Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Egy nagyon kedves barátom ügyében kérném a segítségét! Az esete a következő:
9 napja egyre jobban fàjt a lába (a vádlija). 29 éves a fiatalember, átlagos testalkatú, dohányzik. Napi 12-16 órát dolgozik, felszolgáló, hajnal 2-kor kel. Munkája mellett építkezik. A mai naponon, miután már nem múlt, hanem erősödött a fájdalom, illetve dagadt a vádlija, elment a hozzánk közeli kórházba Ausztriába. Ultrahangos vizsgálattal azt a diagnózist állapították meg, hogy mélyvénás trombózis. Kapott vérhogító injekciót és fáslit a lábára. Hazaküldték, hogy majd keressen egy belgyógyászt.
Az lenne a kérdésem, hogy ez így rendben van e? Mi a kezelés menete ilyen esetben illetve hogy milyen vizsgálatokra van szükség? (Pl. vérvétel még nem volt...)
Semmilyen információnk nincs erről a betegségről és szeretnénk egy kicsit tisztábban látni az ügyben, hogy ilyenkor mi a teendő.
Vas Megyében vagy Zala Megyében tudna e ajánlani szakorvost, aki specializálódott trombózis kezelésre? Az osztrák eljárás eléggé elbagatelizáltnak tűnik. Mivel osztrák biztosítási jogviszonnyal rendelkezik, kezeltetheti magát ott is, de nem feltétlen ragaszkodunk ehhez! Mit ajánlana?
Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszàt!
Tisztelettel
Bokor Erika
Az ellátást illetően sajnálatos, ami történt, azok sem jobbak a Deákné vásznánál. Mindeképpen kezelni kell, legalább egy hétig Clexane-nal vagy Fraxiparinnal (ez egy subcutan inj és vérhigitónak becézik, de nem higít)) és utána tablettás alvadásgátlóval (ami lehet Syncumar, warfarin, vagy Xarelto) Kérem keressék fel az én nevemben Dr Jáger Rita főorvost a Markusovszky Kórházban, ő jól ért ehhez. A dolog ugyanis SÜRGŐS, nehogy tüdőemboliát kapjon! Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Prof. Dr. Blaskó György
belgyógyászSajnos személyes konzultáció nélkül (kevés az infonformáció) itt e-mailen keresztül az ön esetében nehéz biztos választ adni kérdésére . Jelenlegi kezelőorvosával tudja megbeszélni az esetleges lehetőségeket.
Amennyiben a továbbiakban segíteni tudunk , kérem keresse fel haematológusunkat Dr. Szélessy Zsuzsanna doktornőt rendelőnkben. Üdvözlettel : Kelemen Edina

Kelemen Edina
asszisztensAzt szeretném kérdezni, hogy Mthfr heterozigóta és protronbén gén heterozigóta esetben mikortól fontos a clexane injekció adása
Nőgyógyászom szerint elég az első ultrahangos vizsgálat után megbeszéljük
2 egészséges gyermekem van, 3hónapja volt egy missed ab
Azóta aktív folsavat szedek
Tisztelettel, Eszterhai Judit
Tekintettel a familiaris trombofíliára és a spontan AB-re, valamint a várhatóan elrendelésre kerülő tartós ágynyugalomra, valóban célszerű a kora terhességben (6-8 hét) már elkezdeni az LMWH adását és szülést követően még 6 hétig folytatni is kell.
A két gyógyszert lehet szedni egyszerre, de igen fontos hogy a vesefunkciókat rendszeresen ellenőrizzék (KN, kreatinin, clearence), mert a Xareltot eszerint kell dizirozni Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Prof. Dr. Blaskó György
belgyógyász35 éves nő vagyok, 2. császármetszésem után kétoldali tüdőembóliát kaptam (microembolizáció) . Először Clexan majd syncumar mite kezelést kaptam 8 hónapig. Genetikai vizsgálattal FV génmutáció igazolódott. Fogamzásgátlásként a Mirenat javasolta a nőgyógyászom de mivel hormont progesteront tartalmaz nem tudom hogy merjem - e használni, bár a tájékoztatóban az van írva hogy helyileg hat és gondolom a nőgyógyász sem javasolta volna ha nem lehetne. Köszönöm válaszát.
Mivel nem tudjuk, hogy homozygota, vagy heterozygota teljes körüen nem tudunk itélkezni. Heterozygota esetben a Mirenat szedheti, de ha van még alacsonyabb hormontartalmú készítmény, akkor azt szedje. Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Prof. Dr. Blaskó György
belgyógyászAzzal a kérdéssel fordulnék Önökhöz, hogy tavaly decemberben volt egy mélyvénás agyi trombózisom. Folyamatosan adom magamnak a Clexane 0,6mg injekciót. Eleinte reggel este kellett, amit lecsökkentették napi 1-re a jó eredmények miatt. Legközelebb novemberben kell mennem ellenőrzésre addig továbbra is injekciózom magam. Kérdésem az lenne, hogy ezek után mikor merjünk gyermeket vállalni? Milyen kockázatokkal, veszélyekkel jár?
Válaszát előre is köszönöm!
Nem tudom ki kezeli, de én nagyon hosszú időnek tartom az egy éves LMWH kezelést sc. inj-kal Sokkal hamarabb át lehet térni szájon át szedhető szerre. Ha novemberben láthatnám a CT eredményt, akkor meg lehetne itélni a terhességet, mert arra meg az a jó, ha Clexane-t kap. Addig nem érne meg egy tanácsadásra bejönni az össze elérhető leletével? Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Prof. Dr. Blaskó György
belgyógyászKérem mihamarabbi válaszát :
Tisztelettel : Mrton Erikaa Éva
Kelt :2017.junius 20
Nagyon kevés információt írt le azzal kapcsolatban , hogy pontosan mire gondol. Nem ismert a kora sem . Célszerű ellenőrzésként egy belgyógyászati vizsgálat, általános labor (Pl: koleszterin, stb...), valamint egy EKG. Ezek függvényében tud majd megfelelő lépést tenni a megelőzés érdekében.
Üdvözlettel : Kelemen Edina

Kelemen Edina
asszisztensA 31 éves fiamnál tavaly nyáron tüdőembóliát mutatott ki a CT vizsgálat, kis infarct pneumoniával .A korházi kivizsgálások során nem derült ki, mi okozta az embóliát. Ezt követően 6 hónapig Pradaxa 2x150 mg gyógyszert szedett,majd két nap kihagyása után vérvétel történt,majd a gyógyszert tovább szedte.A genetikai vizsgálat eredménye negatív lett. A lupus AC szűrőteszt pozítív értékű lett. A lupus anticoagulans diagnozis felállásához 12 hét elteltével újabb vérvétel történt a Pradaxa gyógyszer egy hétre történő elhagyásával..A kontrol laborvizsgálat negatív lett.A lelet szerint a lupus anticoagulans jelenléte nem valószinű. A pradaxa szedése felfüggeszthető
Professzor Úr megköszönném a válaszát.hogy a gyermekéért aggodó édesanya megnyugodhat , hogy a fia egészséges.Köszönettel.
A fia sajnos egyáltalán nem egészséges, ha egyszer tüdőemboliája volt. Sajnos az esetek 1/3-ában a thrombofilia vizsgálat nem mutat kórosat (itt tart a tudomány!),de ez nem azt jelenti, hogy a fiát nem kell kezelni. Akinek tüdőemboliája volt, annak minimum 2-3 évig alvadásgátlót kell szednie.. Folytassa a Pradaxa-t .
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Prof. Dr. Blaskó György
belgyógyászAzzal a kérdéssel fordulok önhöz hogy tegnap előtt este lefekvéskor hirtelen nagy fájdalom tört rám hogy szinte remegtem a jobb combomban és 3 gyogyszer kellett hogy enyhüljön a fájdalom, másnap pedig nehézkes volt a ráállás és fájt, persze algoflecforte gyogyszer hatására enyhült a fájdalom és este pedig nem volt tünetem csak következő reggel pedig enyhe fájdalmam volt , és jelenleg is mevan a tünet, de fél diplofenak hatására eltünik.
Gondolni lehet e trombózisra ?
Kimondottan az alsó végtagban jelentkező fájdalom nem utal trombózisra. Nem említett más panaszt. Trombózis esetén jellemző lehet duzzanat az alsó végtagok közötti lábkörfogatbeli különbség, meleg tapintat, nyomásérzékenység . Ha panaszai továbbra is fennállnak keresse fel háziorvosát aki szükség esetén ultrahang vizsgálatra küldheti .
Üdvözlettel : Kelemen Edina

Kelemen Edina
asszisztensNéhány hete, nyomást éreztem a mellkasomban, és magas volt a vérnyomásom is, 149/74 vagy ennél magasabb 1580/80 is volt.
El mentem a kardiológiára ott csináltak EKG-ét, aminek az eredménye: EKG:77/min. fr. SR kp. állású R-tengely, norm.PQ, bal pitvari megrerhelés, V3-5 -ben magasabb csúcsos T-hullámok.RR:158/85
Q2:98%
Csináltak szív ultrahangot is, aminek az eredménye:
Aorta gyök:28mm
Bal pitvar 32mm
Bal kamra:(EDD) 40mm
(ESD)27 mm
M-módból kalkulált EP: 60
IVS 8mm
Hátsó fal: 8 mm
Vélemény:
Ép mintralis és aorta billentyű. Norm. tág szívüregek, jó gloasilis, systoles bal kamra funkció, segmentalis falmozgás zavar nincs.
Color dopplerrel közepes MI.,kicsi TI. Becsült pulm. nyomás 32 Hgmm.
A magas vérnyomásomra kaptam vérnyomás csökkentőt, Tanydont, amiből, reggel egy szemet kellene bevenni, de annyira le megy a vérnyomásom, hogy csak felet merek beszedni.
Másfél óránként kell mérni, és i ilyen vérnyomást mérek:
Ma pl: 131/65 pulzus 64 ezt reggel mértem, 11:30-as mérés 117/58 pulzus:63
Szerintem a második érték nagyon alacsony, és a pulzus szám is szerintem. Mondtam a doktornőnek, hogy milyen vérnyomásokat mérek, és azt mondta, hogy a második érték miatt nem kell aggódni, és be kell áljon majd. A vérnyomás csökkentőt 3 hete szedem. Mi lehet az oka, az alacsony pulzus szám, és a második alacsony értéknek?
Szeélyes konzultáció és fizikális vizsgálat, valamint az összes leletének áttekintése után tud szakorvos véleményt mondani .
Üdvözlettel : Kelemen Edina
