Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Tisztelt Prof. Úr/Doktor Úr/Doktornő!

Abban szeretnék tanácsot szeretnék kérni Önöktől, hogy tulajdonképpen hogyan lehet megkülönböztetni egy mélyvénás trombózist egy egyszerű izomláztól, ha pl. a trombózisnak nincsenek egyértelmű jelei (lábdagadás, pirosság, melegség)? (Volt már ilyen trombózisra példa az ismeretségi körömben. A tavalyi évben egy velem egykorú nő ismerősöm halt meg egy fel nem ismert trombózis miatt bekövetkezett tüdőembólia következtében).
Mennyi idő alatt múlhat el a trombózisos fájdalom pl. a vádliban? Elmúlhat 4-5 nap alatt nyom nélkül, esetleg minden esetben marad nyoma egy mélyvénás trombózisnak? (lábdagadás, lábfájdalom) Vagy ha 4-5 nap alatt elmúlik a vádlifájdalom, akkor elmondható, hogy csak szimpla izomláz vagy húzódás volt?
Ezt azért kérdezném, mert a múlt héten szerdán (jún. 3. ) egy nem túl megerőltető erősítő edzés után mindkét vádlimban izomláz alakult ki másnapra. A bal vádlimban az izomláz fokozatosan csökkent ezután, a jobb vádlim belső felében csak erősödött szombatig, amikor már alig bírtam a lábamra állni. A vádlim kőkemény volt, érintésre és nyugalmi helyzetben is fájt. Sem teljesen kinyújtani, sem behajlítani nem nagyon tudtam a lábam. Mozgásra kicsit enyhült a fájdalom, de nem lényegesen. A jobb vádlim minimálisan meg volt dagadva, nem volt meleg és nem volt piros. A fájdalom mára (jún. 8. hétfő) kezdett múlni. Viszont szombat estétől időnként, nem folyamatosan köhögési inger kínoz. Nem vagyok megfázva és tudtommal hörghurutom sincs.
Azért nem tudom, hogy tennem kellene-e valamit az ügyben, mert a lábfájdalom elmúlt, és amit leírtam, az egyébként simán belefér egy, a szokásosnál erősebb izomláz kategóriába.
Egyébként 39 éves túlsúlyos nő vagyok, fogamzásgátlót már évek óta nem szedek, és nem is dohányzom.
A családomban mindkét ágon előfordult trombózis. Anyai ágon az egyik nagymamámnak többször is volt trombózis a vádlijában, egy másik nagyszülőm tüdőembóliában halt meg hirtelen.

A válaszukat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Gabriella
Kedves Gabriella !



Trombózist kimutatni teljes biztonsággal duplex uh vizsgálattal lehet. Laborvizsgálatok közül van olyan vizsgálat amely utalhat arra, hogy a szervezetben trombózis, vagy azt megelőző állapot van. Ha a családjában már többször előfordult trombózis, mindenképp érdemes laborvizsgálatot végezni az írányban, hogy van -e hajlama rá.

Központunkban van lehetőség ezekre a vizsgálatokra.

Elérhetőségünk:0670/4317729



Üdvözlettel :

Dr. Kósa Éva
Drága Judit Doktornő!
Nekem egy igen nagy problémám van. Férjem, kb 10 éve magas vérnyomással küzd. Örökletes, hiszen a Nagypapája-aki már meghalt-, és az Édesapja is szenved miatta. Az értékei 200/110, így 4 erős gyógyszert szed, de csak 152 környékére viszi le. Hallottam hogy műteni is lehetne. Mit kell erről tudni, kihez fordulhatunk?
Nagyon szépen köszönöm a megtisztelő válaszát!
Kedves Szilvi !



Amennyiben még mindig fennállnak a panaszok nérem keressenek fel a trombózisközpontban , hogy segíteni tudjak önöknek. Valamennyi leletet, dokumentációt hozzák el , hogy át tudjam nézni.



Üdvözlettel :

Dr. Kapocsi Judit
A rádiófrekvenciás visszérműtét mindkét alsó lábszáron hány alkalommal történik és mennyibe kerül? Tisztelettel várom válaszát.
Kedves Ildikó !



Hogy hány kezelésre van szükség egy alsó végtagon , függ attól is , hogy mekkora területről van szó . Vannak esetek amikor egy kezelés is elegendő, nagyobb terület esetén több kezelés válik szükségessé.

A rádiófrekvenciás kezelés 19500 Ft, amit megelőz egy szakorvosi vizsgálat, ennek díja 14500 Ft.

Elérhetőségünk : 0670/4317729

Dr. Sepa György érsebészünk hétfői napon rendel központunkban.



Üdvözlettel :

Kelemen Edina

asszisztens





Tisztelt Doktornő
A feleségem most van a 38 . heti terhességi időszakban. ÉS sajnos a feleségemnek volt 1995-ben mélyvénás trombózisa a bal lábában , sajnos elég kiterjedt volt 1 hónapig volt az intezív osztályon . És kiderült , hogy Leiden mutációja is van. Sincumart szeded naponta 4 szemet, addig amíg megtudtuk, hogy kismama. Utána már a várandósság 1 hetétől a Fraxiparine 0,8 ml injekciót kapja. De én úgy tudom , hogy ezt az injekciót a személy testsúlyához állítják be . A Terhesség 90 kg-ról indult és akkor ezt a 0,8 ml állították be . De most már a feleségem a 38 hétben van és a testsúlya pedig 116 kg-ra nőt . Sajnos nagymértékben vizesedik neki a teste. Nincs neki terhességi mérgezése, mert a vizelettel minden rendben, de sajnos a vérnyomása néha kicsit magas , de csak ritkán magas . Tegnap jött meg a véreredménye és sajnos a hemoglobin szintje magas . Tehát sűrűsödik a vérre . Azt szeretném kérdezni , hogy lehet emelni kellene neki a Fraxiparine mennyiségét ? Félek , hogy trombózist kap a feleségem. Válaszát előre is köszönöm.
Kedves Norbert !



Ön nagyon sok információt leírt , és tanácsot kért .

Mindenképp javaslom , hogy keressenek meg a Trombózisközpontban, akkor tudok csak megfelelő szakvéleményt adni.

Elérhetőségünk : 0670/431 7729



Üdvözlettel :

Dr. Kósa Éva
Tisztelt Dr. Kósa Éva - Angiológus!
Kedves Doktornő az lenne a kérdésem Önhöz,hogy milyen vizsgálatokon kell részt vennem.A panaszaim a következő,a jobb lábam alsó,hátsó felében sok járkálás után hasító fájdalom,megállásra késztető fájdalmat érzek,csak hosszú gyalogolás után.1975-ben méyvénás trombózisom volt a jobb lábamban,sajnos a sok értágítás következtében igen visszeres lett a lábam,egy kicsit vastagabb is mint a bal.Kérem,hogy adjon tanácsot,hol és milyen vizsgálatokat kellene csináltatnom a probléma felderítésére.Köszönöm válaszát.Üdv.Erdei Lajosné
Tisztelt Erdei Lajosné !

Angiológiai vizsgálat mindenképp ajánlott lenne, az ön esetében. Kérem keressen fel a Trombózisközpontban, hogy panaszait fontosan megbeszélhessük, és a megfelelő vizsgálatokat elvégeztessük önnél. Doppler áramlásvizsgálatra mindenképp szükség van, esetleg szóba jön duplex uh , az alsó végtag uh-os vizsgálata.

Központunk elérhetősége :0670/4317729, vagy az info@trombózisközpont.hu email.



Üdvözlettel :

Dr. Kósa Éva

Tisztelt Blaskó Professzor Úr.
Lehet,hogy emlékszik még rám én vagyok akinek a férje épphogy megúszta.2014.01.27. bal alsó végtagi MVT és lovagló embólia. Azóta xareltót szed 20mg-ost. Most lágyéksérv műtéte lesz .Az lenne a kérdésem,hogy mekkora a kockázat és ön szerint, hogyan kéne átállítani LMWH-ra? Köszönettel és tisztelettel. Ildikó
Kedves Ildikó !

A lágyéksérv műtét előtt férje 4 nappal hagyja abba a Xarelto szedését és térjen át LMWH-ra profilaktikus dózisban. Beszéljék meg az anaethsiával, hogy milyen érzételenítése lesz. Ha epidurál, akkor az utolsó LMWH-t 12 órával előtte kell megkania.

Tisztelettel

Dr. Blaskó György
Kedves Központ,

Érdeklődni szeretnék, hogy TIPS műtétet csinálnak-e.

Köszönettel,

Szabó István
Kedves Szabó István !



Központunk csak járóbeteg ellátással foglalkozik, műtéteket nem végzünk.



Üdvözlettel :

Kelemen edina
Csontigható fájdalomát érzek a nagy lábam újjá alatt és zsiborognak a lábújjaim kérdem meleget az oka.
Kedves Mokos József !



A lábujjak zsibbadásának lehet oka az erek szűkülete is, de idegi eredetű is lehet . Vagy angiológushoz , vagy neurológushoz tud fordulni panaszaival .



Üdvözlettel :

Kelemen Edina

asszisztens
Tisztelt Doktor úr!
Endokrinológussal történt konzultáció alapján Yasminelle fogamzásgátló tablettát szedek. Gyógyszer szedése előtt nem készült trombózis hajlam vizsgálat, azonban én most megcsináltattam, hogy nehogy probléma legyen. eredmények: Faktor V: normál, Faktor II: normál, MTHFR: heterozigóta C667T, heterozigóta A1298C. Kérdésem, hogy ezek mellett szedhetek e tovább Yasminellét, ha nem kivel kell konzultálnom? Trombózis szakértővel, nőgyógyásszal, endokrinológussal? köszönöm
Kedves Regina !

Önnek MÍTHFR polymorfizmusa van mindkét génen heterozygota formában, ami jelenleg még nem nagy thrombosis rizikótnövekedést jelent, de ha bármi más még ehhez járul, akkor azonnal trombosis szakértőhöz kell fordulnia. Addig viszont a Yasminelle mellett igencsak sportos életmódot javasolnék sok mozgással

Tisztelettel

Dr. Blaskó
Tisztelt Doktor Úr!

1 hete lesz,hogy injekciózták a jobb vádlim belső részér. Fásli 24 órán át volt rajta, akkor kötöztem át először. A lábam gyönyörűszép volt, se kék volt, sem vissszér,semmi nyom. A 4. napon viszont ismét láttam ott a visszeret. ( persze nem akkora formában,de ott van) Ez mit jelent? Nem tűnt el vagy csak várni kell még vele?? Köszönöm szépen válaszát! Évi
Kedves Évi!

Kérem ne izguljon, ugyanis a sclerotherapia után egy bizonyos időnek el kell telnie a végleges eredményig.

Kérem legyen türelemmel.

De konkrét választ, csak vizsgálat után tudnék adni Önnek.

Üdvözlettel

Dr. Sepa György

Prima Medica Egészségközpontok