A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
életem végéig synkumárt kell szednem változó volt már tíznél több vagy csak kettő tabletta változó korban szenvedek 22- év mit várhatok köszönöm.
Ennyi adat birtokában nem tudom megmondani. Az biztos, hogy a kezelés hatékonyságának, stabilitásának biztosítása végett nagyon oda kell figyelni, mit eszik, iszik! Ezzel csökkenthető a szükséges adag változtatási szükséglete. Többet akkor tudok mondani, ha eljön rendelésemre minden eddigi leletével együtt.
Üdvözlettel
dr. Blaskó György
Milyen módon járhatnék a probláma végére?
Leírtak alapján TIA lehetett. A családi anamnézis alapján erre Önnek komoly kockázata van. Kivizsgálás és kezelés szükséges.
Várom szívesen rendelésemen!
Üdvözlettel
dr. Kapocsi Judit
Egy szűrővizsgálat során a leletemen feltüntették, hogy M gradiens látható, IgG lambda monoklonitás látható, a vizeletben könnyűlánc nem ürül, normális vérkép TP, IG szintek mellett. A beteg panasz és tünetmentes.
Ezt követően hematológiai vizsgálaton vettem részt és az alábbi eredmények a normál értéken belül voltak: összfehérje, albumin, foszfor, kalcium, vas, ferritin, fehérvérsejtszám, monocyta, eosinofil, basofil, neutrofil abszolút értéke, lymfocita abszolút értéke, monocyta abszolút értéke, eosinofil abszolút értéke, basofil abszolút értéke, vörösvértest, haemoglobin, hematokrit, MCV, MCH, MHC, trombocyta, MPV, RDW, retikulocita, reticulocita abszolút értéke, neutrophil pálca és karéjozott,eosinophil, basophil, monocyta, lymphocyta.
Eltérést az alábbiak mutattak: C reaktív fehérje 7,64 mg/l (0,00-5,00), neutrofil 74,500 % (45,000-70,000), Lymfocita 18,500 (20,000-40,000)
Az immunszerológia normál eredményei: albumin, alpha 1 globulin, béta-globulin, gamma-globulin, albumin/globulin
Eltérő eredmények: alpha2-globulin 12,0 % (7,1-11,8) , monoklonális komponens 6,7 % korlátozottan értékelhető, monoklonális komponens quantitativ nem adható meg g/l, elfo értékelés: gammában homogén csík. Szérum immunfixációs elektroforézis: IgG lambda típusú monoclonális gammopathia.
További normál eredmények: IgG , IgA, IgM, free lambda, free kappa /free lambda , Béta2mikroglobulin.
Eltérés: free kappa 19,60 mg/l kontrollálva (3,30-19,40)
Az orvos postán küldte el a leletet azzal, hogy kezelés nem szükséges, fél év múlva kontroll.
Az interneten sok ijesztő dolgot olvastam a monoklonális gammopátiáról, nagyon megijedtem.
Nem tudom, hogy mit jelent a leletem, mely értékek elérésénél szükséges már kezelés és egyáltalán rosszindulatú-e az eltérés ? Az sem érthető számomra, hogy mitől értékelhető korlátozottan, illetve miért nem adható meg egy összetevő, amint az a leleten szerepel.
Lehet-e befolyásolni jó irányba az eltérő eredményeket, van amire esetleg jobban oda kell figyelnem ?
Előre is köszönöm válaszát ! Anikó
A legjobb az lenne, ha azzal az orvossal, aki Önt vizsgálta, beszélné meg a dolgot. Ő ismeri Önt. Neki van információja, miért kezdődött a kivizsgálás. Milyen tünetei voltak akkor. Ő ismeri a fizikális állapotát. A laborvizsgálatokon kívüli vizsgálatok eredményeit.
Természetesen mi is szívesen véleményt mondunk, de ehhez nekünk is ismernünk kell a fentieket. Ehhez kérem, jelentkezzen be hozzánk, jöjjön el vizitre, hozzon minden eddigi eredményét. Látnunk kell Önt, számos kérdést fel kell tennünk, összefüggéseiben kell látnunk minden eredményt. Dr. Szélessy Zsuzsanna főorvosnőhöz javaslom, hogy jelentkezzen be!
Maradok tisztelettel
dr. Babai László
Esetemben a duplex uh alkalmával a bal láb poplieo - cruralis szakaszának mélyvénás trombózisa igazolódott.
1 hetet törtöttem kórházban, majd gumiharisnya társaságában hazaengedtek. Másnap reggel nem tudtam felkelni az ágyból, forgott velem a szoba. A kórházba történő visszaszűllításomat követően BPPV -t (belső fül kristály eredetű ártalmatlan szédülés) diagnosztizáltak és ismét hazaküldtek. A szédülés 3 hét alatt - speciális gyakorlatok végzésével-rendeződött. Történt azonban még egy dolog: Az ágyra történő lefekvéskor rövid kis nyilalást éreztem a bal halántékomban és a szememben, majd ezután kissé elzsibbadt a bal arcfelem. Ez viszonylag hamar elmúlt, azonban visszamaradt egy kis szellemképes (dupla) látás. Ha olvasok valamit, akkor az adott sor felett halványabban ugyan, de látom ugyanazt a sort (enyhén térhatású). A teljes képhez hozzátartozik, hogy régebben volt egy radiális keratotómia műtétem, ezért a szemem eddig sem volt tökéletes, azonban dupla látásról eddig szó sem volt. Én két dologra gondolok: 1) volt egy mini-stroke (esetleg az oldódó vérrögből levált egy kis rész) 2) a BPPV-nél jelentkező szemtekerezgés következtében megsérült az egyik szemmozgató ideg. Lehet alapja ezeknek a laikus/naív elképzeléseknek?
Lenne kérdésem a vérröggel illetve a keletkezéssel kapcsolatban is: Pusztán az a tény, hogy valaki keveset mozog és keveset iszik (ülő munka) okozhat-e ilyen betegséget (42 éves vagyok), vagy mindenképpen valamilyen genetikus okra/ esetleg daganatos betegség jelenlétére kell gyanakodni? Hogy lehet kimutatni a daganat helyét. (egy orvos ismerősöm azt mondta, hogy az én esetemben a trombózis helye tipikus, még csak egyszer jelentkezett, ezért nem a daganat az első amire gondolni kell. Szerinte az átélt élmények hatására pánik rohamaim vannak, szedjek frontint és ne foglalkozzak annyit magammal)- oké, de a szellemképes látás aggaszt egy kicsit. Végezetül egy utolsó kérdés: Várható-e a vérrög teljes feloldódása (állítólag kb 6 hónap) és mi történik a vénabillentyűvel. Valóban nem fog működni és mindig dagadni fog a lábam? Nem lenne-e jobb elkötni a vénát?
Türelmüket és megtisztelő válaszukat előre is köszönöm, tisztelettel: Szabó Péter
IMegtisztelő válaszukat előre is köszönöm.
Valamennyi rosszindulatu daganat korai sátiumában megjelenhet a mélyvénás trombózis.
A rákszűrő vizsgálatok, ha semmi panasza nincs,akkor mellkas röntgen, hasi ultranag vizsgálat, urológus végezte prosztata vizsgálat és székletből történő vér kimutatása.
Amennyiben panasza van, vagy a fenti vizsgálatokkal felvetődik a gyanu, akkor arra a szervre vonatkozóan a vérből is néznek tumor markereket, meg speciális képalkotó és endoscópos vizsgálatokat.
Üdvözlettel:Dr. Szélessy Zsuzsanna
2013.9.26-án mélyvénás trombózis gyanujával kerültem kórházba. A doppler uh nem mutatta ki. A vérkép viszont igen. Azóta xareltót szedek.
Jövöhéten repülövel kellene utaznom, kb 1,5 órás útra. Kérdésem, bevállalhatom e az utat?
Veszélyes e? Köszönettel: Dóra
Nyugodtan mehet, mert a Xarelto hatékony antikoaguláns. Ha visszajött, azért egy konzultációt javasolnék
Üdv
Dr. Blaskó György
Panasza erzeszavarnak felel meg, amivel neurologust - nálunk dr. Vida Zsuzsannát - javaslok felkeresni.
Tisztelettel:
Kosa Eva
Az apám családjában gyakran előfordult trombózis, agyvérzés.Ő is mélyvénás trombózisban halt meg, agyvérzés után. Nekem /55 éves/ kb. 8 éve magas a vérnyomásom. Lokrent és Atorva.-Tevát szedek.170 cm és 93 Kg vagyok. Ön szerint , hogy kerülhetném el a trombózist, agyvérzést ? A gyógyszerrel 120-130 közötti a vérnyomásom. Köszönöm válaszát: Mizerák Józsefné
Elsőként azzal, hogy lefogy. A túlsúly mind a kettő említett betegségnek rizikó tényezője. A vérnyomás ezen az értéken rendben van.
A tartós kezelés követéséhez javaslom, keresse fel Kapocsi Judit tanárnőt a Trombózisközpontban.
Üdvözlettel
dr. Blaskó György
Biztosan tudunk segíteni. Ehhez pontosan ismernünk kell az állapotát, az erek állapotát, a kórelőzményt. Kérem, keressen fel rendelésemen!
Üdvözlettel
dr. Banga Péter
29 éves nő vagyok. 2012. novemberben felkari mélyvénás trombózis kaptam. A genetikai vizsgálatok alapján minden eredményem a határértéken belül volt, így azt állapították meg, hogy folsavhiány okozta. Emellett a 7 évig tartó fogamzásgátló szedése is hozzájárult a probléma kialakulásához. A problémám az lenne, hogy az elmúlt pár napban nagyon zsibbad a a trombózisos karom, tenyerem és kissé meg is van újra dagadva, keményedve. 1 cm-rel vastagabb még mindig, mint a másik. Többször érzek görcsös fájdalmat az ereimben mindkét tenyeremben. Jelenleg 4,5 szem syncumart szedek/nap. Az INR értékem 1,7 körül szokott lenni, a legutóbbi (2 hete) eredményem 2,6 volt. Azt szeretném kérdezni, hogy a zsibbadás és a fájdalmak utalhatnak-e újabb trombózis kialakulására. Voltam orvosnál, ahol azt a választ kaptam, hogy nem alakulhat ki újra gyógyszerszedés mellett és idegbecsípődés vagy csigolyaprobléma is okozhatja a zsibbadást és fájdalmat. Kérném szíveskedjen tanácsot adni, hogy mit csináljak.
Köszönettel: J.M.
A thrombosis nem gyógyul gyorsan: hetekig, hónapokig zsibbadhat, fájhat. Mindenképpen rendszeres Doppler vizsgálati kontroll szükséges és az INR-t inkább a 2,6 körül kellene tartania, akkor hatásos a megelőzés.
Ha még további kérdései vannak, leleteinek birtokában keresse fel a Trombózisközpontot, állunk rendelkezésére.
Tisztelettel
Dr. Blaskó György
A trombózis daganattal összefüggő okaival kapcsolatban lennének kérdésem:
Hogyan zajlik a "daganat kutatás"? , Vannak-e tipikus markerek a vérben amelyek a speciálisan trombőzisképző daganatok jelenlétére utalnak, vagy valamennyi szervet külön meg kell vizsgálni?
Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm, tisztelettel: Szabó Péter
Általában elmondható a rosszindulatú daganatokról, hogy fokozzák a trombóziskészséget, amit tovább fokoz a kezelésként alkalmazott műtét, kemoterápia. Annak kifejtésére, hogy hogyan zajlik a daganat kutatás, itt sem idő, sem hely nincs, mert nem tudok önnek könyvtárakat (sok-sok ezer kötetet) átküldeni. Nincs olyan marker (még) ami thrombosisképző daganat képződésére utal, csak a DDimer jelzi, hogy valami zajlik a háttérben, de ez az alvadási rendszer markere. Meg kell nézni azokat a szerveket, amelyeknek a daganata leggyakrabban okoz trombózist. Így a petefészek, agy, hasnyálmirigy, limfomák, gyomor, vese, vastagbél, máj, stb.
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György