Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Édesapám ügyében szeretnék tanácsot kérni, aki jelenleg is egy vidéki kórház sebészetén fekszik egy rutin műtétnek indult beavatkozás után immár 5 hete. Artéria szűkülettel műtötték bal láb ágyéki részen. 64 éves, saját eret ültettek át neki a boka feletti területről. Kb 1 hét múlva hazaengedték, de még a csövet benne hagyták, mert nem szűnt meg a váladékozás. Otthon néhány nap múlva lázas lett, ezért visszakerült az osztályra, ahol másnap felszakadt a beültetett ér, és azonnali műtétet hajtottak végre, újabb saját ér beültetéssel most a combból. Kb. két hét múlva újra hazaengedték, ugyanúgy a drain csővel. Két nap múlva újra lázas lett, és a boka felett kb. három tenyérnyi,vörös, meleg tapintású elváltozást láttunk. A sürgősségi osztályra irányították, ahol azt állapították meg, hogy orbánc fertőzése van. Bent fogták a sebészeten, antibiotikus kezelést kapott, de a második napon újra vérezni kezdett a műtött terület ágyéknál, ezért újra 4 órás műtét következett, amikor is a hasi területen lévő eret kötötték össze a combbal, kikerülve az eddig műtött területet. Azt mondják, hogy az erei elég rossz állapotúak, de mindenképpen jobb a saját ér használata, valamint, hogy a gyulladás miatt a második és harmadik alkalommal már szóba sem jöhetett a műér. Azt is mondták, hogy szerintük nincs orbánc fertőzése. Kérdésem az lenne, hogy vajon mi okozhatta a lázat és az ér repedését 2-3 héttel a műtét után, ha nem fertőzés. A második műtét után nagyon dagadt is volt az egész lába, de a vörös folt csak később jött elő. Valóban nem lehet már műeret használni, ha esetleg az erei állapota miatt történtek az események? Egyáltalán mikor nyugodhatunk meg, hogy nem történik meg újra, hogy vérezni kezd. Már nagyon legyengült a három műtéttől, és a sok vérveszteségtől. Amúgy szívbeteg is. Elnézést a hosszú kérdésért, de már nagyon aggódunk miatta.
Köszönettel: Andrea
A leírtakból arra lehet következtetni, hogy seb fertőzés történt, mely miatt a lágyékban vérzés támadt.
Hogy milyen típusú műtétet végeztek, ennek alapján nem tudom eldöntetni. Kétségtelen, hogy műeret
ilyen körülmények között nem lehet beültetni. Ha nincs nyugalmi fájdalma, akkor további műtét
elvégzése jelenleg nem indokolt.
Üdvözlettel:
Dr. Sepa György
Kérem, jöjjön el rendelésemre. Az érszűkület irányában mindenképpen ki kell vizsgálnunk.
Üdvözlettel
dr. Kósa Éva
Több mint egy hónapja szédelgek de nem ugy hogy forog velem minden hanem labilisnak érzem magam, az utcára már alig merek emiatt lemenni. Voltam neurologusnál mindent rendben talált, koponya mr vizsgálatra küldött de még idöpontot nem tudtak adni. Voltam orr füll gégészeten hallásvizsgálat eredmény jó, belsöfül mr vizsgálat február közepén lesz. Vérképem jó. Az szeretném megkérdezni tud-e javasolni valamit szédelgésre vagy és esetleg mi lehet az oka hogyan tudom kezelni mert nem tudok utcára menni és ez nagyon rossz, szeretnék megoldást ginko bilobat szedek és neuro relaxot. Kérem amennyiben tud segitsen vállaszával. Köszönettel: Andrea
Az Ön által leírt panaszoknak számtalan oka lehet, megfelelő terápiát mindig az ok felderítése után tudunk javasolni. Az elkezdett vizsgálatok ill. talán további vizsgálatok eredményire, a panaszok pontos feltérképezésére és a fizikális vizsgálatra ehhez szükség van.
A ginko biloba bizonyos esetekben hatásos lehet, hasonlót tudok elmondani a neuro relaxról. Ezek a legáltalánosabban használt szédülésellenes gyógyszerek közé tartoznak, speciálisabb terápiát csak az ok kiderítését követően lehet javasolni.
Üdvözlettel:
Dr. Vida Zsuzsanna
Érdeklődnék, hogy a trombozis hajlandóságot milyen vizsgállattal lehet megállapítani? Mert a családban már előfordult, és gyógyszer szedés miatt engem is ki kell vizsgálni. És azt szeretném megtudni hogy ez hogy történik, esetleg egy sima vérvéttel megoldható?
Előre is köszönöm a válaszát!
Egy sima vérvétellel megoldható, de csak akkor ha nem szed Syncumart, vagy Marfarint, vagy warfarint. Keressen fel a Trombózisközpontban, ott megoldjuk.
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György
Segítségét kérném a mai napon megkapott labor vizsgálati eredményeim ügyében. Az elvégzett vizsgálatok alapján a glukoz: 6,3 umol/L, C reaktiv protein 13,80 mg/L vas 8,5 umol/L B12 vitamin 53,2 pmol/L . A többi leleteim mind a normális értékek között vannak. Folsav szintet nem néztek.2010-ben igazolták a B12 vitamin hiányos anaemiát, amire nagydózisú B12 inj-t kaptam, fokozatosan csökkentve az adagot és Folsavat szedtem. Az elvégzett gastroscopia negativ volt.. 62 éves vagyok, semmi panaszom nincs.. Tisztelettel kérem segitségét a további teendökkel kapcsolatba. Előre is köszönöm a válaszát
Önnek autoimmun betegsége van, B12 vitamin hiányos vérszegénysége.
Aktuálisan a CRP értéke volt magas, ami gyulladásra utal. Nem írt arról, hogy milyen laborokat néztek, csak azt, hogy normálisak voltak. Mivel semmit nem tudok orvosilag Önről így csak azt tanácsolhatom, hogy minden orvosi papírjával jöjjön el hozzám egy vizitre, hogy átnézzük megbeszéljük a teendőket.
Üdvözlettel:
Dr. Szélessy Zsuzsanna
2012 okt.5.-én bal oldali csípőműtétem volt a műtét után hamarosan bokadagadást észleltem, de nem vettem komolyan azt gondoltam talán a gyógyulás folyamán ez a tünet elmúlik. Januárban rehabra küldtek a Balfi Szanatóriumban ahol közölték, hogy vizsgáltassam ki magam mert a bokadagadás szívtől lehet. Kértem is ídőpontot április12.-ére kaptam . Márciusban azonban éreztem a vádlimat hogy érzékeny , kissé fájt, de izomlázra, vagy a csípő fájdalmamra gyanítottam mivel festés volt a lakásomban. Áprilisban jelzett ídőpontban elmentem szív vizsgálatra ahol semmi probléma nem volt, további vizsgálatra nem küldtek így megnyugodtam. Májusban viszont rosszul lettem mélyvénás trombózis és tüdőembóliám lett. '1 hónapig feküdtem a soproni kórházban, nagyon sok vizsgálaton mentem keresztül , a vizsgálati eredmények negativak, inkább a hematologiai vizsgálat során a fehér és vörös vérsejtek nem igazán teljesen tökéletes de a doktornő szerint nincs probléma. Az eltelt fél év alatt semmit nem javult az erek állapota, az egyik érsebész érszükületet diagnosztizált a másik szerint kielégítő a keringés , nincs érszükületem.. Sok mozgást javasoltak ami sajnos nálam jelen esetben lehetetlen mivel a jobb csípőm is műtétre volt előjegyezve, így összetett problémával küzdök. A műtét sajnos jelenleg lehetetlen mivel a belgyógyász nem javasolja, érsebész etileg meg lehetséges. A detralexet kell szednem, de nem használ./ marfarin 3mg, astrix, concor/ Ídöözben a pajzsmirigy alulműködésem is a 3 szorosára nőtt 15,2, melyre jelen esetben L-Thyroxin 100-ast szedek. A doppler vizsgálat szerint - A v. fem. comm-ban széli t elődés megfigyelhető. A v.fem spf. lumene tág, nem komprimálható, a combon végig kevert, zömében echodús thrombussal kitöltött. Itt recanalisatiora utaló jel nem látható. A v. saphena magna kezdeti szakasza mérs. tágabb, lumene részlegesen komprimálható, széli telődés megfigyelhető. A v. popl-ban áramlás megfigyelhető.. Fél év alatt 2 ízben csináltak doppler vizsgálatot , de nincs javulás. Kérem a Tisztelt Doktornőt, mivel úgy érzem nem megfelelő vagy nem lehetséges a gyógyitásom amire egyértelműen nem kapok megfelelő választ,, kérem szíveskedjék javaslatot adni vagy tájékoztatni és valóban nem lehetséges a műtétem? / j.o.csípő/ Tekintettel arra, hogy soproni vagyok , de amennyiben lehetséges szívesen felmennék szélesebb körű kivizsgálásra. Kérem a Tisztelt Doktornőt, hogy szíveskedjék tájékoztatni, hogy lehetséges-e. Köszönettel:
Mária
Sajnos érdemben nem tudok nyilatkozni, hisz csak az ultrahang leletet írta le. A laboratóriumi leletekről nem szólt, bár azt írta, hogy kivizsgálták.
Kérem jelentkezzen be hozzám egy vizitre és hozzon el minden orvosi papírját.
Üdvözlettel:
Dr. Szélessy Zsuzsanna
Édesanyám 62 éves, cukorbeteg 20 éve. November 21-én hajnali 2 órakor bal oldalára lebénult (száj, kar, láb, stb). Mentővel kórházba vitték, reggel 10-kor csináltak CT-t, mely kimutatta hogy vérrög zárt el egy eret, ahol a mai, keddi CT szerint már 1 cm-es elhalás, "lyuk" látható. Tegnap, hétfőn volt érfestése, mely kimutatta, hogy a jobboldali ér (carotis?) azon része mely hátra kanyarodik és a kisebb agyrészt látja el teljesen el van záródva. A teljesen elzáródott ér további problémákat szülhet? Lehet ezt műteni, funkcionálissá tenni, elindítani a vérellátást? A mostani orvosa azt mondta, hogy ezzel sehol nem tudnak mit kezdeni, nem lehet műteni, sem katéterezni, sem "kidugaszolni". És azt is mondta, hogy semmi esélye a javulásra, esetleg annyit lehet elérni gyógytornával, hogy bottal járjon, de a karja teljesen "halott" marad. A szája valamelyest helyrejött, beszélni tud, csak lassan, értelmileg teljesen tiszta, kommunikál normálisan. Mit lehet tenni édesanyámért, van valamilyen remény, megoldás, módszer a javulás érdekében? Üdvözlettel, Gabriella.
A leírásból úgy tűnik, hogy ez egy olyan eset, amikor csak az esemény után közvetlenül lett volna lehetőség az elzárt szakasz oldására, mert később nagy a vérzés rizikója!
Nem a carotis volt elzáródva, hanem egy koponyán belüli ág.
Kell legalább egy nyaki Uh.
A korrekt véleményhez pontosan kellene ismerni a leleteket.
Üdvözlettel:
Dr.Banga Péter
Elképzelhető-e, hogy közepesen dehidratált állapotban történő vérvizsgálat hamis(álpozitív) eredményt ad trombózishajlamra? (APC-R, Protein S aktivitás, VIII alvadási faktor)). Esetleg igaz lehet-e ez génmutáció megállapítására is?
Köszönöm válaszát: Sándor
A dehidratált állapot a PCR vizsgálatokat (genetika) nem befolyásolja és a többi sem.
Javaslom, jöjjön el rendelésemre, hogy át tudjuk beszélni az eredményeket.
Üdvözlettel
dr. Blaskó György
Sajnos az elmondottak alapján Önnek fix választ adni nem tudok. Túlságosan kevés az információ hozzá.
Ilyen panaszok mögött betegségek, és betegségnek tűnő elváltozások sokasága lehet.
Kérem, jelentkezzen be hozzám, hogy az Ön történetének részletes megismerése, az Ön alapos vizsgálata után véleményt tudjak alkotni és tanácsot adhassak.
Üdvözlettel: Dr Kapocsi Judit,Med. Habil. egyetemi docens. PhD
3 éve a 30.hétben súlyos retardált magzatot elvesztettünk,rá fél évre 9 hetesen elhalt a magzat ,majd ezeket genetikai kivizsgálás követte.Kiderült,hogy prothrombin heterozigóta mutációm van,a leiden stb negativ.A 3.terhességem alatt szúrnom kellett magamat 0,3-as Fraxiparinnal,melynek "eredménye"egy gyönyörű és egészséges baba ,aki immár 14 hónapos.
A kérdésem az lenne,szedhetek e valamilyen "gyengébb" fogamzásgátló tablettát és ha igen,meddig?
Köszönöm válaszát!!!
Örülök, hogy a harmadik terhessége ilyen szép eredménnyel járt, de a fogamzásgátlás összes titkát a nőgyógyászok ismerik.
Ajánlom dr. Túri Zsuzsannát, aki januárban kezdi meg rendelését nálunk.
Mindenesetre, ha következő alkalommal terhes lenne, azonnal kezdje a Fraxiparinna történő has szurikat!
Üdvözlettel
dr. Blaskó György