozást ne folytassa!!! Fia feltehetően azok közé tartozik, akiknél a mai tudomány állása szerint biokémiai okot kimutatni még nem tudunk, de az ok megvan. Első osztályú sportolásra alkalmatlan: Én nem engedném a gyerekemet tovább kísérletezni....
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György
Ha az MTHFR 677T és 1298 C esetén a 2. allél HETEROZYGOTA, és volt egy kissé megemelkedett D-Dimer szintem, ami későbbi kontollnál már a normál tartományban volt, akkor kell-e valamire különösen figyelnem? A leleten az áll, hogy ha a 677T és a 1298C mutáció együttesen fordul elő, nő a trombózishajlam. Ez csak homozigóta vagy a heterozigóta eredményre is vonatkozik.
A másik kérdésem, hogy a férjemnél ugyanezek az eredmények, a gyermekeinket, akik 5 és 8 évesek, mikor érdemes kivizsgáltatni? Kell-e náluk valamire fokozottabban figyelni?
Köszönettel,
M. Viktória
A gyermekeket 16 éves kor táján kell megvizsgálni. Ha mindkét génre heterozygoták, akkor nagyon fontos a homocystein szint mérése és szükség szerinti folsav szedése, valamint a fokozott fizikai aktivitás (sportolás, DE tilos a test-test elleni sportok: pl. foci, labdajátékok, küzdősportok!) Ha részleteket szeretne kérem keressen meg a Trombózis Központban
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György
1 év volt császármetszés utan jobb alsó végtagi MVT-om.
Minden vizsgálati eredményem negatív lett. A tüdőembólia miatt még fél évig javasolt a syncumar szedése és Duplex vizsgálat is indokolt.
A kérdésem az lenne, hogy a combtőig erő kompressziós hatisnyát meddig kell hordanom?
Válaszát előre is köszönöm!
Ha térd feletti a trombózisa akkor 3-6 hónapig , de a tünetektől függően további ideig is szükséges lehet.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
2009-ben volt a jobb lábamba melyvenás trombozis..Kivizsgálás történt semmilyen genetikai tényező nem igazolödott. Vérhigito gyógyszert is leállitották. Évek alatt néha néha be szokott dagadni a vádlim nem sűrűn,de előfordult. Mostanában az utobbi időben szintén jellemző a dagadás. Lábfájás nincs..Súlyfeleslegem is van kb 15kg. Kérdésem ha gyaktan dagad a vádlim erdemes dopplerrel megnézni?
Mindenképp angiológiai szakvizsgálatot javasolnék panaszai tisztázására. Elképzelhető , hogy szükség lehet egy kontroll alsó végtag ultrahang vizsgálatra. De egyéb visszér probléma is állhat a háttérben .A napi megterhelés , életvitel is okozhatja csak kimondottan az említett tüneteket.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Több helyen is seprűvénák vannak mindkét lábamon /comb, alsó lábszár/.
Érdeklődöm, hogy milyen kivizsgáls szükséges az állapotfelmérés után, illetve kell-e gumiharisnyát/fáslit viselni a beavatkozás után? Van-e olyan időszak, amikor nem ajánlott a beavatkozást elvégezni a "kisebb visszértágulatok ambuláns - bőrön keresztüli - radiofrekvenciás kezelését"?
Köszönettel, Kiss Margit
Fizikális vizsgálat és ultrahang után tudja szakorvos pontosan megmondani , hogy milyen kezelésre van szükség az ön esetében .Jelentkezzen be érsebészhez a teendők megbeszélésére.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Édesanyám 93 éves, a bal lába szinte állandóan dagad. / a két térde teljesen ki van kopva, járni nem tud/. Voltunk sziv ultrahang vizsgálaton, negativ volt. Voltunk alsó végtag vizsgálaton: "a lábszárnak megfelelően a subcutan szövetekben ödéma jelei láthatók" "a térdizületben és a suprapatellaris bursában 3 mm rétegvastagságu folyadék detectalható, a térdhajlatban medialisan egy 22x8x6 mm-es cystosus képlet látható". Az utóbbi pár napban az alsó lábszárán folyadék jelent meg, volt egy seb a lábán, talán onnan szivárog. Mi lehet az oka a dagadásnak, kell-e valamilyen vizsgálatra még elvinni. /az édesapjának érszükület miatt levágták az egyik lábát/
Válaszát várva köszönettel
Szeleczki Ildikó
Az előzmények ismeretében a duzzanatot okozhatja az ízületi probléma, de mindenképp szükség lenne ujabb doppler áramlásmérés vizsgálatra az érszűkület miatt. Angiológus szakorvost kell felkeresni édesanyja panaszaival.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Ne legyenek fenntartásai, csak 3 - 4 nappal a műtét előtt hagyja abba és kapja az injekciót. A műtét után legalább 6 hétig kell kapja , utána lehet szájon át szedhető gyógyszerre áttérni.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György
Tévedés, legalább 3-4 nappal előtte el kell hagyni a Xareltot és testsúlyra igazított LMWH-t (Fraxiparine, vagy Clexane) kell kapjon. Ha nagy a beavatkozás, 2 nap múlva szedheti újra a Xareltot.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György
Babatervezés miatt, egy vetélés után fél évvel készültek az alábbi viszgálatok:
PT INR: 1,22
PT Aktivitás 67,55%
APTI : 50,56 s
APC-resistencia: 1,7
D-dimer: 1,22 ug/ml
Anti-trombin III: 102,84%
Protein C aktivvitás: 107,55
Protein S aktivitás: 10%
Faktor VIII: 103,70
Fibrinogén: 2,36 g/L
Lupus: 31,2 sec
APTI-LA: 28 sec
Tudna nekem némi támpontot adni, mire lehet következtetni a z értékekből?
Köszönöm válaszát.: M.Zsani
Eredményeivel javaslom keresse fel Dr. Blaskó György Professzor Úrat , hogy megbeszéljék személyesen a teendőket babavállalás előtt. Sok kérdés merül fel, aminek megválaszolása e-mailben hosszas.
Bejelentkezni a 0670/ 431 77 29-es telefonon tud.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Érdeklődni szeretnék, hogy milyen fogamzásgátló módszert javasolna ha MTHFR és protrombin génmutációm van heterozigóta formában. 33 éves vagyok, és hormonális spirálon gondolkoztam. Ön szerint melyik spirált lehet biztonsággal alkalmazni esetemben?
Válaszát előre is köszönöm.
Szabó Katalin
Az egy komponensű min. hormont tartalmazó gyógyszeres spirál jöhet csak szóba, amennyiben nőgyógyászatilag nincs ellenvetés pl. myoma, endometriosis septum a méh üregében, ciklus hormonok eltérése, stb. Kérem beszélje meg nőgyógyászával.Ösztrogént vagy annak megfelelő hatóanyagot tartalmazó készítményeket nem alkalmazhat.
Üdvözlettel: Dr. Szélessy Zsuzsanna