A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
2,5 éve nem sikerül teherbe esnem, volt 3 inszeminációnk is, és most készülünk a lombikra. Rengeteg vizsgálaton voltunk már, és egy kezelt inzulinrezisztencia mellett most kaptuk meg az első leletet, ami a normálistól eltérést mutat.
Férjem: Faktor V heterozigóta, Faktor II. normál, MTHFR C677/677T heterozigóta, A1298/1298C heterozigóta
Én: Faktor V, Faktor II, MTHFR C677 normál és MTHFR 1298C/1298C homozigóta.
Kérdésem, hogy ez lehet-e oka annak, hogy nem sikerül teherbeesnem, és javasolja-e a lombik kezelés alatt valamilyen vérhígító használatát, és ha szükséges, személyes konzultáción ezt fel is írná-e nekem. Emellett milyen vitaminokat javasolna? Ennyi mutációval nagyobb az esélye, hogy beteg gyermekünk szülessen? Rosszabbak az életkilátásaink, mint normál esetben? Két hét múlva altatátos műtétem lesz, és azt olvastam, hogy MTHFR mutációval egyes altatások problémásak lehetnek. Igaz ez?
Köszönettel,
Sz. Katalin
Áttekintve a küldött leleteket önnél van egy MTHFR homozygota polymorfizmus: erre mindenképpen jó lenne véralvadási oldalról is felkészülni a terhességre.
A gyermeke is biztosan ilyen lesz, de annak is van 1/8 esélye, hogy férjétől az V faktorLeiden mutációt is örökli. Ezt azért a gyermek serdülőkora táján ki kell vizsgálni. A teherbeesés sikertelensége - sajnos -nem csak a véralvadáson múlik, de befolyásolhatja.
Kérem, jöjjön el rendelésemre, és a terhességhez szükséges lépéseket a véralvadási oldalról megtesszük. Hasonlóan meg tudjuk beszélni a műtétre való felkészülést is.
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György
Egy neurológiai konzílium mindenféleképpen szükséges lenne, mert ha valóban ilyen tünetei vannak, ez nagy valószínűséggel nem stroke maradvány. Kérem, jelentkezzen be hozzám!
Üdvözlettel
dr. Vida Zsuzsanna
Kérem mindenképpen keressen fel leleteivel a Trombózisközpontban, mert meg kellene nézni, hogy most mi van az ereivel. Addig is szedje az előírt gyógyszereket.)
Tisztelettel
Dr. Blaskó György
Trombózissal kapcsolatosan általános kérdéseim lennének, sportolásra, életmódra vonatkozóan.
Trombózis kialakulását követően mi a szakma javaslata a sportolással kapcsolatban? Az érdekelne, hogy a könnyű, nem sérüléssel járó (pl. lassú futás, kocogás) mozgásformák ajánlottak-e a további vérrög kialakulása érdekében, vagy inkább csak a megengedett kategóriába tartoznak? Vagyis jól teszi az ember, ha sportol? Továbbá azt szeretném még kérdezni, hogy ha ajánlott a sportolás, mikor lehet elkezdeni, vagy ez is egyénfüggő? Gumiharisnya viselésével egy időben lehet-e, ajánlott-e sportolni?
A másik kérdésem arra vonatkozna, hogy szaunázni, termál, illetve melegvizes fürdőkbe lehet-e menni, ha igen, mikortól?
Köszönöm a válaszukat előre is.
Mindent szabad. Egyénileg beállítva és engedélyezve. Mind a formák, mind a megkezdésének időpontja.
Általánosságban olyanok mondhatóak, hogy a trombózis kiújulásának egyik legnagyobb kockázati tényezője a mozgáshiány. A mozgás védő hatással van a trombózis ellen. Mozogni azonban akut esetben, amikor embolus leszakadásának esélye megvan, nagyon korlátozottan lehet. Hogy a szervülés mikor következik be, mikor nincs már veszélye az embolia kialakulásának, egyénileg mondható meg. Ha véralvadásgátlót szed, akkor olyan mozgások, melyek vérzésveszéllyel járnak, korlátozottan javasolható. Illetve trombózist követően pl nagy izomsérüléses mozgások - ahol au izomsérülés maga fokozni tudja a trombózis kialakulásának veszélyét - kerülendőek.
A melegnek szintén nem abszolút ellenjavallata a régi trombózis, viszont a mikort és hogyant egyénileg lehet megmondani.
Javaslom, jöjjön el hozzánk személyes konzultációra.
Üdvözlettel
dr. Babai László
Lehet visszaesés is, lehet más baj is. Javaslom, menjenek vissza a háziorvoshoz.
Üdvözlettel
dr. Babai László
Tiszteletteljes kéréssel fordulok Önhöz. Jobb lábamat kétszer műtötték visszértágulatok, visszérgyull. miatt. Az első műtét térdtől lefelé, majd a második combtól lefelé történt.
Pár év elteltével alsó lábszáram teljesen befeketediett, az ér kőkemély. Érsebészeten többször jártám azt a választ kapom problémámra hogy ez egy krónikus vénás elégtelenség terápiás kezelése a Detralex, Lioton , gumiharisnya és vizesruha kezeléséből áll.
Kérdésem az volna hogy más
terápiás kezelés szóba jön-e ?- ha igen hol lehet jelentkeznem?
A kérdésére választ akkor tudok mondani, ha megvizsgáltam, láttam a lábát. Illetve a korábbi leleteket.
Kérem, jelentkezzen be rendelésemre.
Tisztelettel
dr. Sepa György
Véleményét/javaslatát szeretném kikérni!
Van egy heterozigóta Leyden és egy MTHFR C677T génmutációm.Erre syncumar terápiát kapok. A syncumar kezelés ellenére volt 2 TIA-m, ezért a belgyógyász és a neurológus kiegészítette a syncumart astrix-al. Időközben a reumatológián csontritkulást mutattak ki nálam, amire Epolar triószedést javasoltak. Immunológiai vizsgálat antifoszforlipid szindrómát is igazolt. Több orvos is a syncumart teszi érte felelőssé.
Professzor úrnak mi lenne erről a véleménye?
Ki lehetne valahogyan kerülni a syncumart, vagy esetleg lehetne mással helyettesíteni?
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel: B.László
Már az első TIA után thrombocyta aggregatio gátlót IS kellett volna szednie. Férfiaknál az antifoszfolipid syndromának nincs akkora jelentősége, mint nőkben. Sajnos TB támogatással nem lehet, de teljes áron ki lehet váltani Syncumart más hatóanyagú gyógyszerrel. Az antikoagulánst nem lehet elhagyni a génmutációk miatt.
További tanácsokért, a konkrétumok megbeszélése végett keressen fel a Trombózisközpontban
Üdv
Dr. Blaskó György
Gumiharisnya viselésének idejét és módját a kezelőorvosnak kell meghatároznia. A kialakult vérrög el is tűnhet, de a leggyakoribb az úgymond szervülés. A vérhigítót elsősorban nem a vérrög eltüntetésére szokás szedni, hanem újabb vérrög kialakulásának megelőzésére.
Hogy Önnél mi várható, azt a kezelőorvosa tudja Önnek megmondani. Természetesen szakorvosaink állnak szíves rendelkezésére, kérem, jelentkezzen be hozzánk vizitre.
Maradok tisztelettel
dr. Babai László
Tisztelettel: Szendrei Tibor
Bejelentkezéshez, kérem, hívja a +36 70 431-77-29 telefonszámot.
Üdvözlettel
dr. Kapocsi Judit
Duplex UH-val igazolt crurális mélyvénás trombózist állapítottak meg:
-baloldalon a v.poplitea területén áramlást kimutatni nem lehet.
-jobboldalon a v. tibialis posterior kp. harmadától distalisan és a v.tibialis anteriorok területén nem detectálható áramlás.
Jelenlegi therápia:1x0,6ml Clexan,Warfarin szedésének beállítása,gumiharisnya,Detralex kúra.
Kérdéseim:-mi történik,ha az ármlás nem indul meg?
-mennyire terhelhetöek a végtagok?
-fekély vm. újabb trombózis veszélye fenn áll-e?
Melyek a rizikófaktorok ?
-a láb elvesztésétől kell-e tartani ?
Válaszát előre is köszönöm:
Tisztelettel : Lajos
Kérdéseire konkrét választ csak Ön vénás rendszerének ismeretben, Önt megvizsgálva, leleteit látva lehet.
Általánosságban elmondható, hogy a prognózis jelentősen függ a vérrög felszívódása mellett többek között a kollaterális vénás rendszer nagyságától, kiterjedtségétől, érintettségétől. Az, akinek egyszer volt trombózisa, nagyobb eséllyel - kockázattal bír újabb kialakulására. Tekintettel a megváltozó - romló - véráramlási paraméterekre. Trombózis rizikófaktorai ugyanazok, mint bárki másnál. Mozgáshiány, öröklött vagy szerzett véralvadási zavar, műtét, sérülés, daganatos megbetegedés, stb. Trombózis miatt amputáció nem jellemző.
Bővebbet és személyre szabott válaszokat személyesen tudunk adni. Kérem, jelentkezzen be hozzánk, hozza el az összes eddigi leletét.
Üdvözlettel
dr. Babai László