A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
A leírtak alapján felmerül a keringési zavar. Kérem, jelentkezzen be Kósa Éva doktornőhöz (+36 70 431-77-29), aki utánajár a problémának, és a szükséges kezelésnek.
Maradok tisztelettel
dr. Babai László
71 éves vagyok, eddig nem volt problémám a vérnyomással. Egy hónap óta azonban hirtelen megemelkedett és nem tudom mitől (egészségesen táplálkozom, súlyom rendben van, sokat mozgok,...). A kivizsgálásokra sajnos még elég sokat kell várni.
Egy ismerősömtől hallottam, hogy vírusfertőzés (herpesz vírus egy fajtája (CMV)) is okozhat magas vérnyomást.
Az interneten csak annyit sikerült megtudnom, hogy valóban létezik ilyen, és az ellenszerén már kísérleteznek. Ezek az írások 2009-2010-ben jelentek meg, frissebb információt nem találtam.
Szeretném megkérdezni, hogy az ilyen eredetű probléma esetén milyen jellegzetes tünetek vannak, gyógyítás terén vannak-e és milyen tapasztalatok.
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel:
János
A vírusfertőzés és a vérnyomás emelkedésének kapcsolata nem zárható ki teljes biztonsággal, de jelen tudásunk szerint csak nagyon áttételesen jöhet létre. Például a vírus megbetegíti a vesét és ez vezet vérnyomás emelkedéshez. 71 éves korban jelentkező vérnyomás emelkedés esetén (ha korábban erre nem volt adat) elsősorban az arteria renalis , a vese artéria, szűkülete merül fel, mint lehetséges ok, de endokrin megbetegedés (mellékvese adenoma) sem zárható ki.
Minden esetre, akkor lehet ennél többet, és biztosabbat mondani, ha a beteg orvoshoz fordul, aki áttekintve az ő eddigi történetét, elvégzi a szükséges vizsgálatokat, és az eredményeket kiértékeli.
Amennyiben gondolja, szeretettel várom a Trombózisközpontban.
Üdvözlettel:
dr. Kapocsi Judit PhD
Az 50-60-as pulzus lehet teljesen normális. De lehet a háttérben kardiális eltérés, pajzsmirigyprobléma, stb is. Hogy Önnél melyik, megmondani távolból, ismeretlenül nem tudjuk.
Azt tudom javasolni, keresse fel Kapocsi Judit tanárnőt a Trombózisközpontban. Fizikális vizsgálat, EKG után pontosabbat tud mondani.
Üdvözlettel
dr. Babai László
Eldöntendő kérdésére "eldöntendő" választ választ adni nem lehet, ugyanis mind a kettő kiváló, de két külön indikációban, területen szokás használni. A Syncumar a vénás oldali trombózis, az Aspirin az artériás oldali vérrög kialakulásának megelőzésére. A Syncumar a véralvadási fehérjék (faktorok) alvadási útját gátolja, az Aspirin a vérlemezkék összecsapzódását.
A betegség, amire szedni indikált, egyértelműen meghatározza, hogy melyiket kell szedni. Ezt kezelőorvosa kiválóan el tudja dönteni. Kérem, bízzon orvosában.
Tisztelettel
dr. Babai László
Tisztelettel kérem, hogy az árakat ezen az oldalon tekintse meg: http://www.tromboziskozpont.hu/arak
Minden pontosító kérdésben az asszisztensek állnak szívesen az Ön rendelkezésére az alábbi telefonszámon: +36 70 431-77-29
Maradok tisztelettel
dr. Babai László
Ha Duplex Doppler vizsgálat negativ, aolyan lenti vénáknál már elég megbízhatatlan az UH....lehet hogy nincs baj csak rádulás. A DDimer vizsgálat is negativ (igyaz, hogy az szokott fals-negativ is lenni) Mindenképpen látnom kéne a lábát, meg kellene egy rendes UH vizsgálatot csináltatnia a bokája körül és a térdhajlatban, mert lehet, hogy az egésznek a hátterében egy ugynevezett Baker-cysta van, amit egyszerű kivetetni.
Látatlanban csak ennyi...
Üdv
Dr. Blaskó György
Az édesapám at 5 hete mentő vitte be a kórház neurológiai osztájára, mert ebéd közben nem tudta felemelni a jobb kezével a kanalat. A kórházban infúziót kapott, bagyulladt a kanül helye, lázas lett. Kapott vérhigítót injekcióban, ezután bepirosodott badagadt az injekció helye. Ez után tablettában folytatták tovább a vérhigító beadását. A lába, bokája badagadt, apró vörös kiütések jelentkeztek, mára már a bokájától lefelé égési sérülésszerű, nedvedző, dagadt a bokája. Két hete megígérték, hogy belgyógyász megnézi, de azóta sem történt semmi. Ma felhívtam a kezelőorvost, aki azt mondta, hogy belgyógyászt kért fel arra, hogy nézze meg és mondjon véleményt a további kezelésről. Érsebész nem látta, eddig szóba sem került. Apukám 85 éves, nagyon el van keseredve. Szeretnénk valami specialistához elvinni, de ahhoz az kellene, hogy kiadják a leleteit és a kórház ezt támogassa. Nem tudjuk mit csináljunk. Önök szerint ez kire tartozik? Érsebészetre vagy belgyógyászatra? Meddig lehet várni, még valamit csinál a kórház?
Válaszukat nagyon várom!
Ildikó
A leírtak alapján határterület. Bőrgyógyászat-érsebészet-belgyógyászat. Feltételezem, hogy a bőr keringési zavara, esélyesen cukorbetegséggel súlyosbítva okozhat édesapjánál bőrfertőzést, bevérzéseket, nehéz gyógyulást, stb. Helyi szakmák közötti megállapodás, hogy kihez tartozik. Kezelni kell a háttér betegségeket, akárcsak a bőrtüneteket, amennyire lehet.
Üdvözlettel
dr. Babai László
Én 42 -éves nő vagyok. 2013 december 24-én mélyvénás trombózissal és tüdőembóliával kórházba kerültem. Azóta szedem a xareltót és az isoptint.Kérdéseim a következőek:Mikor, milyen sportolás ajánlott mélyvénás trombózisra?
Kaphatok e körzeti orvostól beutalót gyógytornára? Kell e külön beutalót kérni az öröklött trombózis hajlam vizsgálatához, ha igen kitől? Meddig ajánlott a betegállomány? Lehetséges az alternatív gyógymód alkalmazása? Mikor tűnik el a vérrög a tüdőmből és a lábszáramból? Mennyi idő a teljes gyógyulás? Babát szeretnék,de a betegségem miatt vállalhatom e? Válaszát előre is köszönöm!
Az igen sok fontos kérdésre a válaszok erősen függenek az Ön aktuális állapotától, kórlefolyástól. Megválaszolásuk kimeríti az internet adta lehetőségeket és kereteket. Kérem, keressen fel rendelésemen a Trombózisközpontban
Üdvözlettel
dr. Blaskó György
A kérdésem az, hogy anyukám hypertóniás és szed Varsatrant reggel, és Bushopant délben és este, valamint Sincumart és enyhe cukorbetegségre szintén egy gyógyszert. Mostanában nem megy le a vérnyomása hiába szedi a vérnyomáscsökkentőket, kérem mondják meg mi az oka? üdv. Anasztázia
Sajnos így távolról megítélni, hogy mitől nem megy le, lehetetlenség. Ahogy írja, több betegsége is van.
Kérem, jöjjenek el rendelésemre, hozzanak el minden leletet.
Üdvözlettel
dr. Kapocsi Judit PhD
A kollégáim nevében is szégyenkezem, hiszen férje épphogy megúszta....Kérdéseire az alábbiakban válaszolok.
- athrombus szervüléséhez 4-6 hét kell. Ami még látható, nem valószínű, hogy embolizál. Szerintem mát mozoghat (de elfáradni tolis!) Még egy hónapig polcolja fel a lábát ülés közben, 40-60 cm-re (hogy ne legyen éles a térdszöglet) Igen, a DDimer csak azt jelzi, hogy folyik-e a szervezetben fibrinolizis! Három hónappal az "esemény" után mindenképpen szükséges a thrombofilia szűrés, mert fiatal. A dolgozás megitéléséhez, sajnos látnom kéne, de Xareltot szed és nincs panasz, valamint a kontroll Doppler javulást mutat, 2-3 hónap én szoktam engedni dolgozni a betegeket, de mint említi a férje nehéz test munkás Na, azt nem!.Bányába nem mehet!
Egyéb tanácsokért keresse meg a Thrombosis Központot.
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György