A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
Köszönöm mielőbbi válaszukat: Tőkés Ildikó
Ön részletes kivizsgálást igényel! A beutalót a Trombózis Központban én kiadom. A vizsgálatot a SOTE Külső Korányi Tömbjében végzik a Haemostasis laboratóriumban, beutaló és előzetes bejelenetkezés után. Üdvözlettel: Dr. Blaskó György
A napokban hallottam a trombocita-kezelésről, ami vetélőknek segíthet.
Sajnos már 4 IVF kezelésen túl vagyunk, de beültetés után az embriók nem maradnak meg. Alapvetően az eredményeink rendben vannak, (PCT pozitív eredményünk van, ezért kellett a IVF). Nem vagyok vetélő, de hátha segíthetne nekem is. Érdeklődni szeretnék, hogy milyen módon lehet ebben a kezelésben részt venni, tudnak esetleg tanácsot adni, hogy merre érdemes elindulni?
Köszönöm a segítséget!
Angi
IVIG kezelést egy bizottság hagyja jóvá, abban az esetben, ha az anya immun rendszere nem stoppolódik a terhesség hatására és , mint egy idegent kilöki a szervezete a magzatot.
Ennek igazolására különböző immunológiai laboratóriumi vizsgálat szükséges, továbbá, ki kell zárni a trombózis készséget, inzulin rezisztenciát, endokrin betegséget stb.
Nem tudom, hogy Önnek milyen kivizsgálása volt eddig.
Kérem jelentkezzen be hozzám egy vizitre és hozza el az összes orvosi dokumentációját.
Üdvözlettel: Dr. Szélessy Zsuzsanna
Bátyám 62 éves, Litlle kórban szenved. 100 %-ban mozgásképtelen. Idejét kerekesszékben illetve ágyban fekve tölti. A problémánk az hogy a jobb lába az alsó lábszár közepétől egész nap teljesen hideg . Ebéd után lefekszik és igy se melegszik fel. Termozokni van rajta éjszaka is és csak reggelre tud egy kicsit bemelegedni a jobb lába. Érezni nem érzi a lábfejét és nincs bedagadva se. MI az oka ennek? Milyen vizsgálatra mehetnénk vele illetve mit tehetnénk itthon annak érdekében hogy ne legyen jég hideg a lába?
Válaszát köszönettel várom
Anna
A mozgásszegénység is lehet alapvetően oka a hűvös végtagnak. Kevés információ van testvére állapotáról, így nehéz tanácsot adni. Nem említette, hogy rendszeresen tornáztatják-e, be van -e vonva gyógytornász a mindennapokba. Ha napi torna, és passzív mozgás ellenére vannak jelen ezek a panaszok angiológus szakorvos tud választ adni , esetleg érprobléma állhat a háttérben.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
26 éves vagyok, 10 hetes terhes. Első terhességem. 6 hetes voltam mikor kiderült a terhesség. Említettem a nőgyógyásznak, hogy Leiden heterozigota vagyok (eddig trombózisom még nem volt) és Ő javasolta, hogy amíg nem jutok el a Hematológushoz szedjem az Aspirin Protectet. 8.héten a hematológus azt mondta, hogy mivel 0-s a vércsoportom, így nem kell szúrnom magam. Megörültem a hírnek, de az Aspirin Protectet elfelejtettem akkor neki mondani, majd egy hét múlva elértem telefonon és nem értette miért szedették velem.
Amennyiben így lehetséges kikérhetném e a véleményét a fentiekről?
Mivel mindenhol csak azt látom, hogy a heterozigoták is szúrják magukat, így nagyon izgulok és egyben félek is.
Illetve okozhat e bármi gondot az Aspirin Protect 3 hetes szedése?
Üdvözlettel és Köszönettel: Kitty
Az Aspirint nem kell szednie /nem volt spontán AB?Nincs autoimmun betegsége?/
A véralvadás gátló inj. adására az utolsó trimeszterben és a szülés után a gyerekágy lezajlásáig /kb. 6 hét/, mert ekkor a legnagyobb a trombózis veszély. Természetesen, ha sérülés, gipszrögzítés, vagy tartósan feküdnie kellene, akkor azonnal el kell kezdeni a véralvadás gátló inj-t.
Üdvözlettel: Dr. Szélessy Zsuzsanna
Jó pár évvel ezelőtt mélyvénás trombózisom volt, amit későn vettek észre, ezért bal labszaram csúnya lett, sötét amit borogatok hogy javuljon de nem tudok mit csinálni, és közben nem tettem semmit és seb is lett rajta,kb. 10 forintos nagyság amit kotozok. Mit tehetek, tudnak nekem ebben segíteni? Kérem!
Ha lehetősége van keresse fel központunkban Dr. Kósa Éva angiológust. A doktornő az erek betegségeivel, azok kezelésével és a kialakult szövődmények , az ön esetében a fekély ellátásával is foglalkozik.
Bejelentkezni a 0670/431 77 29-es telefonon tud.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
2016.12.25-én mélyvénás trombózis volt a bal lábszáramban (vena popliteától distal felé) valamint ennek szövődményeként tüdő embólia. Genetikai vizsgálaton még nem voltam, a fogamzásgátlót elhagytam. Eliquis 2x5 mg-ot szedek. Ellentétes információkat kapok arról, hogy a kompressziós harisnyának milyen hosszúnak kell lennie (térd, combközép, combtő), illetve hogy mindkét lábamra vagy csak az érintett lábra kell hordanom. Kérem adjanak tanácsot ezzel kapcsolatban! Válaszukat előre is köszönöm!
Amennyiben a véna popliteában is van trombózis, akkor combtőig érő harisnya viselése javasolt az érintett lábon. Tüdőembólia esetén, amennyiben kizárták a másik lábon a trombózist, akkor nincs arra javallat, hogy ezen a lábon is II-es kompressziót viselni kellene, de a visszeresség mértékétől, tünetektől függően, egyedileg javasolható akár térdzokni, akár combtőig érő harisnya, vagy esetleg már kezdettől a trombózisos lábra is harisnya viselése.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
Én jelenleg 16 hetes terhes vagyok és Angliában élek. A problémám az, hogy az otthoni orvosom felírta a Fraxiparine 0,4 ml-t, egy előző vetélés vér eredménye alapján. Viszont itt Angliában ugyan arra az eredményre azt mondták, hogy épp elenkezőleg van. Ha ők vérhigítót adnak nekem, akkor stroke-t kaphatok. Így szeretném egy harmadik orvos véleményét is kikérdezni.
A labor eredményeim a következők:
Factor V G1691A (Leiden) mutáció nincs jelen
Factor V H1299R (R2) mutáció nincs jelen
Factor II G20210A mutáció nincs jelen
MTHFR C677T heterozigóta mutáció
MTHFR A1298C heterozigóta mutáció
Factor XIII V34L heterozigóta mutáció
PAI-1 4G/5G heterozigóta
EPCR A2/A2
Válaszát előre is köszönöm!
Az én véleményem az, hogy nem kell alvadásgátló injekciót kapnia egyenlőre. ( ha csak a családban nem fordult elő trombózis vagy tüdő embólia). Jelenleg a folsav bevitelre kell odafigyelnie.
Amennyiben tartósan feküdnie kellene, netán megsérülne, gipszrögzítést kapna a vérhígító inj.-t, akkor azonnal el kell kezdeni. Természetesen,ha nagy volna a súlygyarapodás,vizes lenne,vagy más betegsége lenne, akkor valószínű el kell kezdeni a trombózis profilaxist.
Üdvözlettel: Dr. Szélessy Zsuzsanna
December 21-én külföldi kórházban mélyvénás trombózist állapítottak meg. Külföldi tartózkodásomról 8-án érkeztem haza. Ma (január 11-én) kontroll DUH vizsgálat a következőket állapította meg:
Femorálisan szabad lumen, norm. áramlási viszonyok. Az ismert v. poplites trombózis (kb. 3 hetes) jól ábrázolódik, a trombus prox vége a térdízület magasságában van. Alig rögzül a falhoz, szinte végig látható marginális áramlás, mely fázisos jellegű.
Vélemény: mélyvénás trombózis a v. popliteában minimális fali rögzítettséggel.
A kérdésem a következő: ilyen UH vizsgálati eredménnyel mit javasolnak?
Köszönettel
Grimm György
Győr
Nem írt arról, hogy jelenleg milyen vérhigító készítményt szed, és nem tudjuk jelenleg vannak -e helyileg panaszai. A válaszok birtokában, és fizikális vizsgálatot követően tud szakorvosi tanácsot adni angiológusunk.
Ha lehetősége van keresse fel központunkban Dr. Kósa Éva angiológus doktornőt valamennyi leletével.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
2016.12.03-án MCTA-val igazolt igazolt kétoldali perifériás pulm. embóliát diagnosztizáltak nálam. 52 éves tanárnő vagyok. Terápiás dózisú LMWH -t kaptam, melyet NOAC-kal folytattak. Lixiana 1X1, Fenoswiss 1x1, Detralex 2x1, régebbi Hypetóniámra Tanydon 80mg 2x1 és ConcorCor 5mg 2x1-et szedek. 2016.12.22-én a mélyvénás doppler UH vizsgálat kimutatta a véna poplitea, tibialis posteroir és anterior lumenében vegyes echoszerkezetű képletet, melyet nem friss thrombus tölt ki, és ezen a szakaszon áramlás még nem mutatható ki. nem ír szervülésről.
A háziorvos nem érzi magát kompetensnek abban, hogy mi a további teendőm. Én pedig nagyon aggódok! Ellenőrzésre 2017.02.01-re rendeltek vissza. Kérdésem, hogy elegendő-e a Lixiana, amit nem tudnak vérképből ellenőriztetni, vagy keressek fel egy érsebészetet. (Önöket) Vagy most nincs más teendőm, mint egyenlőre várni? Fél év múlva fognak genetikai-hematológiai vizsgálatra küldeni. A trombózis egy orthopédiai műtét -Metatarsalgia - miatt következhetett be. (2016.10.20)
Mit javasol terápiaként? Köszönettel várom válaszát! Gombárné Kiss Anikó
Tekintve a kissé bonyolult helyzetet, kérem jelentkezzen be a Trombózis Központba és akkor minden teendő megbeszélhetünk, de az összes leletét, kérem, hozza be.
Üdvözlettel : Dr.Blaskó György
A cukorbetegségnek számos szövődménye alakulhat ki, többek között a az ereknél is tud problémát okozni. Az önt kezelő diabetológus is segíthet. Érdemes lenne egy doppler áramlásmérést készíttetni. Angiológius szakorvos választ tud adni panaszaira.
Üdvözlettel : Kelemen Edina