Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Legyenek segiteni én vérszegény vagyok de nem javul mindig fàradt vagyok nem hizok mindig egy àllpotba vagyok sovàny szem allat mindig karikàs fejem is fàj köszönöm vàlaszàt.
Tisztelt Kállai Zsoltné !



Mindenképpen haematológus szakorvost kellene felkeresnie panaszaival. Központunkban Dr. Szélessy Zasuzsanna foglalkozik ezzel a területtel. A doktornő szerdai napon délelött rendel. Elérhetőségünk: 0670 4317729



Üdvözlettel : Kelemen Edina

asszisztens
jobb kézfejem gyakran elzsibbad,erőtlen és nemtudok vele szorítani.milehet a baj:
Tisztelt Bencze József !



A zsibbadás hátterében több dolog állhat. Azt javaslom angiológusunkat keresse fel központunkban, aki segíthet a kivizsgálásban ha esetleg érrenszeri probléma áll a háttérben.

Elérhetőségünk: 36/70 431 7729
Tisztelt Cím!

Érdeklődni szeretnék,hogy az Antifoszfolipid betegségemmel,ami balesetből származik,útbaigazítást szeretnék kérni Önöktől,hogy hová és kihez forduljak és ebben az esetben és mi a teendő?

Köszönettel:

Sáfrány Zsolt(39 éves)
Tisztelt Sáfrányos Zsolt !



A problémáival kapcsolatban haematológusunk dr Szélessy Zsuzsanna, vagy Prof. Blaskó György klinikai farmakológus tud segíteni önnek. Központunkban tud bejelentkezni szakorvosainkhoz. Elérhetőségünk: 36/70 431 77 29.



Üdvözlettel :

Kelemen Edina
az inr laborértékem 1.10lett a D-dimer értékem pedig 0.40 a trombozis kizárható e??
Tisztelt Nagy Sándorné!

A d-dimer érték kórosságát az határozza meg, hogy a labor ahol készítették milyen tartományt jelöl meg normálnak. Bizonyos laborok szerint a 0,4-es érték emelkedettnek számít, de ezt értéktartomány nélkül nem tudom megmondani.

Amennyiben laborlelete alapján ez az érték kóros és vannak panaszai, mindenképpen szükséges angiológus vagy belgyógyász szakorvossal konzultálnia. A d-dimer érték emelkedettsége esetén elsősorban thrombotikus illetve gyulladásos folyamatok állhatnak a háttérben, nem mindig thrombózis. A további vizsgálatok irányát a panaszok és a fizikális vizsgálat eredményei határozzák meg.

Tisztelettel:

Dr Kósa Éva
Jo reggelt kivanok ! 50 eves vagyok,
6 evvel ezelott volt egy trombozisom ,ami 4 csomagos volt ,2 a labszaramban egy a combomban es egy a lagyekban. Egy honapot toltottem a korhazban,amibol 3 hetig CLEXAN 8000 kaptam.Javasoltak a mutetet amit nem vegeztem el,kulonbozo okokbol.Szedtem a TROMBOSTOP nevu gyogyszert kb.4 evig,valtakozva 2 -3 mg -ot. Nem volt gondom,elegge normalisan eltem,tudtam adminisztralni a betegseget,a munkaban is ok voltam,csak olyan munkat vallaltam ami nem volt ulo de allo sem.Mindjart 1 es fel eve vagyok Kanadaban,ferjnel,de meg nincsenek papirjaim,igy fizetnem kell mindent.Mivel nagyon sokba kerul igy ,elhanyagoltam a labszaramon megjelent barna foltokat amik lassan tenyernyi nagysaguak lettek es elfekelyesedett kb 1 honapja. Az igazsag az hogy reggeltol estig sokat alltam es ennek ez lett a kovetkezmenye.
Anyagi gondokkal kuszkodunk es igy nem birok specialistahoz menni minden alkalommal,az egeszsegugyi kartyam is csak leghamarabb 18 honap mulva johet meg.Nagyon faj a labam es nem tudom mit tegyek ra.Mert ha hagyom szaradni akkor berepedezik es a jaraskor csillagokat latok,ha meg nedvesen tartom folyik . Tettem ra Polisporin nevu antibiotikumos kremet is ,de nem jo.Most eppen a svedkeseruvel probalkozom meg antibiotikumot szedek.Nem tudom hogyan tovabb,enyhen szolva meg vagyok ijedve ,attol hogy mi lesz tovabb.Kerem tudom nem lehet diagnozist fel allitani igy latatlanba,de szeretnem ha segitene valaki es megirna nekem mit tegyek a sebre es hogyan lassam el sajat magam.Koszonom szepen.Tisztelettel,Majoran Julianna.
Teljes együttérzésem, ugyanis a trombózis kialakulása után a maga kezelése enyhén szólva kívánni valót hagyott maga után és ezért mára feltehetően kialakultak a krónikus vénás keringési elégtelenség tünetei, amiken már nagyon nehéz segíteni. A végtag abszolut tisztántartása nagyon fontos az orbánc elkerülése miatt és a Thrombostopból annyit kell szednie, hogy a laborellenőrzéskor az INR érték 2 és 3 közé essen. Ehhez azonban szükséges az egészségbiztosító.

Üdvözlette Dr. Blaskó György

Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Elnézésüket kérem, hogy újból zavarom Önöket. Már korábbi levelemben érdeklődtem repülőgépen való utazásnál a trombózis megelőzése miatt. 70 éves, 72 kg súlyú férfi vagyok visszeres lábakkal. Szeretném megkérdezni, a hosszú (9 órás) repülőút előtt hány alkalommal , mikor és milyen dózisú véralvadás-gátló injekciót adjak be magamnak. Bocsánat a sürgölődésért, ugyanis a jövő héten, elsején (okt.1-én) utazom.
Köszönöm fáradozásukat.
Tisztelt Király Vince!

Hosszú repülőút valóban hajlamosít a mélyvénás thrombózisra. Ajánlás szerint a heparinos injekció azon esetekben javasolt, ha valakinek korábban volt mélyvénás thrombózisa, tüdőembóliája, vagy igazolt thrombózishajlama van, illetve néhány egyéb betegség, klinikai állapot esetén is. Amennyiben ezek nem állnak fenn, a thrombózis megelőzésére a kompressziós térdzokni vagy combtőig érő harisnya illetve harisnya viselése, a gyakori séta, lábak megtornáztatása javasolható. Fontos, ha az utazást követően az utazó bármilyen thrombózisra utaló tünetet észlel, mielőbb forduljon orvoshoz. A hosszú repülőút önmagában nem képezi heparinos injekció adásának javallatát.

A kompresszió magaságának kiválasztása az alapján javasolt, hogy a visszértágulatok mely magasságig terjednek és milyen nagyságúak. Ha főleg a lábszáron helyezkednek el, akkor térdzokni, amennyiben a combbon is jelen vannak akkor combtőig éső harisnya , illetve harisnyanadrág javasolható.

Tisztelettel:

Dr Kósa Éva
2011-ben kezdődtek a panaszaim (melegségérzet, zsibbadás), mivel nem múlt el Frontin tablettát írt fel a háziorvos (0,25) , illetve NeuroMultivit-EP tablettát. Kivizsgáláson akkor voltam (CT, nyaki ultrahang), melynek az eredményei negatívak lettek. Az utóbbi időben panaszaim rosszabbodtak kb. 1 hónapja (hányinger, érzetkiesés ilyenkor olyan, mint ha nem érezném olyankor a végtagjaim, vagy az ujjaimat , illetve hirtelen jelentkező szúró fájdalom a fejben). Szeretném megkérdezni, hogy a tünetek alapján van-e esetleg okom aggódni, hogy ez a stroke előjele, vagy TIA, vagy alagút szindróma, esetleg csak a sok stressz. Köszönöm előre is a választ!
A tünetek, panaszok olyan színesek, sokrétűek, hogy az ön történetének részletes ismerete és konkrét vizsgálat nélkül nem lehet használható és szakmailag korrekt választ adni.

Tisztelettel,

Dr. Kapocsi Judit
Tisztelt Professzor Úr!
Olvastam a cikkét az orális véralvadásgátlókról. (NOAC)
Nekem volt már egy trombózisom. Akkor (2011) a genetikai vizsgálat Leiden heterozigóta mutációt,MTHFR C677T heterozigóta génmutációt igazolt. Immunológián diagnosztizáltak nálam antifoszforlipid szindrómát. Így sajnos életem végéig syncumat kell szednem.3 éve volt egy T.I.A.-m.Ekkor már szedtem a synvumart. Időközben viszont csontritkulás alakult ki nálam,amit részben a rendszeres syncumar illetve a myaszténiámra kapott szteroidnak tudnak be.
Nemrégiben az agyi keringési zavarom miatt a syncumart astrix-al egészítették ki.
Szeretném megkérdezni Professzor urat,hogy mit javasolna nekem a syncumar helyett?
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel: B.László
Reumatológiai- ortopediai probléma állhat a panaszok mögött,személyes vizsgálata javasolt.

Üdvözlettel,

Dr. Kósa Éva
Tisztelt Doktornő/ Doktor úr.
Érdeklődnék, hogy valóban nincs semmi gyógymód mélyvénás trombózisra? Édesapámnak van a lábában és itt semmit nem tesznek vele csak adnak rá betadines kenőcsöt meg valami lemosó folyadékot. Ezen kívül semmit nem tesznek vele, pedig folyamatosan fekélyes és folyik a lába, és nagyon fekete. Ugye van rá gyógymód? Kérem nyugtasson meg.
Kedves Sándor , az édesapjának csak volt mélyvénás thrombosisa, amit feltehető nem kezeltek, vagy elégtelenül kezeltek és most már az un. krónikus vénás keringési elégtelenséggel és lábszárfekéllyel állunk szemben, amit valóban nem lehet hatékonyan kezelni. Szóbajöhetne az alvadásgátló kezelés (amit ellenőrizni kell!!) de a legfontosabb a végtag absz. tisztán tartása az orbánc elkerülése érdekében, a konzervativ sebkezelés. Ha kicsit rendbejön, akkor bőrátültetéssel lehet kislérletet tenni.

Üdvözlettel Dr. Blaskó
Kedves Doktor úr!
30 éves nő vagyok, eddig nem voltam elég érett a gyermekvállalásra. Mostanra határozottan erős vágyat érzünk párommal egy babára. Első próbálkozáson túl vagyunk, meglátjuk. 10 éve mélyvénás trombózison estem át, 20 éves voltam. 3 évig szedtem a syncumart. Aztán végeztek egy vizsgáltatot, melyben kiderült, hogy semmilyen hajlam, genetikai öröklődés nem játszott szerepet. Le is állítottak a syncumarról. Az időjárás-változást megérzem, nyáron a meleg hatására fáj a lábam, feszít, főként ha rástresszelek. Gyermekvállalást éppen ezért úgy tervezzük, hogy legkésőbb májusra, júniusra szülessén meg a baba. Kérdésem a következő: ilyen esetben is szúrnom kell majd magam, vagy csak elég, ha orvosomnak jelzem, hogy mi volt korábban, és figyeljük a vérképemet..Köszönöm a választ
Kedves Asszonyom, Mivel fiatalkori thrombosisa volt, de molekuláris okát nem találták, ez az eseetke mintegy 40%-ába így van. A terhesség azonban a meglévő hajlamot nagymértékben fokozza, így azt javasolnám mind az Ön, mind a baba érdekében, hogy a 2-3-ik hónaptól szúrja magát Fraxiparinnel (testsúlyra illesztett dózissal) és terhességét terhespathologiában jártas szülész kisérje végig figyelemmel. Részletekérrt esetleg keresse fel Thrombosis Központunkat.

Üdv Dr. Blaskó György

Prima Medica Egészségközpontok