Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Kedves Doktornő
54 éves erősen túlsúlyos nő vagyok karbantartott magas vérnyomással. Más betegségem tudomásom szerint nincs.
Nemrég kértem egy beutalót a laborba, mert majd minden éjszaka felébredek arra, hogy a combom külső oldala zsibbad. Olyan mintha tűz égetné, combtőtől térdig, kb. tenyérnyi szélességben.
A laborleletet értékei a következők: süllyedés 51,00,, GOT 141,, GPT 141,00,, GGT 76,, húgysav 402., a többi eredmény határértékeken belül van, vagy csak 1 egységgel nagyobb mint a határérték.
Ezzel a lelettel visszamentem a háziorvoshoz, aki azt mondta, hogy szedjek Legalont, és majd 3 hónap múlva csináljuk
egy kontroll laborvizsgálatot. (4 évvel ezelőtt eltávolították az epehólyagomat, mert el volt kövesedve az egész)
Az szeretném kérdezni, hogy Ön szerint nem volna szükség valamilyen további vizsgálatra a magas értékek miatt?
Előre is köszönöm a válaszát.
Tisztelettel Kinga
Kedves Kinga!



Ennyi adat alapján nagyon nehéz megbízható tanácsot adni.



Én mindenképpen elküldeném hasi ultrahangra, illetve nőgyógyászati és ideggyógyászati vizsgálatra. A Ca-125-ös tumor markert is megnézném. A Legalontól nem várnék eredményt.

Ennél többet csak személyes találkozás, az ön eddigi története, és leleteinek, fizikai állapotának minden megismerhető részlete után tudnék mondani.



Üdvözlettel: Dr Kapocsi Judit.
Tisztelt Dr. Sepa György!

2008 és 2009-ben hagyományos módon voltak már műtve a lábaim. A nyár folyamán ismét fel kerestem a műtétet végző orvost. Jobb lábam ismét műtétre szorul. Mivel tudom a hagyományos műtét hogyan zajlik,ezért szeretném a rádióferkvenciás műtétet. Kérdésem részletfizetés lehetséges -e mint ahogy a lézeres szemműtéteknél? Várom válaszát!
Köszönettel Benséné Szabó Márta
Tisztelt Benséné!



Először is látnom kell az adott területet és utána lehet eldönteni, hogy milyen műtétre van szükség, addig sajnos semmit nem tudok mondani.
Üdvözlöm!Most volt egész napos vérnyomás mérésem.A legmagasabb systole érték 180 a legalacsonyabb98,a diastole 116 és 61,a pulzus 102 és 52 kötött mozgott.Van ok aggodalomra?Mi lehet ennek az oka?Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel:Zsuzsi
Tisztelt Zsuzsanna!



Ezt így nehéz lenne megválaszolni, sok kérdés merülhet fel, pl. amikor 180-as volt a systole mit csinált, stressz helyzetben volt-e, mindenképp el kellene menni egy kiértékelésre.
Tisztelt Blaskó Professzor, Váradi Dorottya vagyok már többször jártam Önnél .Most lenne egy SOS kérdésem Xareltot szedek 30. szülinapomra , barátaim Tandem ugrással akarnak meglepni aminek nagyon örülnék de szabad ??? Köszönöm Sos válaszát !!
Üdvözlet Dori
Kedves Dorottya !

Nagyon nem javaslom a tandem ugrást, mert igen nagy lehet a földet éréskor az ütődés.



Üdvözlettel :

Dr. Blaskó György
Tisztelt Doktor Úr / Nő!
22 éves vagyok, tavaly november 17.-én ( 26 hetes kismama voltam mikor ) mélyvénás trombózissal kerültem kórházba! Megcsinálták a genetikai vérvizsgálatot, nálunk a családban nem volt ilyen tehát nem örökölhettem! Tegnap meg is kaptam az eredményt és az orvosom ismétlést kért mert a PROTEIN S ( meghatároz ) értékem 49 % ! Azt mondta az orvosom, hogy alacsony, kérdésem az lenne ha a következő eredményem is alacsony lesz akkor az mit jelent? Mire számíthatok? Az most akkor baj? Köszönöm a választ
Tisztelt Huszka Alexandra!



Alacsony Protein S színt megnövelheti a trombózis valószínűségét.



Üdvözlettel,

Prof. Blaskó
Üdv!
Azért írok Önöknek, mert hátha tudnak tanácsot adni,a nogyogyaszomhoz oktober 20.ra kaptam csak idopontot.
Múlt heten szerdán derült ki, hogy mélyvénás trombózisom van.(yasminelle fogamzasgatlót szedek vagyis szedtem egészen idáig 9 éve)Aznap már kaptam is véralvadásgátló gyógyszert, 21 napon át 30 mg-ot kell szednem reggel és este, utána pedig 20 mg-ot...(Xarelto)
A menstruációm csütörtökön megjött, csakhogy még nem múlt el, és iszonyatosan sok jön.Félóránként, óránként kell super plus-os tampont cserelnem...
Mit tehetek, h elmúljon vagy h csökkentsem a mennyiséget?
A fogamzásgátlót szombaton kellett volna bevennem,de nem tettem.Ez a baj? Mivel növeli a trombózis veszélyét.
Nagyon félek, mert novemberben 3 hétre kell elutaznom és így kiszamithatatlan a verzes.
Úgy gondolom, hogyha a héten nem múlik el, akkor bemegyek a surgossegire.
Mi lenne, ha csak napi 15 mg-ot szednek, mig elmulik a menses? Kevés lenne a trombozis miatt?
Köszönöm!
Kedves Dorttya !



Kérem keressen fel a trombózisközpontban összes dokumentációjával, leletével, hogy megbeszéljük panaszait, és a további gyógyszeres kezelést.



Üdvözlettel :

Dr. Blaskó György
Tisztelt Doktor Ur!

2 honapja trombozisom volt,azota szedem a verhigito gyogyszert,es vigyazok az etrendemmel.Jelenleg az INR ertekem 2.5 volt.Szeretnem tudni,hogy fogyaszthatok-e hazilag keszitett kefirt,joghurtot,es ha igen,akkor mennyit?
Tisztelt Károly!



Magas zsírtartalmú tejtermékektől óvakodjon de mértékkel minden fogyasztható.

Inr értéke jó.
Tisztelt Doktornő!
Hosszú évek óta küzdök magas, ill. ingadozó vérnyomással. Ezidáig csak ideiglenesen tudták beállítani. Az a gyógyszer, ami használt, annak meg a mellékhatásai voltak súlyosak. A kérdésem az lenne, hogy Önökhöz hogyan lehet bejutni kezelésre. .Székesfehérvári lakos vagyok. Köszönöm válaszát! Papp Ilona
+36704317729- es telefonszámon tud bejelentkezni Kapocsi Judit doktornő a magas vérnyomás specialistánk.
Tisztelt Doktor No/Ur, Edesapam most esett at egy melyvenas trombozison az egyik also labszarban de mar hazaengedtek a korhazbol, most verhigitot kap. Azota is nagyon faj neki mindket laba, a terde piros es meg van dagadva. Ez miert van? Vagy esetlen "normalis" trombozis utan? Szinten szeretnem megkerdezni, hogy a magneses terdszalag hasznalata segithet a fajdalmak ellen vagy ellenjavalt? Elore is koszonom, Romer Monika
Kedves Kolléga,

Ha biológiai műbillentyűje van, az ajánlott INR tartomás akkor is 3 körül van!. A coloscopia előtt 4 nappal hagyja el a Syncumart (nem feltétlenül szokták elhagyatni, csak ha a perforáció veszélye jelentős) és ugyanakkor a testsúlyhoz illesztett terápiás dózis kell két adagban kapni!!!! a Clexanból a beavatkozás utáni napig. Ezután bridging technikával ölelkezően vissza kell térni a Syncumarra.

Üdvözli
Tisztelt Doktor nő/úr! 47 éves vagyok, másodszor van mélyvénás trombózisom 13 év után. 3 napja diagnoztizálták, azóta otthon fekszem. Meddig kell szigorúan feküdnöm, a fájdalom kezd megszűnni. Hogy végezzem a felállást. Vérhigítót kapok. Köszönettel
Kedves Kovács Ildikó!

Az, hogy a mélyvénás trombózis után mikortól lehet már felkelni, mozogni attól függ, hogy hol alakult ki a trombózis. Ha a térdhajlat alatt, akkor már néhány nap múlva fokozatosan lehet terhelni a lábat, és a teljes ágynyugalom sem kért olyan szigorúan. Ha ennél a szintnél magasabban van a trombózis, akkor a teljes ágynyugalom akár több napon át is javasolt lehet. A mozgás megkezdése, a lábak terhelése mindig fokozatosan kell hogy történjen. Fontos, hogy a véralvadás gátló szintje terápiásan legyen beállitva. Amennyiben álláskor, vagy terhelésre fájdalmat érez, akkor azt nem szabad erőltetni, ismét le kell egy kicsit pihennie.

Tisztelettel:

Dr Kósa Éva

Prima Medica Egészségközpontok