A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

tisztelt trombozis központ
három éve mélyvénás trombozisom volt ,azóta syncumárt
szedek és lábszáraimon apro barna foltok néha bevörösödnek,okozhatja a syncumár? köszönöm a választ.
Kedves Attila,
Ezt a Syncumar nem okozza. Az azonban lehetséges, hogy ön az elmúlt 3 év nagy részét INR 2-3-on kívűl töltötte és ezért vannak szövődményei. Ezt tisztázni kellene laborleletek alapján Szívesen felvilágosítom a Trombozis központban


Dr. Blaskó György
egyetemi tanár,
Tisztelt PROF. DR. Blaskó György!

Szeretném a segítségét és a véleményét kérni, a következő a problémám: több éve már hogy észre vettem hogy a jobb combom külső része fáj és zsibbad.Később észre vettem, hogy az a rész érzéketlenebbé is vált. Máshogy érzem az érintést, olyan tompán. Olyasmi mint amikor télen picit lefagy a lábunk. Körülbelül másfél éve buszos útra indultunk ahol két éjszakát töltöttünk ülve a buszon. Visszafelé az úton annyira fájt a lábam úgy éreztem mintha elszorították volna egy damillal a combom és nem megy bele vér majd egyszer csak éreztem egy nagy forróságot mintha tűz forró vizzel leöntötték volna ekkor pedig olyan volt mintha ömlene a combomból ki a vér. Mindezt nagy fájdalom kisérte.Többször voltam már vele orvosnál sajnos nem foglakoznak velem . A válasz szedjek vitamint. Azóta is fáj és időnként zsibbad a lábam. Minden nap érzem hol kicsit jobban, hol kevésbé. Az nem lehet hogy ez trombózis? Tudna -e nekem ebben az ügyben segíteni? Előre is köszönöm válaszát, tisztelettel: Kovács Erika
Kedves Erika,
Az elmondottak alapján én inkább a a gerincében keresném panaszai okát!. Lehet, hogy az érzőkört érintő porckorongsérve van.
Mindenképpen szakemberhez kellene fordulnia. A Trombózis Központba bármikor bejelentjezhet.
Üdvözlettel

Dr. Blaskó György
egyetemi tanár,
Szép napot
A napokban vérvételkor r0-52 +++ találtak
De minden más negatív volt ssa ssb minden kérdezném ez mire utal mire számíthatok kialakulhat valami vagy van esély hogy ez semmi illetve milyen kontrollra szamitsak köszönöm
Sajnos az e-mailjéből egyetlen szót sem értettem. Kérem, fejezze ki magát világosan.
Tisztelettel

Dr. Blaskó György
egyetemi tanár,

70 éves vagyok, egy éve mélyvénás trombozisom volt a bal alsó lábszáramba.Leyden vizsgálat szerint homozigóta vagyok, ezért a Marfarint szedek.Az INR értékem 5 mg-nál 2.5.-2.2-1.8 volt de sok 2-3 cm bevérzési folt keletkezett a karomon ,kézfejemen, 3 mg -ra csökkentve a Marfarint az INR lement 1.1.Kérdésem mit lehetne tenni a véraláfutások csökkentésére ill. van e valami hematológiai vizsgálatra szükség./más gyógyszert nem szedek/
Ha ön FactorV Leiden homozygota, akkor nem tartózkodhat a therápiás tartományon kívül: tehát INR 2-3 közt kell lennie, mert különben nagy az új thrombosis veszélye. Ami a foltjait illeti, jelentkezzen be, meg kell nézzük és esetleg tudunk rá ajánlani valamit. Üdvözlettel Dr. Blaskó György
Tisztelt PROF. DR. Blaskó György!

Szeretném a segítségét és a véleményét kérni, a következő a problémám: több éve már hogy észre vettem hogy a jobb combom külső része fáj és zsibbad.Később észre vettem, hogy az a rész érzéketlenebbé is vált. Máshogy érzem az érintést, olyan tompán. Olyasmi mint amikor télen picit lefagy a lábunk. Körülbelül másfél éve buszos útra indultunk ahol két éjszakát töltöttünk ülve a buszon. Visszafelé az úton annyira fájt a lábam úgy éreztem mintha elszorították volna egy damillal a combom és nem megy bele vér majd egyszer csak éreztem egy nagy forróságot mintha tűz forró vizzel leöntötték volna ekkor pedig olyan volt mintha ömlene a combomból ki a vér. Mindezt nagy fájdalom kisérte.Többször voltam már vele orvosnál sajnos nem foglakoznak velem . A válasz szedjek vitamint. Azóta is fáj és időnként zsibbad a lábam. Minden nap érzem hol kicsit jobban, hol kevésbé. Az nem lehet hogy ez trombózis? Tudna -e nekem ebben az ügyben segíteni? Előre is köszönöm válaszát, tisztelettel: Kovács Erika
Kedves Erika,
Az elmondottak alapján én inkább a a gerincében keresném panaszai okát!. Lehet, hogy az érzőkört érintő porckorongsérve van.
Mindenképpen szakemberhez kellene fordulnia. A Trombózis Központba bármikor bejelentjezhet.
Üdvözlettel

Dr. Blaskó György
egyetemi tanár,
Szeretnék egy teljes kivizsgálást. kihez forduljak . a jelenlegi érsebész orvosom diagnosztigált érszűkűletet. aztán fél év múlva azt mondta idegesen , hogy hagyam abba az sp- szedését mert nics érszűkűleteem. Most mit csináljak . a lábam azóta sem javult4 sos!
Tisztelt Mulvai Szilvia!
Kérem jelentkezzen be hozzám angiológiai vizsgálatra.
0670 431 77 29 telefonszámon érdeklődhet időpont egyeztetés végett.
Tisztelt Doktor úr. A nejemnek 1,2 eve volt egy mélyvénás trombózisa. A kérdésem kihez forduljon, hogy meddig kell szednie a sinqumart. Jelenleg 1 szem sinqumart szed es tünetmentes. Köszönöm válaszát.
Kedves Uram,
A Syncumar elhagyását egyéni rizikófelmérésnek kell megelőzni és nem tudjuk, hogy kedves felesége az időszak hány %-át töltötte INR 2-3 -on kívül és belül: ez fontos.Kérem, hogy részlete megbeszélése céljából jelentkezzen be a Trombózis Központba!


Dr. Blaskó György
egyetemi tanár,
Szertetném Öntöl megkérdezni, hogy nyaki érszükület esetében fél évi gyogyszer szedés után ( gognit 1200 mg és betarevin 24 mg) ugyan ugy cseng a fülem.Ön ezek után mit javasolna? Válaszát köszönöm szépen Tisztelettel Kollár Józsefné
Kedves Asszonyom! Tudnom kellene milyen mértékű a nyaki érszűkülete. Sajnos az érszűkületet gyógyszeresen nem lehet megszüntetni.
T. Sepa György
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Én egy 34 éves túlsúllyos férfi vagyok, álló fizikai munkát végzek kevés mozgás térrel.Úgy 1 hónapja a bal lábszáram be van dagadva, barna pötty foltok vannak rajta és enyhén piros, néhol az erek kiduzzadva.Túlerőltetésnél kicsit sajog és belenyilal a fájdalom, de nem nagyon.8 éve volt egy boka sérülésem, de gondolom ebből nem adóthat.Próbáltam hidegvizes borogatással, póckolással, különböző krémekkel (Aflamin, Fekete nadálytő, SP54,lóbalzsam).2 hete a háziorvosom felírt Amilorid és Bisoblock készítményt, de eddig nem sok eredménnyel. Válaszát előrre is köszönöm.

Tisztelettel Zsolt
1. Kedves Zsolt! Sajnos látatlanul csak találgatni lehetne, mi okozza az Ön panaszát. A foltos elszíneződés a vénás pangás jele is lehet. Hogy korrekt választ adjak Önnek, mélyvénás UH vizsgálatra lenne szükség, amit a központban el tudunk végezni. T. Sepa György
Tisztelt Professzor ÚR.!
20 évvel ezelőtt 2 mélyvénás thrombosisom volt, most coronorografia során az arteriám zárodott el. Thrombectomia után jól vagyok, szerettem volna tudni nincs-e genetikai hajlamom a fokozott vérrög képződésre.Azt a választ ,kaptam, hogy már elmúltam 45 éves , nincs jelentősége a vizsgálatnak.Szerintem, van, ha más nem a lányom miatt, pozitiv vizsgálat esetén. Én már 60 éves vagyok,de azért még szeretnék egy pár évet .Professzor úr szerint van értelme a vizsgálatnak?
Köszönöm válaszát Tisztelettel: Koczó Istvánné
Önnek van igaza, a vizsgálatra szükség lenne (bár a TB nem támogatja) de nemcsak Önről, hanem örökletes trombofilia esetében utódairól is szó van.... tehát fontos. Üdv. Blaskó György

Hírek

Mikor szükséges váralvadásgátlót váltani?

Mikor szükséges váralvadásgátlót váltani?

A véralvadásgátlók alkalmazása lehet preventív és terápiás jellegű is, lehet, hogy csupán bizonyos ideig kell használni, de az is előfordulhat, hogy egy életen át tart a terápia. Előfordulhat, hogy mindvégig ugyanazt a szert alkalmazza a beteg, de meglehet, hogy időközben váltania szükséges másik készítményre. Hogy ez mikor indokolt, arról prof. Blaskó Györgyöt, a Trombózis-és Hematológiai Központ váralvadási specialistáját kérdeztük.  

További részletek
Mikor van szükség vaspótlásra?

Mikor van szükség vaspótlásra?

A vashiány és a vashiányos vérszegénység viszonylag gyakori problémának számít az emberek körében, mely sokszor igen kellemetlen és zavaró tünetekkel jár együtt. Bizonyos enyhébb esetben elég lehet csupán az étrendre odafigyelni, ám súlyosabb mértékű vashiány esetén pótlás szükséges. De hogy mikor jön el ez a pillanat, azt dr. Fehér Ágnestől, a Trombózis-és Hematológiai Központ belgyógyászától kérdeztük meg.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoportjaink

Prima Medica Egészséghálózat