Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Tisztelt Doktor Nő/ Doktor Úr!

Azzal a kérdéssel fordulnék Önökhöz, hogy tavaly decemberben volt egy mélyvénás agyi trombózisom. Folyamatosan adom magamnak a Clexane 0,6mg injekciót. Eleinte reggel este kellett, amit lecsökkentették napi 1-re a jó eredmények miatt. Legközelebb novemberben kell mennem ellenőrzésre addig továbbra is injekciózom magam. Kérdésem az lenne, hogy ezek után mikor merjünk gyermeket vállalni? Milyen kockázatokkal, veszélyekkel jár?

Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Ildikó !

Nem tudom ki kezeli, de én nagyon hosszú időnek tartom az egy éves LMWH kezelést sc. inj-kal Sokkal hamarabb át lehet térni szájon át szedhető szerre. Ha novemberben láthatnám a CT eredményt, akkor meg lehetne itélni a terhességet, mert arra meg az a jó, ha Clexane-t kap. Addig nem érne meg egy tanácsadásra bejönni az össze elérhető leletével? Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Ildikó

Prof. Dr. Blaskó György

belgyógyász
Azzal a kérdéssel fordulok önhöz hogy megszeretném kérdezni milyen gyógyszert szedjek hogy megelözzem a sziv panaszokat ???? Hálistennek még nem tudok problémát rolla de elszeretném kerülni....
Kérem mihamarabbi válaszát :

Tisztelettel : Mrton Erikaa Éva

Kelt :2017.junius 20
Kedves Erika !

Nagyon kevés információt írt le azzal kapcsolatban , hogy pontosan mire gondol. Nem ismert a kora sem . Célszerű ellenőrzésként egy belgyógyászati vizsgálat, általános labor (Pl: koleszterin, stb...), valamint egy EKG. Ezek függvényében tud majd megfelelő lépést tenni a megelőzés érdekében.

Üdvözlettel : Kelemen Edina

Márton Erikaa Éva

Kelemen Edina

asszisztens
Tisztelt Professzor Úr!
A 31 éves fiamnál tavaly nyáron tüdőembóliát mutatott ki a CT vizsgálat, kis infarct pneumoniával .A korházi kivizsgálások során nem derült ki, mi okozta az embóliát. Ezt követően 6 hónapig Pradaxa 2x150 mg gyógyszert szedett,majd két nap kihagyása után vérvétel történt,majd a gyógyszert tovább szedte.A genetikai vizsgálat eredménye negatív lett. A lupus AC szűrőteszt pozítív értékű lett. A lupus anticoagulans diagnozis felállásához 12 hét elteltével újabb vérvétel történt a Pradaxa gyógyszer egy hétre történő elhagyásával..A kontrol laborvizsgálat negatív lett.A lelet szerint a lupus anticoagulans jelenléte nem valószinű. A pradaxa szedése felfüggeszthető
Professzor Úr megköszönném a válaszát.hogy a gyermekéért aggodó édesanya megnyugodhat , hogy a fia egészséges.Köszönettel.
Kedves Margó !

A fia sajnos egyáltalán nem egészséges, ha egyszer tüdőemboliája volt. Sajnos az esetek 1/3-ában a thrombofilia vizsgálat nem mutat kórosat (itt tart a tudomány!),de ez nem azt jelenti, hogy a fiát nem kell kezelni. Akinek tüdőemboliája volt, annak minimum 2-3 évig alvadásgátlót kell szednie.. Folytassa a Pradaxa-t .

Üdvözlettel : Dr. Blaskó György



margó

Prof. Dr. Blaskó György

belgyógyász
Tisztelt Doktor nNő/Ur,

Azzal a kérdéssel fordulok önhöz hogy tegnap előtt este lefekvéskor hirtelen nagy fájdalom tört rám hogy szinte remegtem a jobb combomban és 3 gyogyszer kellett hogy enyhüljön a fájdalom, másnap pedig nehézkes volt a ráállás és fájt, persze algoflecforte gyogyszer hatására enyhült a fájdalom és este pedig nem volt tünetem csak következő reggel pedig enyhe fájdalmam volt , és jelenleg is mevan a tünet, de fél diplofenak hatására eltünik.

Gondolni lehet e trombózisra ?

Kedves Zoltán !

Kimondottan az alsó végtagban jelentkező fájdalom nem utal trombózisra. Nem említett más panaszt. Trombózis esetén jellemző lehet duzzanat az alsó végtagok közötti lábkörfogatbeli különbség, meleg tapintat, nyomásérzékenység . Ha panaszai továbbra is fennállnak keresse fel háziorvosát aki szükség esetén ultrahang vizsgálatra küldheti .

Üdvözlettel : Kelemen Edina
Zoltán

Kelemen Edina

asszisztens
Kedves Doktornő/Doktorúr!

Néhány hete, nyomást éreztem a mellkasomban, és magas volt a vérnyomásom is, 149/74 vagy ennél magasabb 1580/80 is volt.
El mentem a kardiológiára ott csináltak EKG-ét, aminek az eredménye: EKG:77/min. fr. SR kp. állású R-tengely, norm.PQ, bal pitvari megrerhelés, V3-5 -ben magasabb csúcsos T-hullámok.RR:158/85
Q2:98%
Csináltak szív ultrahangot is, aminek az eredménye:
Aorta gyök:28mm
Bal pitvar 32mm
Bal kamra:(EDD) 40mm
(ESD)27 mm
M-módból kalkulált EP: 60
IVS 8mm
Hátsó fal: 8 mm
Vélemény:
Ép mintralis és aorta billentyű. Norm. tág szívüregek, jó gloasilis, systoles bal kamra funkció, segmentalis falmozgás zavar nincs.
Color dopplerrel közepes MI.,kicsi TI. Becsült pulm. nyomás 32 Hgmm.
A magas vérnyomásomra kaptam vérnyomás csökkentőt, Tanydont, amiből, reggel egy szemet kellene bevenni, de annyira le megy a vérnyomásom, hogy csak felet merek beszedni.
Másfél óránként kell mérni, és i ilyen vérnyomást mérek:
Ma pl: 131/65 pulzus 64 ezt reggel mértem, 11:30-as mérés 117/58 pulzus:63
Szerintem a második érték nagyon alacsony, és a pulzus szám is szerintem. Mondtam a doktornőnek, hogy milyen vérnyomásokat mérek, és azt mondta, hogy a második érték miatt nem kell aggódni, és be kell áljon majd. A vérnyomás csökkentőt 3 hete szedem. Mi lehet az oka, az alacsony pulzus szám, és a második alacsony értéknek?
Kedves Adrienn !

Szeélyes konzultáció és fizikális vizsgálat, valamint az összes leletének áttekintése után tud szakorvos véleményt mondani .

Üdvözlettel : Kelemen Edina
Adrienn

Kelemen Edina

asszisztens
Tisztelt Dr Úr /Dr Nő !

2 napig éjjel térdtől lefelé zsibbadt a bal lábam, olyannyira, mintha nem is az enyém lenne. kb 1 óra mozgatás, dörzsolés, járkálás után megszünt. a 3. nap éjszakájától "csak" a lábfejem zsibbad, és a vádlim nagyon fáj. A combomban van enyhe érszűkület, a pulzus érezhető a bokámnál is. csak éjjel, vízszintes állapotban zsibbad. Ha felülök, pár percit dörzsölgetem, ráállok elmúlik, de aztán ismétlődik. Fehérebb aq jobb lábamnál.
A kérdés az lenne, hova forduljak a problémámmal?

(68 ÉVES NŐ VAGYOK)
köszönöm szépen ha válaszol.
Kedves Csík Ferecné !

Panaszaival angiológus szakorvost keressen fel . Szívesen várjuk központunkba.

Üdvözlettel: Kelemen Edina
Tisztelt Doktor Úr!
7 év sikertelen teherbeesés és egy vetélés után csináltattam egy komplex vérévételt. Első körben a véralvadás panelt több ízben rontották, egymásnak ellentmondó értékek jöttek ki, így ismételni kellett. Az alábbi eredménynek születtek: (zárójelbe a labor referenciaértékeit írtam)
d-dimer: 0,20 ug/ml
APC-resistencia: 5,6 (1,8-7)
Protein S aktiválás: 75,43% (58-128 %)
fehérvérsejt: 3,5 G/L (4,4-11,3)
Neutrophil %: 44,4 % (50-70%)
Monocyta %: 8,6% (2-8%)
Neutrophil : 1,53 G/L (2,2-7,9)
Leiden mutáció: normál
T lymphocita %: 69,9 % (62-81)
B lymphocita %: 10,9% (6-23)
NK limphocita % : 17,9 (6-23)
T helper lymphocita: %: 45,3 (28-57)
T supressor %: 22,6 % 810-39
Aktivált T lymphocita %: 10,5 % (1-10)
CD4/CD( sejtarány: 2 (2-5)
NK funkció: 31,7 %
Nk funkció számított : 113 %
(80-120)
NK lymphocita szám: 0,24 G/L (0,25-0,60)
Anti trombin III:102,84 %
Protein c aktiválás: 107,55% Faktor III: 103,7
Lupus antikoaguláns: 31,3 sec
ANTI -LA: 28
Cöliákia: negatív
Protrombin G20210A : negatív
Trombin idő, PT INR, APTI értékekek nincsenek előttem most, de azokkal nem volt gond.
Tanácstalan vagyok, hogy ezen értékekkel van e teendő. Ha igen milyen orvoshoz forduljak? Van e olyan érték, ami a teherbeesést akadályozhatja?
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm: M. Zsanett
Kedves Zsanett !

Sajnos laboreredmények e-mailben történő értékelésére itt nincs lehetőség. Az eredményeken kívül más kérdés is felmerül. Ahhoz , hogy teljes egészében átlássa szakorvos az ön esetét személyes találkozás szükséges. Központunkból Dr. Szélessy Zsuzsanna doktornőt tudom ajánlani.

Üdvözlettel : Kelemen Edina
2016-ban volt két szívműtétem, kaptam egy pacemacert márciusban, májusban pedig aorta billenyű cserére került sor. 64 éves vagyok, ezért a műanyag billentyűt építették be a biot nem javasolták a korom miatt. Syncumart szedek, napi 3-4 db-ot, az INR értékem nagyon labilis, pedig a diétá szerint étkezem . Érdeklődöm, hogy a Syncumar helyett van-e más helyettesítő gyógyszer? Az esetleges magas ára nem okoz anyagi terhet-.
Megköszönném a válaszát, mert az ingadozó INR érték és a havi vérvétel gondot jelent számomra.
Tisztelettel: Hosszú Zoltánné Anna
Kedves Hosszú Zoltánné !

Vannak más és korszerűbb véralvadásgátló szerek is. Meg kell említeni azonban , hogy nem minden esetben cserélhető le a syncumar. Ha lehetősége van valamennyi leltével keresse fel Dr. Blaskó György Professzor Úrat, hogy átbeszéljék az ön esetében van-e mód a gyógyszerváltára, mert a leírt információ kevés ahhoz , hogy biztos választ adjon itt .

Üdvözlettel : Kelemen Edina
Hosszú Zoltánné

Kelemen Edina

asszisztens
Üdvözlöm doktor úr.30-éves férfi vagyok rengeteget dolgozom (általában tetőn,ács vagyok)és a problémám a következő:mindkét vádlisérülése intenzíven ugrál mozog,mintha hullámoznaolykor a vall combos felső belső része is,kb 2-3hete.Fájdalom nem mondanám h.jár vele.Nem tudom mennyire van köze hozzá de hirtelen és szinte egyszerre minden ízületem fájni kezdett intenzíven (2könyök,2térd..)de ezek fájnak is becsületesen míg a két vádli főleg a vall csak mozog hullámzik nem csak pihenés kor nappal is...hogy be lenne dagad a nem észleltem vagy h.el lenne szineződve de található mind kèt térd hajlatában viszér..A testem más részén(váll ,alkar,)is meg van ez az idegesítő mozgás de a vádlinál nagyon intenzív ék mondanám.Annyit talán még hozzá tennék h.iszonyú stresszes éven vagyokntúl ami fizikális tünetekkel is jelentkezett az utóbbi hónapokban(szédülés,hányinger,rossz közérzet,stb)Tudom komolyan kell venni ,kivizsgálni de sajnos Francia ó-ban tartózkodom és csak 6-hét múlva jutok haza ...Professzor úr szerint mire utal ez a tünet?Köszönöm önnek minden jót.
Kedves Péter !

Sajnos messziről, ilyen távolságból nemtudok segíteni . Az biztos , hogy a megterhelő fizikai munka már magában okozhatja az említett panaszokat. Mindenképp javasolnék egy alsó végtag ultrahangos vizsgálatot amíg eljut egy szakorvoshoz. Nem írt arról , hogy dohányzik -e ? A szédülés miatt belgyógyászt keressen fel , ha lehetősége van vérnyomásait ellenőrizze a panaszok idején.

Üdvözlettel : Kelemen Edina
Tisztelt Doktornő/Úr!
Egy közeli hozzátartozómnak hamarosan műtétje lesz. Az orvos EKG és „nagylabor” vizsgálatot írt elő. Az lenne a kérdésem, hogy ezen kívül még milyen laborvizsgálatra lenne szükség, hogy a vérzékenységi hajlam biztosan kideríthető, ill. kizárható legyen?
Másik kérdésem pedig, hogy milyen vizsgálat zárná ki teljesen azt a lehetőséget, hogy allergiás az LMWH injekcióra, amelyet a műtét előtt fog kapni?
A mielőbbi választ előre is köszönöm.
Tisztelettel: H. Jánosné
Kedves H. Jánosné !

Az allergia csak a gyógyszer beadásakor igazolható, jóslóvizsgálatok nincsenek. Az alvadási/ vérzési vizsgálatok közül a legfontosabb: a fibrinogen szint, prothrombin, PTTI, DDimer.

Üdvözlettel :Dr. Blaskó György
H. Jánosné

Prof. Dr. Blaskó György

belgyógyász

A weboldal a jobb működés és a felhasználói élmény javítása érdekében HTTP-sütiket (cookie-kat) alkalmaz. Amennyiben nem fogadja el az összes sütit, előfordulhat, hogy az oldal egyes funkciói, mint például a foglalási rendszer, nem működnek megfelelően. A sütik használatával kapcsolatos részletes leírást az Adatkezelési Tájékoztatónkban találhatja meg.

Szükséges sütik

Ezek a sütik elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez, ezek nélkül az oldal nem működik megfelelően.

Analitikai sütik

Az analitikai sütik segítenek megérteni, milyen tartalmakat kedvelnek a látogatók, ezzel javíthatjuk szolgáltatásainkat. Az összegyűjtött adatok nem kapcsolhatók össze konkrét személyekkel.

A sütibeállításokat bármikor módosíthatja böngészőjében.

Prima Medica Egészségközpontok