Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Tisztelt Doktor Nő / Doktor Úr!
34 éves fiatalember vagyok, másfél éve az egészségem megőrzése és jobbá tétele miatt önszorgalomból étrendet váltottam. Azelőtt úgy étkeztem, mint az emberek többsége, finomított élelemiszerek, sok állati eredetű étel, kevés zöldség, gyümölcs, stb., tehát a tipikus "nyugati étrenden" éltem. A neten sok információt átbújva szépen átálltam egy finomítatlan élelmiszerekből, rengeteg nyers zöldség-gyümölcsből, teljes gabonákból, olajos magvakból, stb. álló étrendre, amit igyekszem magam, és változatosan elkészíteni. Tejtermékeket nem fogyasztok már, húst, halat és tojást pedig heti 1-3x. (Azelőtt minden nap, akár többször is ettem állati élelmiszert.) Nagyon tetszik az új étrend, élevezem is, és úgy érzem, a közérzetem jobb. A gyomorsav problémáim, a szélrekedésem a múltté - tehát mindenképpen jól döntöttem, úgy érzem. Egy valami zavaró csak - s ezt szetetném megkérdezni, megtudni, hogy ez mitől lehet:
régebben is és most is időnként csináltatok egy teljes vérképet (önszorgalomból), hogy minden rendben van-e. Soha nem is volt vele gond. Azonban mióta étrendet váltottam, a vörösvértest számom lassan, de folyamatosan csökken. 4,50 T/l az alsó érték ugye, tavaly éppen ennyi volt, év végén már 4,03, majd a héten mért eredmény pedig már 3,91 lett. A vasam (22 umol/L), a b12 szintem (201 pmol/L) normális. Folsavat sajnos nem mértek, ezt nem tudom. Azért említettem e három értéket, mert ezt szokták a neten felhozni problémaként, amennyiben az alacsony vörösvértestszám táplálkozással függ össze. Márpedig az én esetemben azt valószínűsítem, hogy azzal függ össze, hiszen kizárólag az étrendváltásom óta van e problémám.
Olyan tanácstalan vagyok - tetszik az étrendem, azt hittem meg is találtam az egészséges utat, de valami mégis hibádzik benne... Ön szerint mi? Újra napi szinten kellene ennem állati fehérjét? Vagy mi lehet a mostani étrendemben az, ami folyamatosan (átlag havi 0,06 T/l-lel) csökkenti a vörösvértest értékemet? Előre is nagyon köszönöm a válaszát!
Kedves Tamás!

A leírtak mellett van azért még pár érték, ami lényeges, sőt lényegesebb a megítéléshez. Ilyen a vörösvértestek átlagos mérete, a hemoglobin szint, stb. (A vas viszont nem túl informatív paraméter.)

Kérem, jöjjön el hozzám leleteivel, és kiderítjük az okot.

Üdvözlettel

dr. Szélessy Zsuzsanna
Tisztelt Doktor Úr!
30 éves vagyok
5 évvel ezelőtt volt mélyvénás trombozis a jobb lábamba. Mivel nincs semmi öröklött tényező, alvadásgátlót nem kell szednem. Elkezdtem tornázni alakformáló testedzést. Rubint Réká stb. kb 2 hete csinálom, és azt vettem észre,hogy kicsit dagad a vádlim. Nem fáj. Mindenképpen szeretnék továbbra is tornázni, de nem tudom mit lehet mit nem.

köszönöm válaszát
Kedves Adrienne!

Mindenképpen érdemes elvégeztetni egy alapos alsó végtagi vénás ultrahang vizsgálatot megnézni, hogy a trombózis milyen mértékben, formában befolyásolta a vénás rendszert, milyen a vénák állapota.

Kérem, hogy ezen lelet birtokában jöjjön el hozzám rendelésre.

Az ultrahangot a központi recepciónkon keresztül el tudja intézni.

Üdvözlettel

dr. Kósa Éva
Kedves Doktornő/Úr!
Kutatói munkám miatt egy éve Brazíliában élek, gyerekkorom óta asztmás vagyok, amelyre Alvesco és Oxis inhalátorokat használok naponta, és Ventolint rohamoldásra. Utóbbira roham hiányában nem volt szükség több, mint 10 éve! Idén februárban azonban fokozatosan rosszabodó légzésemmel kórházba mentem, ahol atípusos tüdőgyulladást diagnosztizáltak és napi 1000 mg Claricidot, valamint szteroid gyulladáscsökkentőt irtak fel. Ezek szedésével tüneteim enyhültek és állapotom javult, azonban hat napi antibiotikumszedés után, amikor abba kellett hagynom a szteroid tabletta szedését, egy súyos bélgörcsöt kaptam, melynek a végén percek alatt felszökött a lázam 39 fokra és delíriumos állapotba kerültem, igy mentőt kellett hivni hozzám. Ott a véroxigén szintem 9O % felett volt, de a vérlelet szerint a D-dimer értékem a referenciatartomány felső értékéne háromszorosa lett, így tüdőembólia gyanúval tomográfiára jegyeztek elő, viszont másnpa egy másik orvos törölte, mivel a véleménye szerint a hirtelen kialakult gyulladásos folyamat is megemelhette a D-dimerek mennyiségét. A pumonológus végül mégis elvégeztette a vizsgálatot, de kontrasztanyag nélkül, mivel aztmás vagyok. A tomográfiás felvételen csak egy tejüvegszerű folt látszott a bal tüdőlebenyem legalsó részén, ami szerinte a gyulladás miatt felhalmozódott váladék. Légzésfunkciós vizsgálaton is voltam, nem mutatott eltérést a normális értékektől. Hozzátenném, hogy mindez kürülbelül másfál hete történt, azóta itthon gyógyulok, és nagyon lassan de javul a nehézlégzésem, és egyébként is elsősorban fekvő helyzetben rossabbodik. A kérdésem az lenne, valóban kizárható a tüdőembólia érfestés nélkül is, illetve hogy a D-dimerek megemelkedett mennyisége mire utalhat még a vérrögképződésen kívül?
Itt rendkívül nehéz megnyugtató válaszokat kapni, az egészségügy enyhén szólva is kaotikus...
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel,
Kati
Kedves Katalin,

A DDimer érték valóban megemelkedhet akut gyulladásos kórképek alkalmával. Egy igazi tüdőemboli esetén nem háromszorosára, hanem harmincszorosára emelkedik! A tüdőgyulladás ennek ellenére fennáll és tessék kezeltetni. A tüdőemboliához még tartozik pár dolog: a) családjában volt-e thromboemboliás betegség? b) önnek volt-e thrombosisa valaha c) a rosszulléte előtt dagadt-e a lába, vagy volt-e valamilyen thrombosisra emlékeztető tünete?

A tüdőembolia spirálCT-vel jól igazolható.

Üdvözlettel

Dr. Blaskó György
Tisztelt Professzor Úr!

35 éves nő vagyok, 2013 márciusában volt az első trombózisom Xareltot szedtem amit novemberben a kezleő orvosom leállított mivel Leiden mutáció szűrés negatív lett. Ezt követően ez év januárjában ismét tombózisom lett csak most a másik lábamban, az lenne a kérdésem milyen szűrővizsgálat lenne még javasolt, ill. hogy alkalmanként még mindég fájnak a lábaim ez normális dolog a trombózisok után?
Kedves Szilvia!

A Leiden mutáció egy a sok sok trombogén tényező közül. Pár százalékát teszi ki a trombózisos háttérnek. Egy Leiden vizsgálat alapján messzemenő következtetést levonni, és leállítani trombózis utáni kezelést, enyhén szólva kérdéseket vet fel.

Kérem, jelentkezzen be hozzám vizsgálatra a Trombózisközpontba!

Üdvözlettel

dr. Blaskó György
jo napot kivánok szeretnék meg kérdezni hogx 1 honapja már ugy fáj mind a két lábam térdtöl lefele voltam ultra hangon de nem volt trombozis gyanus de kell szednem a gyogyszereket xilokxot meg doxilek500g most azt mondták hogy az erek be vannak gyuladva de sokszor már lábra se tudok álni mert mezögazdasági ban dolgozok és ott mindig álni kell kérem segitségét profeszor ur mert nem tudom mit csináljak
elöre is köszönöm
Kedves Fazekas Katalin!

Meg kellene kérnie a családi orvosát, hogy írja ki betegállományba. A Xilox és a Doxilek a felületes vénás gyulladásokat enyhiti, de lagalább olyan fontos, hogy borogassa állott vizzel és kérem, tartsa nagyon tisztán a területet.

Üdvözlettel

Dr. Blaskó György
Tisztelt Doktor No,Doktor Ur !

32 eves no vagyok, varandos a 3,honapban Leiden mutacioval parositva! Kulfoldon elek es az itteni orvosom azt mondta szulhetek termeszetes uton ! Viszont utana olvasva eleg sok kulonbozo velemenyt talaltam errol ,es tulnyomoreszt inkabb a csaszarmetszes mellett dontenek inkabb! Kerem az on szaktudasat ebben ,hogy mennyire veszelyes ramnezve a termeszetes szules ? Lovenox injekciot a 9. nonapig naponta szurnom kell! Valaszat elore is nagyon koszonom !
Udvozlettel, Aniko
Kedves Anikó!

Ha nem volt agyi, esetleg kismedencei trombózisa,vagy súlyos tüdőembóliája, akkor nyugodtan szülhet természetes úton, sőt az lenne az előnyösebb.

A Leiden mutáció miatt a trombózis készsége fokozódik a gyermekágyban, de, ha mozog és kapja a megelőző injekciót akkor nem lesz trombózisos szövődmény.

Üdvözlettel:

dr. Szélessy Zsuzsanna
Carotis mütètem volt, a bal karomban stent van az èrszükület miatt, a vèrnyomåsom magas volt eddig, mostanàban inkåbb alacsony. TIA. Isamiås stroke-om volt. Egy ideje fåjnak a låbaim, a tèrdeim ès a tèrdem hàtso rèsze a vènåm. Mi lehet e-mögött. Mèg egy problémåm van. A körmeim csikosak hosszåban ès nèmelyik felpùposodik. Mår voltam kivizsgålåson, de nem derült ki,hogy mitöl van. Erre keresek vàlaszt.
Kedves Katalin!

Lábfájdalmai hátterében állhat artériás, vénás keringési zavar, térdizületi eltérés. A körmök elváltozása hátterében szintén lehet keringési zavar, trauma, vagy körömgomba. Lábfájdalmai miatt angiológiai illetve rheumatológiai vizsgálatokat javasolok. Kérem, jelentkezzen be hozzám.

Tisztelettel:

Dr Kósa Éva
tisztelt föorvosnö két mélyvénás trombozisom volt az egyiket megoperálták az egyik vénát is lekötöték syncumárt szedek de nemrég bevérzett a vesém ezért inekciora álitoak át most megint syncumárt szedek de ismét töbször elöfordul véres vizelet kérdezném hogy lehet e töbször netán hosszab ideig inekcióra átálni köszönöm
Tisztelt Ernő!

Természetesen lehet ismételten és hosszabb ideig is injekciót kapnia, akár éveken át is, ha az indokolt.

Először is a vesebetegségét kell tisztázni, mert nagyon ritka, hogy vesebetegség nélkül a Syncumar vérzést okozzon.

Üdvözlettel:

dr. Szélessy Zsuzsanna
Tisztelt Dr. Nő/Úr!

40 éves vagyok , a családban a visszér betegsége/ trombózis sajnos a nők esetében előfordult már. Kb. 1 hónapja szinte folyamatos lábizomgörcsöm van. Szedem a magnéziumot, kenem krémmel ( voltaren), de szinte semmi javulás nem tapasztalható. Helyesen táplálkozom, súlyom rendben van, nem dohányzom. Szeretném megkérdezni, hogy mi lehet az oka az ilyen jellegű problémámnak?

Válaszát előre is köszönöm.

Tisztelettel:
Szilvia
Tisztelt Tóth Szilvia!

A tünetek mögött lehet vénás keringési probléma

Javaslom, hogy jelentkezzen be Kósa doktornőhöz a központi számunkon (+36 70 431-77-29)

Kérje úgy, hogy mielőtt jön doktornőhöz ó, menjen el vénás ultrahangra. Ezt is a fenti telefonszámon el tudja intézni.

Üdvözlettel

dr. Babai László
Tisztelt Doktor Nő/Doktor Úr!

68 éves nő vagyok. Főbb krónikus betegségeim: magas vérnyomás, Mitralis collapsus II., COPD, mélyvénás billentyű elégtelenség (SP 54 és Detralex-et szedtem egy ideig), GERD II., 2. műtét után kialakult pajzsmirigy alulműködés (átlag TSHérték: 2,6 12.5 mg L-Thyroxin kezelés mellett), egyéb mozgásszervi betegségek.

Kb. 15-20 évvel ezelőtt egy hirtelen lelki trauma hatására fejem jobb oldali tarkó részében egy éles görcscszerű fájdalom keletkezett. Ez a fájdalom később gyengébben, de gyakran visszatért izgalom hatására.

Néhány hete újból fájt a fejem, de most evvel egy időben a bal lábam el kezdett zsibbadni, vizesebb lett a szokottnál, fájt a térdhajlat alatt, a combom hátsó részén, valamint a vádliban. Járáskor a bal lábamat nagyon nehéznek éreztem/érzem. Eleinte pihenésre sem csökkent az ödéma, később reggelre karcsúbb lett a lábam. És még valami, amire nem tudok megfelelő kifejezést találni: úgy érzem néha a lábam, mintha helyenként érzéketlen lenne, pedig hát érzem, mert fáj. Többször fel kell állnom ülés közben, pedig lábamat tornáztatom hogy a keringés megfelelő legyen.

Furcsa, hogy keskeny padon, ahol a combomat nem éri nyomás ezek a panaszok kevésbé jönnek elő. A kézfejem is gyakran zsibbad.

Szeretnék tanácsot kérni, hogy mi lehet az oka ennek a rosszullétnek (fej-láb) és hol, lehetne kivizsgáltatni.
Válaszát előre is köszönöm.
Kedves Éva!



A bal láb dagadás, térdhajlat alatti fájdalom és zsibbadás hátterében biztosan ki kell zárni a mélyvénás thrombózist, illetve másik lehetőségként az un Baker cystát. Ez alsó végtagi duplex ultrahang vizsgálattal lehetséges.

Az Ön története és panaszai mögött más probléma is állhat, de ezt így látatlanban pontosítani nem lehet. Ehhez személyes találkozás, kikérdezés, az előző dokumentumok áttanulmányozása, az Ön vizsgálata szükséges.



Üdvözlettel: Dr Kapocsi Judit

A weboldal a jobb működés és a felhasználói élmény javítása érdekében HTTP-sütiket (cookie-kat) alkalmaz. Amennyiben nem fogadja el az összes sütit, előfordulhat, hogy az oldal egyes funkciói, mint például a foglalási rendszer, nem működnek megfelelően. A sütik használatával kapcsolatos részletes leírást az Adatkezelési Tájékoztatónkban találhatja meg.

Szükséges sütik

Ezek a sütik elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez, ezek nélkül az oldal nem működik megfelelően.

Analitikai sütik

Az analitikai sütik segítenek megérteni, milyen tartalmakat kedvelnek a látogatók, ezzel javíthatjuk szolgáltatásainkat. Az összegyűjtött adatok nem kapcsolhatók össze konkrét személyekkel.

A sütibeállításokat bármikor módosíthatja böngészőjében.

Prima Medica Egészségközpontok