A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
Sajnos nagyon gyakori az alkoholizmus talaján kialakuló polineuropathia, amikor az idegek károsodnak. Elsőként a végtagokban jelentkeznek panaszok, elsősorban zsibbadás , érzéskiesés, izomgyengeség és fájdalom. A alkoholfogyasztás teljes elhagyásával és komplex vitaminok szedésével javítható ez az állapot. De mindenképp házi orvosát fel kellene keresnie a gyógyszeres kezelést illetően .
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Érszűkületnél (esetleges elzáródás!) az angiográfia helyettesíthető spirál ct vizsgálattal? ha igen, azt hol lehet elvégeztetni (térítéssel)?
köszönettel várom válaszát, üdvözlettel: H.Frézia
Angiográfia bizonyos esetekben helyettesíthető CT angiográfiás vizsgálattal. CT angiográfia végeztethető diagnosztikus magánlaborokban is, azonban mindkét vizsgálatnak komoly javallatai, ellenjavallatai vannak, sugárterheléssel járnak, mindkettő szövődményekkel járhat, emiatt fontos, hogy az elvégzésük szigorúan szakorvosi vizsgálat után, megfelelő indikációban történjen.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
Nőgyógyászati vizsgálat keretein belül végeztettem el egy trombofília tesztet, melyen kiderült hogy az MTHFR C677T génem homozygota mutáns. Az orvosom felhívta a figyelmemet, hogy esetleges terhesség során fokozottan figyelnem kell majd a folsavszintemre, illetve vérhígító injekcióra is szükségem lesz ez idő alatt. A kérdésem az lenne, hogy a mindennapi életben mennyire kell figyelnem erre a problémára, hiszen a fokozott véralvadás tudtommal betegség, műtét, vagy egy hosszabb repülőút alatt is problémát okozhat.
Válaszát előre is köszönöm!
Az MTHFR C677T gén homozygota mutációja, amennyiben a homocisztein szint normális, nem jelent nagyobb trombózis veszélyt. Valóban oda kell figyelni a folsav bevitelre
A vérhígító injekciót sem biztos, hogy a terhesség elejétől kapnia kell.(ezt a a korábbi betegségek, immunológiai leletek, családi anamnézis,stb.) birtokában tudnám csak megmondani.
Jól tudja, hogy ösztrogén hormon kezelés, bizonyos betegségek, műtét, gipszrögzítés, hosszas fekvés, terhesség, gyermekágy vagy egy hosszabb repülőút fokozza a trombózis kialakulásának esélyét mindenkinél.
A mindennapi életben annyira kell figyelnie erre a problémára, amennyire mindenki másnak Bő folyadékot kell fogyasztani és mozogni, kényelmes ruhában kell utazni és minden alkalmat meg kell ragadni, hogy felálljon és sétálhasson..
Mint említettem, önmagában az MTHFR mutáció nem jelent nagyobb trombózis veszélyt.
Természetesen Önnél nem tudom, hogy milyen betegsége van, arra milyen kezelést kap, ezért konkrét javaslatot sem adhatok.
Valamennyi orvosi leletével kérem fáradjon el hozzám egy vizitre.
Üdvözlettel: Dr. Szélessy Zsuzsanna
Használható választ a beteg történetének megismerése és alapos kivizsgálása után lehet adni. Általánosságban az mondható, hogy az, hogy felálláskor a vérnyomás megemelkedik, az nem kóros dolog, sőt, az az ép szabályozás jele. Felállás kapcsán magasabb véroszlop szükséges ahhoz, hogy az agy kellő mennyiségű vért kapjon, emiatt billen felfelé a vérnyomás értéke. Kérdés, hogy mennyire emelkedik meg, és meddig marad magas (140/90 Hgmm felett), mennyi idő alatt csökken a normál tartományba. A 24 órás vérnyomás monitorozás jó módszer arra, hogy a kérdés mehválaszolása pontosabb lehessen.
Üdvözlettel: Dr Kapocsi Judit
Nekem olyan problémám van, hogy kb. 3 hete elkezdett fájni a jobb lábfejem felülső része és egy kicsit a lábszáram elülső részére is felért ez a fájdalom. Csak nyugalmi állapotban jelentkezett. Azt gondoltam meghúzódott, de ezen a héten már folyamatosan feszül a térdhajlatban, a combom hátulján, külső oldalán, és néha a talpam is bizsereg, feszül.. Csakis ülő, vagy fekvő helyzetben jön elő. Ha felállok nagyon hamar enyhül, majd idővel megszűnik az érzés. A munkám miatt napi 10 órát ülök, de sokat lépcsőzök, és sokszor hazasétálok a munkából, ami 40 percig tart. Ön szerint több lehet ez, egy puszta húzódásnál? Köszönöm a válaszát!
Ha fájdalmai ezt követően is fennállnak még, érdemes felkeresnie egy szakorvost. Az ülő munka egy rizikó tényező lehet akár trombózis , akár reumatológiai betegségek kialakulásában.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
2016.év elején mélyvénás thrombózisom volt. A vzsgálatok során kiderült, hogy heterozigóta Leiden mutációm van. Testvéremet vizsgálva, nála homozigóta Leiden pozitívitást mutattak ki. Neki soha nem volt semmilyen panasza,53 éves, gyógyszert nem szed, nincs betegsége. Szeretném megkérdezni, hogy az Ő esetében van-e valamilyen teendő, kell-e véralvadásgátlót szednie?
Tisztelettel: Májusi Zsolt
Az ő esetében is kell profilaxis, hisz ő súlyosabb genetikai eltérésben szenved. Keresse fel a Trombózis Központot.
Üdvözlettel :Dr. Blaskó György
Azt szeretném megkérdezni, ha nagyobb méretű tetoválást csináltatok, kellene előtte megelőzés céljából vérhigitót szednem?
Válaszát előre is köszönöm!
Nem kell szednie semmit, de éljen sportosan. Üdvözlettel : Dr. Blaskó György
Érdeklődnék hogy nagyon fáj a lapockám között...illetve kb 2-3 napja bizsereg a bal vádlim és a bal talpam is!És a bal karom! Ez mitől lehet? Válaszát előre is köszönöm!
Panaszai miatt szükséges lenne szakorvosi konzultáció. Vizsgálatok nélkül nehéz véleményt mondani. Elsőként EKG, esetleg kardiológiai szakvizsgálat javasolt annak kizárására, hogy nincs -e a háttérben szív probléma.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
21 éves egyetemi hallgató vagyok és napi akár 10 órákat töltök ülve/számítógépnél/tanulva. Trombózisom még nem volt, illetve nem is igazán tapasztalok tüneteket, de szeretnék mindent kizáróan meggyőzödni, hogy nincs ilyen problémám. Van-e okom félni, illetve melyik vizsgálatra kéne mennem?
Balázs
A kivizsgálást illetően keresse fel központunkban Dr. Blaskó György Professzor Úrat !A szakorvosi konzultáción minden kérdésére választ kaphat a Professzor Úrtól, és a szükséges vizsgálatokat is akkor el tudjuk végezni.
Bejelentkezni a 0670/431 77 29- es telefonon tud.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
1999-ben volt egy bal oldali kiasagyi trombótisom. Ami nagy eséllyel egy fejre mért nagy ütés következménye volt. Azóta soha semmi gondom nem volt. A genetikai vizsgálatom negatív lett. Astrixot írtak fel véralvadásgátlónak. Készülök egy altatáos korrekciós műtétre. Kérdésem az lenne, hogy altatható vagyok -e és milyen formában? Miért kell szedni a véralvadásgátlót, ha genetikailag nincs trombótis hajlamom?
Azért kell szednie, mert a második trombózis oka gyakorta az első. Az altatásban nem segíthetek, mert nem vagyok szakembere, de egy kellően tájékozott anesztes altassa!!! Amúgy pedig szeretném látni a negativság részleteit! Üdvözlettel : Dr. Blaskó György