Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Nőgyógyászával kell megbeszélnie pontosan mennyi injekció szükséges, aztán egyik napról a másikra visszaállhat a tbl-ra.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Prof. Dr. Blaskó György
belgyógyász17éves lány vagyok és lassan 3 hónapja megvannak duzzadva a nyirokcsomóim a nyakaom illetve a fülem mögött amik fájdalmatlanok de a legnagyobb kissé és azt hiszem tömött tapintású.Lázam nincs.Pár héttel
a nyirokcsomók megjelenése után kimozdultam és fogyasztottam minimális mennyiségű alkoholt.Ezt követő napokban nagyon nehezen nyeltem és a torkom is fájt ,na meg az egyik nyirokcsomó a nyakamon még nagyobbra duzzadt.Ekkor nagyon megijedtem és rohantam a háziorvoshoz.Aki vérvételre és szerologiai vizsgálatokra kuldott.A vérvételem nem mutatott ki gyulladást és a fehérvérsejtek is rendben voltak.Egyedul a májfunkciós értékeknél voltak minimális emelkedések illetve megállapították hogy vashiányom van.A szerológiai vizsgálatokból megállapították,hogy valószínűleg friss Ebstein-Barr vírusom van az IgM és az igG antitest pozitivitása miatt.Ezután a háziorvosom biztonságkedvéért elküldött nyaki ultrahangra ahol találtak egy pár 2-4mm nagyságú nyirokcsomót és egy nagyobbat a jobb állkapocs szögletben max 7-8mm kis átmérőjű megnagyobbodott nyirokcsomót.Vélemény:'Megnagyobbodott reaktív nyirokcsomók .A nyakon patológiás nyirokcsomó egyéb körülírt képlet nem látható.Ezutan saját magam nyugtatására elmentem egy Hasi UH-ra is ami teljesen negatív lett.A nyirokcsomók azóta is elég nagyok.A háziorvom eléggé ellenezte hogy hematológiára menjek.Így magamtól
mentem oda is.Ott aztán tapogatták a nyirokcsomóim és a többi testrészemen is de máhol nem találtak megnagyobbodott nyirokcsomót.A hematológus szerint is feltehetően vírus miatt alakult ki.További vizsgálatot senki nem javasolt.De én azonban még mindíg aggodom híszen 3 hónapja nyirokcsomók vannak a nyakamon.Jelenlegi állapotom:néha kicsit szédülök és fáradékony vagyok de egyéb tünetek nincsÖn szerint is belenyugodhatok és nem kell további kivizsgálásra mennem ?Sajnos mindíg a legrosszabbra gondolok .
Ez a vírus sokáig marad a szervezetében, de meg fog gyógyulni.Lényeges, hogy a máját ne terhelje. (gyógyszer, alkohol, drog, zsíros ételek) "C" vitamin, szabad levegőn tartózkodás,séta, úszás stb.ami segíti a gyógyulást.kb 2 hónap elteltével ismételt májfunkció és vérkép kontroll javasolható.
A LMWH adag a testsúlytól függ. Az utazás előtt közvetlenül kell beadni.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
PAI-1 gén 675 4G/5G poliforizmus vizsgálat eredménye szerent hmomozygota vagyok. Többszörös vetélés kapcsán nézték ezt a vizsgálatot. A többi (Leiden , protombin, MThFr) normál lett. Erre kell bármilyen kezelés a késöbbi terhességben, okozhatta ez a vetéléseket? Milyen kezelés történhet ez ügyben? Köszönettel
Kezelést ez az eltérés aktuálisan nem igényel és biztosan nem ez az oka a vetélésnek önmagában.
Immunológiai, anyagcsere probléma is állhat a sikertelen terhességek mögött illetve néhány véralvadási fehérje eltérés is okozhatja.
A leletek ismeretének hiányában közelebbit nem tudok mondani.
Kérem jelentkezzen be hozzám egy vizitre és hozza magával az összes orvosi leletét.
Üdvözlettel: Dr. Szélessy Zsuzsnna
Ha csak egy alkalommal volt ilyen érzése nem kell aggódnia, elképzelhető , hogy megerőltette.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Azzal a kérdéssel fordulok önhöz , hogy 28eves nő vagyok. Apai ágról öröklött heterozigóta Leiden-mutatiom van. Illetve tavaly derült ki mitralis prolapsusom.
Van egy 5eves kislányom akinek izomsorvadasa van. Már régóta ha nem is tudatosan, de stresszes életet elek, főleg az elmúlt két évben .
A mitralis prolapsus okozta kellemetlensegek felerősödtek - emellett szorongás is kialakult.
Az lenne a kérdésem ami izgat, hogy a mitralis prolapsus kapcsán a Leiden - mutatio okozhat bármi gondot?
Jelenleg veralvadasgatlot eddig senki nem javasolt. Nem kene szednem? Újból elmegyek orvoshoz ugyan a lakhelyemen, de kiváncsi lennék az ön véleményére is. Illetve ezek mellett mennyire lehet sportolni illetve a masszázst alkalmazni ?
Elég ha megfelelő folyadékot fogyasztok?
Illetve vizsgálva voltam policitemia gyanúja miatt , mert magas a vvt- de az negatív lett. Ott is azt tanácsolták igyál sokat ...valóban elég lenne ez?
Köszönöm válaszát előre is .
Kedves Alexandra!
Az MPS nem súlyos betegség attól nyugodtan lehet sportolni, 2-3 évente szokták a cardiológusok ellenőrizni.
A heterozigota F.V Leiden mutció enyhe trombózis készséget jelen. Életvitelében azt javasolom, hogy igyon sok folyadékot és sportoljon rendszeresen. Amennyiben trombózis készséget fokozó élethelyzete alakulna ki (hormon kezelés, terhesség, műtét,baleset, gipszrögzítés, tartós ágynyugalom, hosszú utazás,kiszáradással járó hányás, hasmenés, stb) közölje kezelőorvosával, hogy van öröklött trombózis hajlama és akkor fog véralvadásgátló kezelést kapni. A magasabb vvs szám miatt természetesen fél évben egyszer egy vérkép vizsgálat indokolt.
Üdvözlettel:
Nem régiben vettem észre, hogy egy kicsit magas a vérnyomásom. Erre a háziorvosom azt tanácsolta, hogy mérjem rendszeresen másfél óránként. Miután megmértem először, mérjem meg másodjára is és jegyezzem föl.
A két vérnyomás közt mér érték nagyon eltér.
Reggel első méréskor mértem 143/73 pulzus 76 értéket, majd utána megint megmértem, és utána pedig 121/73 pulzus 71.
Ez a nagy különbözet mitől lehet?
Válaszát előre is köszönöm!
Nem írta meg , hogy a két érték mérése között mennyi idő telt el. A vérnyomásértékek mozgás hatására is változnak. Ha pl. mér egy értéket ülve és azt követően hirtelen feláll és az után közvetlenűl méri legközelebb ,az értékek természetesen legalább 1-2 tizeddel diferenciálódnak majd.
De a különböző napszakokban mért értékek is lehetnek eltérőek, ezt hívjuk ingadozó vérnyomásnak.
Lényegében több tényező befolyásolja az értékeket , vérnyomáscsökkentő gyógyszer bevételétől eltelt idő, stressz, stb.
Egyébként mindkét érték jó, elfogadható.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Lupus antikoaguláns
Második fugálás utáni APTI ,
A vizsgálat nem indokolt. Kevert kontroll ATPI
A vizsgálat nem indokolt.
Kevert beteg ATPI
A vizsgálat nem indokolt.
50x Hig. Tromb. IdőRáta 0,99; 500x Hig.Tromb. idő Ráta 0,96. A normál ATPI és az 1,2 alatti 50x; 500x Hígitott Thromboplasztin Idő Ráta nem igazolja Lupus anticoagulans jelenlétét. Trombin idő 16,6 s Fibrinogén 3,71g/L Antitrombin III 86 Protein S aktivitás 75% Protein C aktivitás 106 % APC rezisztencia (funkcionális) 1,41 ! (itt van az egyetlen egy eltérés, ugyan is a referencia tartomány >2) FV Leiden mutáció heterozigóta Protombin G20210A allél vad tipus Vélemény: A thrombofilis irányú kivizsgálás során az AT III. a Protein S és a Protein C hiány, valamint a Prothombin gén mutáció kizárható. Lupus anticoagulans jelenléte nem mutatható ki. Funkcionális teszttel APC rezisztenciát mutattunk ki, melynek hátterében FV Leiden heterozigóta mutáció igazolódott (ami 3-5x rizikó emelkedést jelent a vénás thrombózis kialakulása szempontjából). Laboratóriumi diagnózis: APC rezisztencia-FV Leiden heterozógia mutáció. Javaslat: A közvetlen családtagok thrombophilia irányú kivizsgálása. Volna egy pár kérdésem a Professzor Úrhoz.: 1. Örökre szednem kell-e vérhigítót?
2. Van a syncumarnál jobb gyógyszer, ahol nem kell annyira figyelni az étkezésre, mert már nagyon unom a szénhidrátokat és a húsokat is.Melyik gyógyszert ajánlaná? 3. 53 éves vagyok, a fogaim a kálcium hiánytól málanak szét! Vitaminokat kellene szednem a változó kor miatt is.Ön milyen vitaminokat ajánlana? 4. Epeköveim vannak, melyeket el kellene távolítani. Merjek belevágni? 5. Miért nem hígul a vérem, pedig 4-5 szemet szedek naponta, és az étkezésre is figyelek ? Válaszát előre is köszönöm, és elnézést a kicsit hosszúra nyúl levél miatt. Tisztelettel és üdvözlettel: Csupó Anikó
Igen bizonyos esetekben van lehetőség más véralvadásgátló alkalmazására. A családtagok kivizsgálása is javasolt.
Kérdései részletes átbeszélésére kérem keressen fel a központban valamennyi leletével.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György
2017.05.10. Diagnosztizáltak alsó végtagok (jobb láb) mélyvénáinak gyulladása és thrombophlebitise.7 nap kórházi ellátás után hazaengedtek,viszont vérkép és INR értéket mértek azon napon,semmi mást.Kérdésem,hogy esetlegesen ultrahangot stb. nem kellett volna készíteni?Haematologiai vizsgálatot mikor volna szükséges elvégeztetni?Most abban a fázisban tartok,hogy az injekciót abba kellett hagynom,és átállítanak gyógyszeres kezelésre.Az INR értékem jelenleg 1,4 (8mg) Marfarin szedése mellett,mai napon emelték 10 mg-ra.Kérdésem ezzel kapcsolatban még az is volna,hogy valóban ha
Haematologiai vizsgálatra a későbbiekben kerülne sor,egy héttel a vizsgálat előtt a gyógyszeres kezelést abba kell hagyni,és vissza kell állni injekcióra?Nőgyogyászati vizsgálatra készülök,viszont szeretném megkérdezni,hogy mikor volna megfelelő elvégeztetni ?Mikor beáll az INR érték a megfelelőre,vagy ezt most is megtehetem?Szeretnék még tanácsot kérni,hogy ilyen esetben,javasolják e az intenzív mozgást?Javasolták a kompressziós harisnyát,de szeretném ebben a véleményét kikérni.Ugyanis munkabeosztásom takarító.4. hete folyamatos táppénzen vagyok,viszont munkahelyemet nem szeretném elveszíteni.
Várom szíves válaszát!
Üdvözlettel:Baráth Linda
Mindenképp szükséges majd kontroll ultrahang készítése. A haematológiai vizsgálatok elvégzése általában az "esemény" után 3 hónappal javasolt . Igen a leírtak szerint a vérvétel előtt át kell állni injekcióra.
Mozgásban mindenképp be kell tartani a fokozatosságot.
Üdvözlettel : Kelemen Edina

Kelemen Edina
asszisztens10 napja volt egy stabilizációs gerincsérv műtétem, lumbalis részen. Már másnap járkáltam, azzóta is elég sokkat próbálok sétálni. Fraxiparine 0.6ml injekciót adom magamnak minden nap. Az lenne a kérdésem, hogy mennyit segít a sokk járkálás az injekciókal együtt a trombózis ellen? És elég e a felírt 20 adag?
Mindenkinél esettől, egyéntől fűggő vérhigító injekciós terv készül és szükséges.
Ezt mindig a kezelőorvos választja ,aki ismeri az anamnézist, kort, stb.
A leírtak alapján úgy gondolom elegendő a tervezett adag. És mindenképp jó a nem megterhelő, fokozatos séta, testmozgás.
Üdvözlettel : Kelemen Edina