Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Prof.Dr.Blaskó György !

73 éves vagyok.Két hónapja van boka alatti mély vénas trombozisom.Két hetete vasznek tőlem vérnintát,az Irn érték 2-2,5 van.Combig érő harisnyát hodok,déli 2 órás pihenő kivételével.Naonta kb.1,5km séta,könnyű kerti munka,néha szobabiciglizés.A harisnyák levétel után,lábimat fekve felpolcolom .Ezt kövtően a bokám könyékén tompa fájdalmat,lábujjaimnál zsibbadást érzek.A zsibbadást másnap reggel is érzem és a lláb fejelm hidegek.

Kérdésem,hogy a leirtak agyogyulás velejároja, vagy más probléma miatt van.2,5 mg Syncumárt szedek naponta.



Kősszöttel: István
Tisztelt István!

A gyógyulás hosszú, hónapokig tart. E tünetek vele járnak. Legyen nyugodt, amig az INR érték 2-3 közt van, nagy baj nincs.

Üdv

Prof Dr. Blaskó György

Tisztelt Doktornő! Doktor Úr!

Édesanyám 73 éves. Mindig sokat mozgott, káros szenvedélyektől mentesen élt. Az étkezése viszont hagy némi kvánnivalót maga után. Túl sok szénhidrátot eszik. Egyik nap azt vettem észre rajta, hogy kicsit "félre áll a szája", nehezebben tud beszélni. Fejfájásra is panszkodott. A vérnyomása 156/109 volt. Szed vérnyomáscsökkentőt és véralvadásgátlót. Igaz nem az előrt mennyiségben. Ki akartam hvni az ügyeletet, de ő nem engedte. Nagyon fél attól, hogy körházba kerül. Biztos vagyok benne, hogy isebb stroke-ja volt. Mit tudnék tenni annak érdekében, hogy ne romoljon az állapota, és otthon lehessen kezelni? Háziorvosához mindenképpen szeretném elvinni, de nem tudom, hogy hajlandó lesz-e? Nagyon szépen köszönöm válaszát! Klára
Kedves Klára !



Központunkban Dr. Kapocsi Judit foglalkozik az édesanyja panaszaival. Mindenképp fel kellene keressék a doktornőt keddi rendelésén. Fizikális vizsgálat szükséges ahhoz, hogy véleményt tudjon mondani a további kezeléssel, és életmódbeli javaslatokkal kapcsolatban.

Elérhetőségünk : 0670/431 7729

jonapot kivánok Tózh Anita vagyok Visznekröl 26 éves és kezlnek engem magas vérnyomásal reggel nortivant szedek este amlatort meg bisoprolot a pulzusomra. árthat nekem a meleg front? és pajzsmirigy alul münködésem is van gyakran szédülök.mitöl lehet ez?
Kedves Anita!

Kevés az az adat, ami a leveléből kiderül, ahhoz, hogy a kérdésére értékelhető választ tudjak adni. Nem mindegy például, hogy a felsorolt gyógyszerekből mennyit szed, milyenek a vérnyomás értékei számszerű pontossággal, milyen egyéb, illetve előző betegsége van/volt, milyen eredményű az Ön fizikális vizsgálata. Amennyiben bejelentkezik az ambulanciánkra, szívesen átnézem az adatait, megvizsgálom, és akkor értékelhető választ tudok adni a kérdésére.



Üdvözlettel: Dr Kapocsi Judit
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!



2011. szeptember óta van a bal szemem retináján visszér trombózis. Kezelték lidocain infúzióval, szembe adott injekciókkal, lézeres ér kezeléssel. Se javulás, se romlás nem történt, hosszú időn át, újabban azonban kezd romlani az állapota. Menjek vissza a szemészetre, és kérjek újabb kezeléseket, vagy Önök tudnak ajánlani valami reménykeltőbb megoldást?

Tisztelettel:

Katona László
Tisztelt Katona László !



Mindenképp szemészeti konzultáció jön szóba az ön esetében először panaszaival kapcsolatban.





Üdvözlettel :

Kelemen Edina

Tisztelt Prof.Dr Blaskó Gyögy !

Két hónapja van boka alatti mélyvénás trombózisom.73 éves vagyok ,2,5 mg Syncumart szedek.Kéthetente járok vérvételre, az IRN érték 2,5.Kompresszios harinyát hordok naponta 8-12,14-20 ig.. -Napi tev ékenységem kb 1km séta ,kerti munkák ,szobabiciglizés,időjárástól függően. A harisnya lévétele után mindkét bokámon és a lábujjaimnál tompa fájdalmat és zsibbadást érzek.Ezt a reggeli ébredésnél is jelentkezik.

Kérdésem , hogy az említett tünetek a gyógyulás velejárója,, vagy más oka is lehet.



Köszönettel: István
Kedves István !



Mindenképp szükséges lenne egy kontroll uh vizsgálatra az érintett alsó végtagon. Oka lehet a fájdalomnak a harisnya nem megfelelő mérete, de lehet, hogy időnként túlterheli a lábát.



Üdvözlettel :

Dr. Blaskó György

Mitől van az hogy nekem a melegfront hatására megy fel a vérnyomásm.
Tisztelt Csánki András !

Anélkül, hogy Önről bármit is tudnék (életkor, betegségek korábban, most, gyógyszerelés, az Ön fizikai állapota stb.)

ez a kérdés úgy általában nem megválaszolható.
Az lenne a kérdésem,hogy gipszbenvolt a lablábam, 25 egység clexanet kaptam. Ez után mennyi idoő elteltével lehet újra vert adni? Többszörös véradó vagyok.

Válaszukat előre köszönöm.
Kedves Imola !

A véradást egy hónapon belül folytathatja, ha nincs egyéb probléma

Fél éve sikeres veseartéria tágításom volt. A vérnyomás

újboli beállítása azonban nem akar sikerülni.Jó háziorvosom van, de a gyógyszer beállítás ban érzésem szerint tanácstalan. Az eddig szedett gyógyszereket szedem.Reggel:bisoprorol,chinotál,coverex,ASA,,preduktál,kerberán,doxazozin sandoz,milurit300,neo-fero-gamma, Este:chinotál,covercard,doxazozin sandoz,lescolxl,preduktál,neo-fero-gamma,A coverex és a covercard mellékhatásai a beteg tájékoztatóban leírtak szerint jelentkeznek. A vérnyomás értékek:R:116/65. D:140/80,E:180/90. Kérem szíves gyógyszer beállítási javaslatukat.











.



beállítása

















Kedves Nádházi Sándor !



Központunkban Dr. Kapocsi Judit szakterülete a vérnyomással kapcsolatos kórképek kezelése. Ha lehetősége van , kérem jelentkezzen be a doktornő rendelésére . Úgy gondolom ő segíteni tud önnek a problémáival kapcsolatban.



Üdvözlettel :

Kelemen Edina
Kedves Doktornő/Úr! Egy 18 éves fiatal nő vagyok, akinek a nehéz fizikai munka terhelése miatt érszükületes lettek a lábai! A Pentoxyl-EP 400mg-os tablettát és a Neuromultivit-EP vitaminos filmtablettát szedem! A kérdésem az lenne, hogy ezek mellett a gyógyszerek mellet dohányozhatok-e egy minimálisan? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Eszter.
Kedves Eszter !

A dohányzás az Ön számára egyszer és mindenkorra szigorúan tilos. Akinek 18 évesen már korai érelzáródásos tünetei vannak, annak minden cigaretta egy koporsószög.

Tisztelt Doktornő/Doktor úr!



Tartósan warfarinra vagyok beállítva egy mélyvénás trombózist követően, aminek egy igen kellemetlen mellékhatása, hogy a menzeszem iszonyatosan erősen van meg - havi 3-4 nap a lakást sem tudom elhagyni. (Nőgyógyászatilag minden rendben.) Olvastam, hogy vannak a warfarinnál korszerűbb véralvadásgátlók, és azt szeretném tudni, hogy azok bármelyikével ez a jelenség csökkenthető-e. Nagyon köszönöm! K. Andrea
Kedves Andrea !



Van lehetőség megfontolni a gyógyszerváltást. Kérem keressen meg a trombózisközpontban, dokumentációit hozza magával.



Üdvözlettel :

Dr. Blaskó György

Hírek

A vérlemezék zavarai is okozhatnak apró bevérzéseket a bőrön

A vérlemezék zavarai is okozhatnak apró bevérzéseket a bőrön

Az apró, pontszerű bevérzések a bőrön gyakran vérzékenységre, azon belül is a vérlemezkék zavaraira utalhatnak. Dr. Ercsei Ibolya, a Trombózis-és Hematológiai Központ hematológusa a vérlemezkék mennyiségi- és funkciózavarairól beszélt.

További részletek
Trombózis a szemben? Igen, lehetséges!

Trombózis a szemben? Igen, lehetséges!

Amennyiben trombózisról hallunk, az leggyakrabban a lábakat érinti, ritkábban az agyat (sinus trombózis), karokat, egyéb testrészeket. Viszont érdemes tudni, hogy bizony a szemben is keletkezhetnek vérrögök, ami mögött gyakran valamilyen trombofília áll. Hogy milyen tünetek hívják fel a figyelmet a szemfenéki trombózisra, és hogy milyen veszélyeket rejt, arról prof. Blaskó Györgyöt, a Trombózis-és Hematológiai Központ véralvadási specialistáját kérdeztük.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

PRIMA MEDICA