Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Sok minden lehet okként a háttérben. A legjobb lenne, ha eljönne hozzám, megcsinálnánk a szükséges vizsgálatokat kiderítendő, mi húzódik a lefelé tartó tendencia mögött.
Üdvözlettel
dr. Szélessy Zsuzsanna
Két éve folyamatosan emelkedik a thrombocyta számom,emiatt jártam már hematológián is. jelenlegi értékem 464. részletesebb vizsgálat során azt állapították meg hogy valószinüleg krónikus gyulladás van a szervezetenven. gégészeti vizsgálat során krónikus mandulagyulladást állapítottak meg. A szakrendelésen semmilyen kezelést nem kaptam de én szeretném elkerülni az esetleges betegségeket,komolyabb problémákat. kérdésem az lenne hogy nincs e szükség vérhigító szedésére addig is amig az esetleges beavatkozások nem történnek meg. A kezelő orvos szerint még nem ilyesztő ez az érték bár én nem annyira ragaszkodok a mandula műtéthez mivel semmilyen problémát nem okozott eddig. válaszát előre is köszönöm! Szép napot!
Amennyiben hematológiai kivizsgálása teljes körű volt, akkor a leletek átnézésével, estleges eltérések megbeszélésével megnyugtathatom. Amennyiben a kivizsgálás nem volt hematológiai szempontból teljes körű, akkor a szükséges kiegészítő laboratóriumi vizsgálatok után tudok korrekt választ adni Önnek a véralvadásgátló szedése ügyében.
Kérem jelentkezzen be hozzám egy vizitre, mert ez személyes találkozást igényel.
Üdvözlettel:
dr. Szélessy Zsuzsanna
Decemberben volt mélyvénás trombózisom,-már nem fáj,-nem dagad a lábam,-dolgozom is. Fragmin injekcióval szúrom magam napi 2x. Szeretném megtudni,hogy a szolárium ,ill. a flabélos használata meg engedett-e? Köszönöm,ha fáradozik a válasszal. Tisztelettel.
Ezen kérdésre a kezelőorvosának kell tudnia válaszolni. Amennyiben a trombus szervült, gyógyult, úgy igen. Hogy ez mikor következik be, az egyéntől függ. Ezeket mindig a kezelőorvos tudja meghatározni.
Üdvözlettel
dr. Babai László
30 éves, nem dohányzó nő vagyok. 17-22 éves koromig fogamzásgátló tablettát szedtem, de abbahagytam. Mivel még egy ideig nem szeretnénk kisbabát, ezért újból elgondolkoztam a fogamzásgátló használatán. Mivel ezalatt az idő alatt a családunkban az egyik nagyszülőnek trombózisa volt, így elmentem egy trombózishajlam szűrésre, melynek az eredménye az alábbi lett:
Faktor V: normál
Faktor II: normál
MTHFR: heterozigóta C677T, heterozigóta A1298C
A Faktor V és Faktor II esetében mindkét allél normális. Az MTHFR gén a két vizsgált pozíciónál egy-egy mutációs alléllel rendelkezik. A két heterozigóta forma kis mértékben növeli a trombózis és a habituális vetélés előfordulásának kockázatát, a szérum homocisztein-koncentrációjának növekedését okozhatja. A trombózis genetikai kockázata az átlagosnál nagyobb.
Az értékelés alapján több kérdés is felmerült bennem, szedhetek-e hormonális fogamzásgátlót, a későbbi gyermekvállalásban ennek az értéknek milyen szerepe van, kell-e bármire is odafigyelnem, illetve szükséges-e felkeresnem egy szakorvost az értékeléssel kapcsolatban?
Válaszukat előre is köszönöm!
Az MTHFR polimorfizmus mellett szedhet IV. generációs fogamzásgátlót, de ha terhes lesz, az egész terhességét LMWH-védelemben kell kiviselnie.Szakmailag a Trombózisközpont áll rendelkezésére.
Tisztelettel
Dr. Blaskó György
A panasz a következő lenne.
rokonomnak lábára dőlt egy polc 2 hónappal ezelőtt. Kicsit késve derült ki hogy trombózisa van; otthon fekvés javasoltak neki, kontrollok, minimális mozgás most már a végére. viszont még így is legalább egy hónapig otthon. Most arra panaszkodik hogy a másik lába is megkeményedik úgy mint a balesetes és fél nehogy valami baj legyen. Alvadásgátlót kap, és gondolom más gyógyszer is. veszélyes ez egy kicsit, érdemes e aggódni stb?
köszönöm!!
Nem aggódni kell, hanem szakemberhez kell fordulni. Miért nem ellenőrzik mindkét lábát Doppler ultrahanggal? Ha negativ az eredmény és alacsonya DDimer érték, akkor nem kell aggódni se.
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György
Jobb lábi izomfájdalom miatt xilox-ot illetve mydetont szedtem. Egyik napról a másikra elkezdett fájni a bal vádlim. Elmentem orvoshoz ahol doppler ultrahangos vizsgálatot végeztek a combomtól lefelé. Illetve néztek D-dimer értéket ami 364 u/l volt . Azt mondták nincsen baj majd haza küldtek. Másnapra bedagadt a combom, így visszamentem és átküldtek reumatológiára. Tovább kell szednem a xilox-ot és a mydetont. Olvastam, hogy ilyen tünetei vannak a medencei trombózisnak is. Lehetséges, hogy az a bajom csak nem vették észre?
Említi, hogy végezte Doppler UH vizsgálatot, de az eredményt nem írta meg! Mindenképpen meg kellene ismételni a hasi Dopplert és a kismedencei Dopplert.
A kismedencében folyó thrombosis nagyon komoly betegség. Családilag hogy áll? és hány éves egyáltalán?
Dr. Blaskó György
2010.3.02.-én az alábbi haematológiai leltetket kaptam mivel elhalt terhességem vot az egri kórháztól:apc resistencia pozitivitás igazolódott.faktor v leiden mutáció: heterozigóta, protombin 20210A allél: vad tipus, mthfr c677t polimorfizmus: vad tipus, faktor xiii val34leu:heterozigóta,antitrombin iii:100%, viii factor:91%.fibrinogen:2.15g/l.inr:1.11, act:89,protein c:97%,protein s:81%. ekkor nem kaptam semmilyen véralvadásgátlót.majd 2011.9.2-án bekerültem az egri belgyógyászati osztályra bal alsó lábszár fájdalommal mely terhelésre fájt. a vélemény ekkor: izomvéna trhombozis mely a popliteaba is beterjed. d dimer értéke magas,phlebotrombosisra utal, clexane sc 1*0.6ml tartós terápiát vezetünk be. ezután 3 hónapra az egercsehi háziorvossal egyeztetve sincumar szedését keztewm el. amelyet a mai napig szedek,napi 4,5 tbl-t. a kérdésem a következő lenne ezek ismeretében hogy a háziorvosom szerint nem hagyhatnám abba a szedését az egri haematológus doktornő szerin taz egyik héten az mondta hogy át kell álljak a clexanra megint, másik héten viszont azt mondta hogy nem kell már szednem. 2014.02.17-én voltam izotóp vizsgálaton amely 4.5 szem sincumar szedése mellett a következő eredményt hozta:Embolistatiora utaló típusos szegmentális vagy szubszegmentális prefúziós defektus egyik oldalon sem ábrázolódott. embolia pulm. nem valószínű. az alsó végtag mélyvénái mko. jól telítődnek, jelentősebb áramlási akadályozottság kollaterazáció és a késői képeken kölírt dúsítás nem ábrázolódott. vél: mélyvénás áramlási zavar thrombusfejlődés nem dekettálható.ezzel az eredménnyel küld Deberecenbe az egri haematológus doktornő hogy majd Debrecen eldönti kell e még szednem a véralvadásgátlót vagy nem. szeretném ezek ismeretében az ön véleményét mert már unom ezt a huza vonát, meg szerinetm az izotóp visgálatnak sincumar szedés melett nem volt értelme. mielőbbi válaszát előre is köszönöm. Üdv: Baloghné.
A trombózis, tüdőembólia kezelése nem egyszerű. Olyan döntéseket kell hozni, melyek következménye - akár így akár úgy döntünk - komolyak. Ne csodálkozzon a bizonytalanságon.
Éppen a döntések következményei miatt én így ismeretlenül - bármennyire is sok információt írt le -, Ön és az eredeti leletek megtekintése nélkül, véleményt nem mondhatok.
Kérem, bízzon a debreceniek döntésében!
Üdvözlettel
dr. Szélessy Zsuzsanna
Ahhoz, hogy válaszolni lehessen a kérdésére, pontosan ismerni kellene a vertigo okát, hátterét. Fertőzés? Keringési zavar? Meniere? Egyéb?
Kérem, keresse fel Vida főorvosnőt nálunk, minden korábbi leletével, hogy a választ meg tudja adni.
Üdvözlettel
dr. Babai László
Igaz, nagyon régen, 1985-ben egy nőgyógyászati műtét (méheltávolítás) után mélyvénás trombózist kaptam. Évekig fásliztam a lábam és Syncumárt szedtem. Pár éve magas lett a vérnyomásom, ami a kardiológiai beállítás és a félévenkénti kontroll (EKG, szív-UH, laborvizsgálat) eredményeként tökéletesen rendben van. A kardiológus kezelőorvos Aspirin Protect 100 heti háromszori szedését javasolta, ezt több mint két éve szedem. Most pajzsmirigy-problémák léptek fel, és a D-vitaminszint vizsgálata nagyon alacsony értéket mutatott (21,1 nmol/L), ezért D3-vitamin 5000 NE szedését írták elő, K2-vitaminnal együtt.
Kérdésem: szedhető-e együtt az Aspirin Protect és K2-vitamin? (Számomra kontraindikáltnak tűnik. De valószínűleg én nem hangsúlyoztam, hogy Aspirint szedek.)
Tisztelettel köszönöm a válaszukat,
Csehi Attiláné
Az Aspirinnek és a K2 vitaminnak nincs egymáshoz farmakológiai köze, szedhető együtt.
Üdvözlettel
dr. Babai László
Leírás szerint nagy eséllyel élete végéig szednie kell. Biztos választ akkor tudok mondani, ha látom minden leletét, körülményét. Kérem, keressen fel rendelésemen a Trombózisközpontban.
Üdvözlettel
dr. Blaskó György