Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Segítséget szeretnék kérni. 35 éves 135 kg- os férfi vagyok és leukémiát diagnosztizáltak nálam. A fehérvérsejtem 365 a normális 4 helyett. A kérdésem az lenne, hogy a lúgosítás hasznos- e ebben az esetben, illetve milyen ételek fogyasztása javasolt? Köszönöm szépen előre is
Az Ön által említett "lúgosításnak" nincs semmilyen bizonyított gyógyító hatása leukémia esetében. Az étkezésnek a kezeléssel összhangban kell lennie, így azt kérem, hogy kezelőorvosával egyeztesse.
Üdvözlettel
dr. Babai László
A 4-5 éves gyermeket gyermek hematológusok kezelik (én csak felnőttekkel foglalkozom). Amennyiben a gyermek a lép eltávolításával elkerülheti a rendszeres vér kapását, akkor sokkal könnyebb lesz kis beteg élete és sok szövődményt is el kerülhetnek.
Természetesen minden műtétnek vannak kockázatai. Amennyiben jó általános állapotban kerül sor a műtétre, akkor nem kell szövődménnyel számolni. A lép eltávolítás nem ritka műtét, tehát technikailag jól felkészült orvosok végzik és a gyermekek nagyon hamar gyógyulnak, szervezetük sokkal könnyebben regenerálódik, mint a felnőtteké.
Kérem beszéljen a gyermeksebésszel, aki a műtétet fogja végezni, hogy megnyugodjon és tudja, hogy mire számítson a műtétet követő napokban
Üdvözlettel
dr. Szélessy Zsuzsanna
Elküldeném először a történetem.
2014. 01. 25 én paintballozás közben rosszul léptem, és kifordult a jobb térdem.A fájdalom, és a duzzanat nem csökkent, ezért másnap elmentem a Szent János Kórházba, a helyileg illetékes ügyeletre. Az ügyeletes orvos, dr. Molnár Szabolcs (O57830) volt. Manuális vizsgálat, ill. röntgenfelvétel alapján megállapította, hogy az oldalszalag megnyúlt vagy elszakadt, ill. vérömleny keletkezett a sérült területen – ez okozza a fájdalmat, és a duzzanatot. Azt az utasítást kaptam, hogy 2 hétig szigorúan pihentessem felpolcolva, jegeljem és fáslizzam, majd 2 hét múlva menjek vissza kontrollra, és akkor megmondja, műteni kell-e. Vérhígítót akkor nem írt fel, szóba se került, hogy esetleg szükség lehet rá. 2014.02.02 – án (egy héttel korábban a megbeszéltnél!) visszamentem a Szent János kórházba, mert nagyon fájt már a vádlim a sérült térdem alatt. Ismét dr. Molnár Szabolcs látott el. Felírta a vérhígítót, és elmondta, hogy kezdjem el a kezelést, mert most az a legfontosabb, hogy a trombózist elkerüljük! Utasítását követve kiváltottam a receptet, még aznap beadtam magamnak az első Clexane 4000 injekciót. Másnap, 02.03 -án hétfő reggel erős hátfájdalommal ébredtem. Beadtam magamnak a 2. injekciót is, majd délutánra rosszabbul lettem, már alig kaptam levegőt. Elmentem a Szt. Imre kh sürgősségi osztályára, ahol már majdnem leestem a székről a vizsgálatokra várakozva, annyira nem kaptam levegőt, és olyan erős fájdalmaim voltak. Mellkasröntgen és CT után megállapították, hogy tüdőembóliám van, és azonnal átszállítottak mentővel a Jahn Ferenc Délpesti Kórházba.
Itt tájékoztattak többek között arról, hogy életveszélyes állapotban vagyok. Min. 5 napig mozdulatlanul kell feküdnöm, hogy a vérrög feltapadhasson az érfalra. Elmondták továbbá, hogy kis területen tüdőszövet elhalás is bekövetkezett…
Azóta eltelt 8 nap, és az itt történő ellátásnak köszönhetően jelenleg már jobban vagyok, mozoghatok is. Azonban sajnos, - 2014.02.10 –én- végzett ultrahang vizsgálat során a jobb lábamban trombózist állapítottak meg.
Kérdésem:
Leválhat még a lábamból a vérrög?
Nagyon meg vagyok ijedve.
Mennyit kell pihennem vele,és mennyit időt sétálgathatok?Mikor operálható a térdem?
Köszönettel:Sáfrány ZSolt
Örülök a sérülés-trombózis-embólia sort követő jelenlegi jó állapotának.
Leírása alapján úgy látom, hogy jelenleg a Dél Pestiben jó kezekben érzi magát. Azt javaslom, hogy a felmerülő kérdéseket a kezelőorvosával beszélje meg.
A leírásból arra következtetek, hogy a jobb lába sérült, ott alakult ki trombózis, abból szakadt le darab, okozott tüdőembóliát. Jelenleg ez a trombózis szervül. Ez több hónapig tart. A trombózis állapotát kezelőorvosa ismeri legjobban, így a szükséges és javasolt kezelést is, ahogy szervülés mértékét, rög leszakadás valószínűségét is ő tudja legjobban megítélni, Önnek elmondani. Hasonlóan a mozgathatóságot, műthetőséget.
Maradok tisztelettel
dr. Babai László
A kérdését nem értjük pontosan. Kérem, írja meg még egyszer.
Köszönettel
dr. Babai László
Sajnos így neten keresztül nem sokat tudunk mondani. Másodlagos szakvélemény végett Sepa főorvos szívesen látja Önt, amennyiben úgy dönteni, eljön hozzánk.
Üdvözlettel
dr. Babai László
Aranyér vérzés nem szokott olyan jelentős lenni, ami anémiát okozna. A lisztérzékenységnél viszont gyakori, hogy éppen az anémia az első tünet.
Üdvözlettel
dr. Babai László
Segítségét szeretném kérni: 33 éves nő vagyok, babát szeretnénk. Az első hónapban kémiai terhességem volt, pozitív terhességi teszt után menses. Néhány hónap kihagyás után újra próbálkoztunk, 6., 7.héten szívhanggal rendelkező embrió.
9.héten vérzés, missed ab, amely befejeződött magától. Saját magunktól vérvételre mentünk, eredmény Leiden heterozigóta vagyok, Lupus antikoaguláns negatív. Orvosok (nőgy,, hemosztázis ) szerint ez bármi lehet, LMWH profilaxis indokoltsága kérdéses. Kémiai terhesség nem számít, ez "csak" 1 vetélés volt, a lakosság 10%-a Leidenes, mégis "tudnak" szülni.
Mit tegyek? Nem akarok elvetélni többször!
Köszönöm válaszát előre is ,
Gabriella
Jöjjön el rendelésemre, minden korábbi leletével. Részletesen körbe kell járni mindent, hogy megnyugtató választ tudjak adni.
Üdvözlettel
dr. Blaskó György
Szeretném megkérdezni, hogy ezekkel a labor értékekkel hová forduljak további kivizsgálásra és mennyire kórosak: Süllyedés: 39 mm/ó (3-21), fehérvérsejt: 3,9 G/L (4,4-11,3) monocyta%:8,3% (2-8),lymphocyta:1,03 G/l (1,1-4,5), eosinophil:0,04 G/l (0,05-0,45), haemoglobin:119 G/l (123-153), haematocrit :0,35 L/L (0,35-0,47), vörösvérsejt: 4,1 T/L (4,1-5,1)
Panaszaim: szapora szívverés, szédülés, időnként jelentkező ritmuszavar és időnként fellépő csontfájdalom. Nagyon aggódom nehogy valami komoly betegség álljon a háttérben. Kérném segítségüket a leletem értékelésében! Köszönöm
Úgy látom a leírtak alapján, hogy vérszegénység fennállhat. Kérem, jöjjön el rendelésemre, hozzon minden eddigi leletet magával.
Üdvözlettel
dr. Szélessy Zsuzsanna
Ha postrombozisos a lába, bőrelszíneződéssel, esetleg fekéllyel, akkor élete végéig kell alvadásgátlót szednie.
Enni mindent lehet, csak a napi K vitamin bevitel legyen hasonló mindennap, mert a Warfarin hatását a K vitamin befolyásolja.
Nagyon sajnálom, hogy messziről nem tudok segíteni. Talán, ha újra Budapesten jár többet segíthetek.
Üdvözlettel:
dr. Szélessy Zsuzsanna
Egyre többet lehet olvasni a K2 vitaminról és ennek kapcsán arról is, hogy azt ma már (mivel a táplálékban nincs elegendő) mesterségesen kell pótolni.
Hiányában a Calcium (a csontok helyett) az erek falára rakódhat le, érelmeszesedést okozva.
Egy műtét utáni mélyvénás trombózis miatt én már 11 éve szedem a syncumart, ezért szeretném megkérdezni, hogy
a K2 vitamin is a syncumar ellen dolgozik (vagy csak a K-vitamin),
ha ellene dolgozik, azért megoldható a szedése ?
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel:
Károly
A cumarin szedése a K1 vitaminnal kapcsolatos, mert a K1 vitamin a kofaktora annak az enzimnek, aminek az átalakulási körét a cumarin megszakítja. A K vitamin szedésénél nem az a fontos, hogy teljesen tiltott a fogyasztása (nincs is olyan hajmeresztő diéta, amiben semmi K1 vitamin nincs), hanem AZ A FONTOS HOGY A BETEG MINDENNAP UGYANANNYI K VITAMINT FOGYASSZON akkor ugyanis be lehet állítani INR 2.-3 közé!. Ha egyik nap két kg narancsot eszik, másnap egyet sem, persze, hogy nem lehet beállítani.
A tiszta K2 vitaminból valóban kevés van a táplálékban, ezért - ha a készítmény tiszta és semmi K1 nincs benne(!!!!!) - a cumarint szedő is fogyaszthatják.
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György