A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
38 éves nő vagyok.Kb.2 éve napi rendszerességgel lábfájdalommal ébredek.A bal vádlim alatti terület fáj,ez a fájdalom pár lépés megtétele után fokozatosan elmúlik és a nap folyamán sem tér vissza. Mivel fogamzásgátló tablettát szedek felkerestem panaszommal orvosomat aki a gyógyszer szüneteltetését javasolta,majd csak a szüneteltetés után történt laborvizsgálat.Az eredmény jó volt így szedhetem továbbra is a gyógyszert.A szüneteltetés alatt panaszaim csökkentek.Kérdésem: ez a lábfájdalom a gyógyszerszedés mellékhatása, ha nem milyen szakorvost keressek fel ?
Köszönettel:Koncz Henriett
Mindenképp angiológus szakemberrel kellene konzultálnia. Központunkban Dr. Kósa Éva foglalkozik ezzel a területtel. Bejelentkezni a 0670/431 77 29-es számon tud.
Tisztelettel: Kelemen Edina asszisztens
Lányom 16 éves. V. alvadási faktor Leiden mutációjának vizsgálat eredménye a következő lett: 1. allél : normál, 2. allél: mutáns, genotipus: Heterozygóta. Kérdésem: Lányom szedhet-e fogamzásgátló tablettát? (A nőgyógyász szerint nem) Köszönettel: Mária
Egyértelműen nem szedhet.
Tisztelettel: Dr. Blaskó György
A mélyvénás thrombózis diagnózisa összetett. A d-dimer negatívitása nagy valószínűséggel kizárja a mélyvénás thrombózist,de ha a panaszok nem szűnnek, szükség van vénás UH vizsgálat elvégzésére is. Mivel a fizikális vizsgálatnak, státusznak nagy szerepe van az alsóvégtagi fájdalom diagnózisában, emiatt a leírása alapján nem tudom megmondani mi a panasza oka. Ha kétségei vannak, vagy panaszai nem szűnnek érdemes angiológushoz fordulnia. Központunk elérhetősége :0670/4317729, vgy email: info@tromboziskozpont.hu
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
Az érszűkület kezelésében nagyon sok tényező játszik szerepet, a betegséget meggyógyítani, visszafordítani nem lehet, de a végtag megmaradásának idejét sokszor meg lehet hosszabítani. Hogy a férje esetében mit lehet javítani, azt csak vizsgálat után és leletek birtokában tudnám megmondani, de minden esetben, ha műtéti beavatkozásra már nincs lehetőség, akkor elsősorban a rizikófaktorokat kell szigorúan kontrollálni.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
Elérhetőségünk : 0670 4317729
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Trombózis kialakulását követő napokban a lábak pihentetése javasolt, majd a trombus elhelyezkedésétől függően javasolt a fokozatos mozgás elkezdése. A Xareltonak vérnyomásra nincs befolyása, de a vérnyomásnak javasolt normál tartományban lennie. A szemtrombózissal kapcsolatosan szükséges a korábbi leleteket látni, mert az lehetett vénás vagy artériás eredetű is.
Thrombózis esetén valóban ajánlott a személyes vizsgálat és a leletek ismerete, mert a válaszok sok apró részlettől függenek. Várom szeretettel. Központunk elérhetősége : 0670/4317729
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
Az lenne a kérdésem hogy trombózisom van már a fél évnél tartok és véralvadásgátlót szedek napi 4 mgot és egy hónapban kétszer volt menstruációm már második alkalommal.
Mit tegyek?
Köszönöm válaszát!
Az alvadásgátló a menstruáció erősségét fokozhatja, de számát nem.
Ha Önnek közti vérzése van, vagy rendszertelen a vérzése, akkor azt a nőgyógyászával kell megbeszélni, valószínű hormon működésében keresendő az ok.
Üdvözlettel:
Panasza nem jellemző érszűkületre, inkább mozgásszervi, esetleg visszér eredetű lehet.
Próbáljon visszérkrémet, visszértablettát, esetleg izomfájdalomra való krémet, magnéziumot. Szerintem érszűkületvizsgálat csak ezek hatástalansága esetén jön szóba.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
23 éves vagyok, nálunk a családi "átok" a trombózis hajlam (Leiden mutáció), így igyekszem figyelni, hogy elkerüljem a trombózis kialakulását. Épp ezért szeretném megkérdezni, hogy ilyen esetben a flabélos és a szauna használata megengedett-e?
A szauna nem csinál semmit a thrombozis hajlamával csak nagyon jó. A falbeols helyett inkább úszást és gyaloglást, valamint MBT cipő viselését javaslom.
További tanácsok a Thrombosis Központban
Üdv
Dr. Blaskó
Mindenképpen haematológus szakorvost kellene felkeresnie panaszaival. Központunkban Dr. Szélessy Zasuzsanna foglalkozik ezzel a területtel. A doktornő szerdai napon délelött rendel. Elérhetőségünk: 0670 4317729
Üdvözlettel : Kelemen Edina
asszisztens