Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
30 éves vagyok, ismeretlen eredetű meddőséggel készülünk a 3. inszeminációra. A 2. után elmentem genetikai vizsgálatra, ahol megállapították az MTHFR C677T homozigóta mutációt. Az immunológiai vizsgálatok közül pedig az ANA (Elisa) 34,5 (0-20), ds-DNA 21,6 (0-20) értékek lettek megjelölve. Az lenne a kérdésem, hogy ezek befolyással lehetnek -e az inszemináció sikerességére? Kell kezelni ezeket? Hova fordulhatok ezekkel?
Segítségét nagyon köszönöm!
Üdvözlettel,
Ildikó
Mindenképp javaslom, hogy központunkból keresse fel Dr. Szélessy Zsuzsanna haematológus doktornőt, akivel részletesen megtudják beszélni az inszeminációval kapcsolatos részleteket, illetve az azt követő időszakkal kapcsolatos további teendőket.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Másfél hónapja rosszul mozdultam, és nem tudtam a bal lábamra állni, így másnap elmentem az orvoshoz, aki részleges izomszakadásra gyanakodott a bal vádlimban, de további vizsgálatra nem küldött el. Mivel csak 2-3 napot tudtam dolgozni egy héten, a többit szabinak vettem ki, így eltelt 3-4 hét, amikor már jócskán dagadni kezdett a lábam, és ismét elmentem az orvoshoz. Ez két és fél hete volt. Az ultrahangos vizsgálat mélyvénás trombózist állapított meg, így azonnal bevittek a kórházba. 5 napot töltöttem bent, ahol Pradaxát írtak fel, 150-es kiszerelés, napi 2 db. kapszula, és hagyjam el a fogamzásgátlót. Ez meg is történt, ennek lassan 2 hete, minden vizsgálat jó volt, a koleszterinem volt csak kicsit magas. Pár napja vettem észre, hogy mindkét lábszáram felületén átlátszanak az erek, melyek mintha egyre feljebb hatolnának. Most már térd fölé érnek a kék erek. Ez rosszat jelent? 44 éves nő vagyok, 67 kiló. A lábam már nem dagad, nem fáj, néha pillanatokig érzek egy fájdalomhoz hasomló hullámot, ami szinte azonnal el is múlik. További kérdésem: lehet pradaxa mellett C-vitamintm illetve Magnéziumot szedni? Mennyi idő alatt oldódik fel a vérrög?
Előre is köszönöm a válaszait!
Nem pontosan értem mire gondol azzal, hogy "átlátszanak" az erek. A trombózis diagnosztizálása után készült-e esetleg kontroll ultrahang ? Érdemes lenne újra megnézni a jelenlegi állapotot. Lehet , hogy ezek az újabb panaszok teljesen függetlenek a trombózistól. Vannak, vagy voltak korábban visszerei ? Érdemes lenne felkeresnie egy angiológust összes eddigi eredményével, leletével, hogy azokat áttekintve tudjon választ adni kérdéseire egy szakorvos. Ultrahang birtokában könnyebb megmondani, hogy mennyi idő kell egy trombozis teljes, vagy részleges feloldódására. Függ pl. attól, hogy melyik ér érintett és mekkora szakaszon.
A trombózisközpontban Dr. Kósa Éva doktornőt ajánlom .
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Természetesen vállalhat terhességet lánya, csak megfelelő kezelés, és ellenőrzés mellett. Központunkból Dr. Szélessy Zsuzsanna foglalkozik ezzel a szakterülettel. A doktornőt ajánlom, ha lehetősége van lányának keresse fel , hogy meg tudják beszélni a részleteket.
Bejelentkezni a 0670/431 77 29-es telefonon tud.
Üdvözlettel : Kelemen edina
Az alsó lábszáramon elszineződött a bőr, különösen a jobb lábamon, ezzel együtt a jobb combomon egy ér megvastagodott és erőteljesen kidudorodik, fájdalom nincs ezzel együtt. Angiológus megvizsgált, nincs-e érszűkület, ezt kizárta, de az ér viszgálata során azt mondta, hogy műteni kéne. A vizsgálatról kiadott eredményt is. Mivel nem tudta mi okozza a láb elszineződését, elküldött hasi ultrahanra, ami ezirányban nem jelzett problémát.
Érdeklődnék, hogy mekkora az esélye annak, hogy ezt a rádiófrekvenciás kezeléssel orvosolni lehet. A combon kb tenyérnyi területen van a tágult ér.
Érsebésznek látnia kell a problémás lábát. Az erek duplex ultrahangos vizsgálata után tud véleményt adni azzal kapcsolatban, hogy mit tart a leghatásosabb kezelésnek az ön esetében, és , hogy van -e mód rádiófrekvenciás kezelésre. A trombózisközpontban Dr.Sepa György doktor úrat ajánlom . A szakorvosi konzultáción végez ultrahangot, és akár akkor el is végzi a kezelést.
Bejelentkezni a 0670/431 77 29-es telefonon tud.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Olyan kérdésem lenne hogy belboka törésem van ma kaptam meg a jáeó gipszet és még mindig szúrnom kell magamat a véralvadásgátlóval. Több ismerősömtöl megkérdeztem akinek volt fekvőés járó gipsze ők azt mondták hogy járó gipszél nem kell mert hogy jasználom a lábamat. Az a kérdésem hogy akkor 4hétig ugyan úgy mindennap kell szúrnom magam? Előre is köszönöm válaszát
A járó gipsz mellett is szükség van egy ideig a véralvadásgátló injekció adására.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György
2010-ben tüdöemboliám volt Debreceni klinikán kezeltek ezt hála istenek megúsztam, napi 2 db sincumarral. Lassan 2 éve lecserélték nekem a sincumart tablettát xareltora, mert már nem nagyon akart be állni az INR-em,eddig még nem tapasztaltam semmilyen melléghatást viszont olvastam az interneten, hogy nagyobb a halálozási arány a xarelto szedőinek.
Doktor Úr Ön mit tud erről?
Kérem írja le a véleményét. Köszönöm.
Az interneten keringő egészségügyi információk 70%-a (!!!) hamis, félrevezető. Épp ellenkezőleg : A Xarelto szedésének az összhalálozása kisebb, mint a Syncumáré (de ez is csak százezred százalékokban mérhető. Szedje tovább nyugodtan.
Üdvözlettel :Dr. Blaskó György
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha a lábamban ütőér-szűkületet állapítottak meg, kaphatok-e ingeráram fizikoterápiás kezelést neurológiai problémára vagy ellenjavalt?
Az attól függ, hogy milyen fokú az érszűkülete. Súlyos érszűkület esetén nem kaphat ingeráram kezelést. Azt javaslom, az Önt kezelő angiológust, vagy érsebészt kérdezze meg, az a legbiztosabb.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
Édesanyjának akkor be kellene szerezni certoparine-t, vagy Sandoparine-t Ha nem megy, akkor a fennálló rendelkezése értelmében a szükséges dózisú Xarelto szedésére kell áttérni. De ezt a sebésszel egyeztesse!!!.
Üdvözlettel :Dr.Blaskó György
Kérdésem az lenne hogy 4 hete volt egy Mélyvénás trimbozisom valahol a lábtő beömlő szakaszán. Már 3 hete vagyok itthon es szeretném tudni mennyit lehet már egyhuzamban sétálni mászkálni. Illetve mi a jobb akkor amikor bedagad? Most kb 2 napja elég duci . Ilyenkor a pihentetés vagy a sétálgatás jobb? Illetve még egy kerdes . Kaptam kompresszios harisnyát ( elvileg rám lett méreteztve ) es bevallom eléggé szoros. Amióta ezt hordom sokszor érzem a fájdalmat a hátsó combom felett , ami eddig nem volt jellemző . Miből lehet tudni hogy nem túl szoros e a harisnya ?
Köszönöm szepen válaszukat előre is .
Amennyiben a véralvadás gátló gyógyszere jól be van állítva, akkor fokozatosan növelheti a terhelését. Amennyiben hosszabb álláskor vagy járáskor bedagad a lába, akkor azt még nem tudja olyan szinten erőltetni. Kompressziós harisnyát vagy combtőig érő harisnyát napközben viselni kell, és abban fájdalmat nem szabadna éreznie, főként nem a comb hátsó részén. Még egyszer le kellene méretni, hogy valóban az Ön mérete-e. Ha bármilyen komolyabb panasza van, kezelőorvosát mindenképpen keresse meg.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
A marfarin gyógyszerem le lett cserélve xareltó véralvadásgátlóra.
Kérdésem,hogy a havi vérvétel holyett a továbbiakban milyen sűrűn kell vérvételre járnom és az inr szint helyett mi és mekkora az elfogadható jellemző érték?
Köszönöm a választ!
A Xarelto szedéséhez nem szükséges laboratóriumi ellenőrzés. Szedje a 20 mt-ot és akkor jelentkezzen, ha panasza van, vagy ha a gyógyszert fel kell íratni, azaz 3 havonta.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György
Blaskó