A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
A rádiófrekvenciás visszérműtét - akárcsak mindenhol - nálunk nem OEP támogatott.
Az OEP egyedül a hagyományos módszert támogatja, mely nálunk Nyíredy főorvos úrnál elérhető.
Maradok tisztelettel
dr. Babai László
2013 őszén kaptam a bal lábamban mélyvénás trombózist. jelenleg gumiharisnyát hordok és napi 2 sycumart szedek , az INR értékeim 2.08 -2.34 között váltakoznak. 43 éves vagyok, ülő munkát végzek és valóban keveset ittam és keveset mozogtam. 2014 március kőrnyékén lesz a genetikai vérvizsgálatom a kérdésem is ezzel kapcsolatos: Elképzelhető-e, hogy 43 évig nem okoz panaszt egy ilyen hajlam a rögképződésre? Amennyiben nem találnak genetikai okot, gondolni kell-e daganatos megbetegedésre? A háziorvosom szerint a kevés folyadék és a kevés mozgás önmagában 43 éves korban nem indokolja a trombózist. Megtisztelő válaszát köszönöm
Thrombosisát nyilván valami kiváltotta és a 43 év még fiatalnak számít. Ennek ellenére egyetértenék, hogy egy általános kivizsgálást csinálnának tumor irányába. Ha negativ, nyugodjon meg és 3-5 évente ismételtesse meg. A megfelelő életmód nagyon fontos, tessék sportolni, mozogni, lefogyni....stb.
Tisztelettel
Dr. Blaskó György
Foghúzás elött állok, Warfarin 8mg szedek, 20éves vagyok, mélyvénás trombózisom volt. Mit javasol, álljak át a Heparinra,(mi ennek a folyamata)? Köszönöm a segítséget előre is!
Igen, álljon át. Ennek menetét kezelőorvosának kell meghatározni, mert személyre szabott - testsúly, egészségi állapot, korábbi betegségek, egyéb gyógyszerek, stb. Szívesen segítek benne, állítom át, majd vissza. Ehhez kérem, jelentkezzen be rendelésemre.
Üdvözlettel
dr. Szélessy Zsuzsanna
Kb. két hetet munka közben (álló munkát végzek, vendéglátás) éreztem, ahogy a jobb vádlim feszül, bekeményedik. Akkor nem is foglalkoztam vele, majd másnap láttam hogy egy elég nagy lilás-barnás színű folt jelent meg, mely nyomásra érzékeny volt. Emlékeim szerint nem ütöttem be a vádlim, de persze ez is előfordulhat csak nem emlékszem.... Két hét után ugyan halványodik el a nagy terjedelmű folt, viszont megvan keményedve, nyomásra már nem érzékeny. Ugyancsak a jobb láb fejem belső haránt boltozatánál bizsergő érzést tapasztalok alkalmanként. Érdeklődnék, hogy mi lehet a háttérben, illetve milyen vizsgálatokra lenne szükségem? Megtisztelő válaszát köszönöm.
Amit javaslok: mélyvénás UH, laborvizsgálat és Kósa doktornőhöz vizit.
Kérem, hívja fel a recepciónkat, minden vizsgálat megszervezésében és bejelentkezésnél segítenek.
Maradok tisztelettel
dr. Babai LÁszló
Elsősorban tudni kellene, hogy a vérszegénység ilyen mértékű, mi az oka. Ezt követően lehet kezelést javasolni. Ugyanis a vérszegénység kezelésének alapja az oki kezelés. (Felszívódási zavar? Autoimmun betegség? Fokozott vérvesztés? Fokozott vörösvértest lebontás? Csökkent vörösvértest termelés? Egyéb?)
Kérem, jöjjön el rendelésemre. Megfelelő kivizsgálást követően tudok kezelést mondani.
Üdvözlettel
dr. Szélessy Zsuzsanna
Segítségét szeretném kérni!2 vetélés után teljes kivizsgálást kértem!Kiderült hogy a LA 1,3 (2X is az lett).Viszont minden más hozzá tartozó eredményem negatív lett.Most ismét várandós vagyok jelenleg 11 hétben vagyok!Várandóság előtt Aspirin Protect 100mg szedtem,most pedig Clexane 0,4 ml-t és Duphastont szedek!Szeretnék érdeklődni hogy miként is befolyásolhatja a terhességet az LA?12 hét után megnyugodhatok-e?
Köszönöm előre is válaszát!
Üdvözlettel:Nikoletta
Kérem, jöjjön el rendelésemre, hozzon magával minden eddigi leletét. A vélemény alkotáshoz egyben kell látnom. Látnom kell az adott labor normál értékeit, hogy mit ért Ön "hozzá tartozó eredmények" alatt, ismernem kell a kórelőzményeit, stb. ahhoz, hogy a baba és az Ön egészségét szolgáló szakvéleményt mondhassak.
Várom!
Üdvözlettel
dr. Szélessy Zsuzsanna
Mindenképpen jöjjön el rendelésemre. A leírtak alapján is komplex problémával állunk szemben. Kérem, hogy minden eddigi papírját, leletét, orvosi dokumentációját hozza magával.
Üdvözlettel
dr. Kapocsi Judit
Hat éves kislányom fáradékony, időnként fejfájásra panaszkodik. Rendszeresen sportol, gyakran megüti magát, ezért mindkét lábán sok , nehezen múló véraláfutás van. Vérképében jelentős eltérés nem mutatkozott, mind a fehér-, mind a vörösvértestek és a trombociták száma is megfelelő. Véralvadási faktort is vizsgáltak nála, azt is rendben találták. Egyetlen kiugró értéke: monocyta 9.7% (ref. 1-6%), illetve a hematokrit van az alsó határértéken. A kérdésem az lenne - bár a gyermekorvosunk megnyugtatott efelől - hogy Ön szerint ezek az értékek így önmagukban utalhatnak-e bármilyen vérképzési zavarra, illetve daganatos elváltozásra. (Jelenleg semmilyen vírusfertőzés, vagy gyulladásos folyamat nem zajlik nála, ami esetleg befolyásolhatná az értékeit, illetve a közelmúltban sem volt ilyen.) Köszönettel: Kiss Hanna
A gyermekét mindenképpen tovább kellene vizsgáltatni szakemberekkel.Nemcsak az alvadási/thrombocyta rendszer elváltozásai okozhatnak véraláfutásokat, hanem a capillarisok és az endothel betegségei is!.
Midenképpen egy korszerű laboratóriumiummal rendelkező intézetet javasolnék: ez jelenleg a Debreceni Egyetemen van, de ha bejelentkeznek a Trombózisközpontba, szívesen adok oda beutalót
Kérem minden dokumentációt elhozni!
Köszönettel
Dr. Blaskó György
Kb.20 éven at GOT/ASAT GPT/ALAT GGT Bilirubin értékeim 2x 3x -sa volt a normális értékeknek.A körzeti orvosom azt mondta Gilbert-szindrómám van. Évente 1 x megyek ált.vérvizsgálatra és tavaly 2x és idén is tökéletesek a máj értékeim . Ennek nagyon örülök, de hogyan lehetséges ez. 33 éves vagyok. A mostani leletemben a WBC-FVS szám 8,18 G/L és a Lympocyta + 3,55 Lymphocyta % + 43,5. Kérem legyen szíves tanácsot adni nekem. A körzeti orvosom mindig csak kiadta a leletemet,. hogy jó. Akkor is amikor magasak voltak az értékek és most is amikor alacsonyak.Szerintem nem emlékszik rá.Nekem pedig kellemetlen nem tudom hogyan szóljak neki. Előre is köszönöm válaszát. üdvözlettel: Katalin.
A Gilbert szindroma nem betegség, hanem állapot. Ön ilyen és kész. Az ok az, hogy a vörösvértestlebontási termékeket a máj glucuronsavhoz köti és így kerülnek az epébe. Ha a glucuronidáz enzimből kevés van -ez a maga esete- akkor ez lassan megy és a bi értékek magasak. A többi enzim magas értéke pedig talán az un nem-alkholos májzsírosodással kapcsolatosak, ami lehet magának, Kell UH-vizsgálat és még pár egyéb és némileg lehet is kezelni. Kérem jelentkezzen be a Központba!
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György
Kérem, jöjjön el rendelésemre. Látnom kell a lábát, az erek állapotát, a zsibbadás helyét, át kell beszélni a tünetek kialakulását, mikor erősödik, mire csökken. És még jó pár körülményt.
Üdvözlettel
dr. Kósa Éva