A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
Mindenképp szükség lenne egy személyes konzultációra, fizikális vizsgálatra ahhoz , hogy véleményt mondjunk. Szükség esetén további vizsgálatok elvégzésére kerülhet sor. Ha lehetősége van jelentkezzen be angiológus, vagy érsebész szakorvoshoz.
A panaszok hátterében visszér probléma, esetleg érszűkület is állhat.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Megérkezett az Önöknél elvégzett trombózis hajlam szűrésem eredménye, mely alapján Leiden normál, MTHFR heterozigóta, Prothrombin normál értéket mutatott. A napokban repülővel fogok utani 20 órát, van-e bármi teendőm az út előtt az eredmények tükrében? Illetve másik kérdésem az lenne, hogy a testvérem is elvégeztette szintén Önöknél ezt a 3 tesztet, neki a Leiden hetero lett.(MTHFR hetero, Protrombin normál) Neki milyen teendői vannak? Szükséges-e felkeresnie egy orvost gyógyszerszedéssel kapcsolatban? Válaszát nagyon köszönöm! Pálinkás Nikolett
A 20 órás repülőút előtt és a visszaút előtt kapjon testsúlyyra illesztett LMWH-t (egy ampullát) Mivel nem írta meg a testsúlyát, nem tudok segíteni. A testvére súlyosabb, vele el kell beszélgetni a megelőzés, életmód és esetleges terhesség esetén követendő eljárásokról.
Üdvözlettel: Dr. Blaskó György
Fiatal korban ciszta miatt (17 évesen) fogamzásgátló tablettát írtak fel. hosszabb szedés után folyamatos láb dagadás volt tapasztalható. Genetikai vizsgálat alkalmával(még a tablettta szedése alatt)Leiden mutációt (heterozigóta) állípítottak meg. mennyire veszélyes ez mellé fogamzásgátló tablettát szedni? Lehet e ez esetben egy enyhébb véralvadásgátlóval együtt szedni, megelőzve esetleges trombózis kialakulását ill miylen viszgálatot kell kérni az antitrombin kivizsgáláshoz?
Köszönettel
Natália
Hormonális fogamzásgátlót nem szedhet, vagy csak a legkisebb hormontartalmút.A vizsgálatokkal kapcsolatban keressen fel rendelésemen, hogy megbeszélhessük a panaszok sokrétűsége miatt.
Üvözlettel :Dr. Blaskó György
Sajnos a véralvadás gátló kezelés során számítani kell a nagyobb vérömleny kialakulására.Különösen a száj, a szemhéj tetoválása esetében, mert itt bő a vérellátás.
Legkevesebb vérzésre akkor lehet számítani, ha az inj. beadása után legalább 12 óra elteltével csinálják a tetoválást.
A 3. generációs véralvadás gátló tablettáknak meg van határozva, hogy mely esetekben lehet támogatással felírni.Bizonyos klinikai esetekben egyáltalán nem lehet alkalmazni azokat.
Részletesebb információ, esetleges gyógyszer váltás érdekében jelentkezzen be hozzám vizitre.
Üdvözlettel: Dr. Szélessy Zsuzsanna
alvadékos-ság van írva.
Menjek-e sürgősen orvoshoz?
Köszönöm válaszát.
Tóth Ernőné
Először ismételtesse meg a We vizsgálatot, mert technikai hiba miatt is lehet alvadékos a minta. Ha az ismételt lelet is alvadékos , akkor házi orvosa segítségévél készíttessen egy teljes vérkép, prothrombin vizsgálatot.
Üdvözlettel: Kelemen Edina
Édesanyám mieloma multiplexben szenved és súlyos csontritkulása van. A héten derült ki egy CT vizsgálat eredménye, miszerint több bordája el van törve a dr. úr azt mondta a betegség okozta a bordatöréseket. Érdeklődni szeretnék, hogy ha begyógyulnak a bordái annak érdekében, hogy ne törjenek újra, vagy ne törjenek újabb bordák milyen mozdulatokat nem szabad végeznie? Főzni, ruhát teregetni, felmosni, porszívózni szabad? Mennyit szabad cipelnie? Esetleg ilyen esetben akár az öltözködéstől, ágyazástól, vagy a keze felnyújtásától is újra törhet az a borda,amely már egyszer el volt törve?
Köszönettel:
Veronika
Édesanyja csontritkulását biztosan kezelik (injekciókat kap) és a myelomájára is megkapja a kezeléseket.
Természetesen a nehezebb emeléseket (max.. 2-3 kg), hirtelen mozdulatokat kerülnie kell.
Otthon is viseljen biztonságos cipőt, mert egy elesés súlyos töréseket okozna.
A házimunkában és a közlekedésben is segítségére kell lenni.
Üdvözlettel :
Dr. Szélessy Zsuzsanna
23 éves fiatalember szenved erős lábfej és kézfej zsibadásban!
Gyomor problémák miatt műtötték, teljes leépülés követte. Nagy fogyás, étvágytalanság, 1,90 magas 40 kg és most jött a zsibbadás. A lábfejet mar nem is tudja mozgatni de erős zsibbadást érez benne. Mi okozhatja ezt ???
Kevés az információ ahhoz, hogy véleményt mondjunk. Ismerni kellene az előzményeket, áttekinteni az összes dokumentumot. Panaszainak lehet neurológiai háttere. Esetleg angiológia írányában is szükség lenne vizsgálatokra. Mindenképp keressenek fel egy neurológust.
Egy teljes körű laborvizsgálat elengedhetetlen.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Szeretnék érdeklődni , hogy szemöldök tetoválást sem lehet Syncumar szedése mellett:
Válaszát előre is köszönöm !
Syncumar mellett nyugodtan lehet (de minek?).
Üdvözlettel: Dr. Blaskó György
Sajnos nincs, csak a Na-heparin infuzioban, de azt csak beavatkozások kapcsán javaslom. Nem írta le, mi a "rengeteg " mellékhatás, ui nem sok van, de az új tipusú antikoagulánsokat a Hatóság még a műbillentyűkre nem törzskönyvezte. Nem tudunk róluk semmit e területen és a terület túl veszélyes ahhoz, hogy egyéni kislérlezetézbe fogjuk. Üdvözlettel :
Dr. Blaskó György
Szerintem a májvéna trombozist is már a meglévő hematológiai betegsége (esetleg fogamzásgátló kezelés?, Hepatitis C virus fertőzés?) okozta.
Ezt a betegséget myeloproliferativ néven használják a hematológiában. Van egy labor vizsgálat, ami pozitív JAK2-nek hívják.
Interferon kezelés mellett nem szabad terhességwt vállalni. A lép eltávolítás mindenkinél megemeli a vörösvérsejt és főleg thrombocyta számot, mert a keringésbe tovább maradnak az öreg sejtek, mert a lép nem tudja kivonni őket.
Ma már akár a Hepatitisre, akár az Essentialis thrombocytosira vannak korszerűbb kezelések, mint az Interferon.
A terhesség előtt rendezni kéne a klinikai állapotát.Lényeg, hogy a terhességet lehető legalacsonyabb vérlemezke számmal kezdje el. Természetesen a terhesség gondos hematológiai kontrollálással és kezeléssel kiviselhető.
( véralvadás gátló injekció,esetleg a terhesség elején, Aspirin adása, de bonyolultabb kezelést is lehet, hogy be kell vetni)
Az Ön estében hepatológus, hematológus és nőgyógyász együttműködésére lesz szükség.
Természetesen én nem ismerem az Ön kórtörténetét és jelenlegi egészségi állapotát így konkrét javaslatot, prognózist sem mondhatok a terhességgel kapcsolatban.
Üdvözlettel :
Dr. Szélessy Zsuzsanna