A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
Sajnálom,de erre a kérdésre csak fizikális és ultrahang vizsgálat után tudok választ adni.
Erre központunkban van lehetősége, telefonon tud időpontot egyeztetni.
Üdvözlettel:
Dr. Sepa György
Az érszűkületnek nagyon sok fokozata van, így fontos lenne tudni hogy a bácsi erei milyen állapotban vannak, mik a panaszai, a fájdalma csak járáskor vagy nyugalomban is vannak. Az érszűkület kezelésének lehetőségeit nem, illetve nem csak a beteg kora határozza meg. Lehet hogy a fájdalmai nem csak az érszűkülettől vannak. Így a válasz lehet igen is. De ha a lábon fekély van és az érsebész kimondta hogy a beteg nem operálható, akkor már csak a prosztavazin infúzió segíthet.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
Mélyvénás trombózissal (bal láb érintett) a kórházból történő hazamenetel és lábadozás alkalmával , egy esetben rövid nyilalást éreztem a bal halántékomban, nyomást a szememben, majd ezt követeően elzsibbadt a bal arcfelem. Egy másik esetben számítógépezés közben homályos látás és szapora szívdobogás alakult ki. Ezek a történések viszonylag rövid ideíg tartottak, azonban szelemképes látás (olvassásnál duplán látom a sorokat) alakult ki, melynek a megítélése azért problémás mert régebben volt egy radiális keratotómia műtétem (gyémántkéses régebbi módszer, nem a lézeres) és a velem kapcsolatban álló orvosok szerint (háziorvos+szemész+neurológus) astigmatizmus okozza. Egyetlen problémám van ezzel: eddig nem láttam duplán, és újabban enyhe nyomást is érzek a fejemben (homlok, halánték és elülső koponyarész környékén, olyasmi érzés mint amikor az embernek víz megy az orrába). Sikerült kiharcolnom egy MRI vizsgálatot ,rövidesen meg lesz az eredmény. Tisztelt professzor Úr, legyen szíves válaszolni az alábbi kérdésekre: Okozhatja -e a syncumar nevű gyógyszer a panaszaimat? A leírás alapján elképzelhető-e a TIA és mely vizsgálattal lehet ezt egyértelműen megállapítani? Van esély arra, hogy az MRI-n látszik majd, hogy mi történt? Amannyiben az MRI nem mutat ki semmit, mi lehet a vizsgálódás további iránya? Kicsit félek, mert ha tényleg TIA volt akkor szeretném megelőzni a nagyobb bajt. Szintén a lábadozás alatt volt egy BPPV nevű belső fül eredetű szédülésem is ami 3 hét alatt múlt el.
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm: Szabó Péter
Panaszait a Syncumar, mint gyógyszer biztosan nem okozta, mert ilyen mellékhatásai nincsenek: annak azonban nagy a valószínűsége, hogy a Syncumar kezelés mellett is kialakulhat TIA, Ezt az MRI eldönti..Kérem keresse fel a Trombózis Központot és megbeszéljük, hogy kombinációk alkalmazásával hogy kerülhető el egy nagyobb baj (mint mondta)
Üdvözlettel
Dr. Blaskó
Két éve egy vérvétel során magas vasszintet állapítottak meg Nálam: 40,2mmol/L (ref. tart.: 6-26mmol/L). Akkor a háziorvosom nem foglalkozott ezzel az értékkel, mondván biztos laborhiba. Ezek után Én két évig nem voltam laborvizsgálaton egészen ez év májusáig. Minden értékem jó volt kivéve szintén a vas, de akkor már 47,1mmol/L -re emelkedett. Az orvosom még ezután sem vette komolyan a dolgot, csak annyit mondott pár hónap múlva esetleg megismételjük a vizsgálatot. Ez múlt héten megtörtént. A vas értékem pedig ismét emelkedett 48,4mmol/L-re. Kaptam beutalót hematológiára. Kérdeztem az orvosom mitől lehet ez a kiugró és fokozatosan emelkedő vas érték, de Ő csak annyit válaszolt, hogy sok mindentől. Nem szedek semmilyen vitamint, táplálékkiegészítőt (soha nem is szedtem). A kérdésem az lenne, hogy mennyire veszélyes , és mi okozhatja hogy ennyire magas? Válaszát előre is nagyon köszönöm! Szilvi
Természetesen erre, majd a teljes vas anyagcsere vizsgálat adja meg a választ,ezt követően genetikai vizsgálat is történik majd. Gyakorlatilsg valamennyi szervének belgyógyászati és ultrahag, röntgen, stb. vizsgálata is szükséges a pontos diagnózis felállításához. Elképzelhetőnek tartom, hogy esetleg öröklődő vas felszívódási zavara van, un. haemochromatozis.Ami annyit jelent, hogy kontroll nélkül felszívódik a vas a vékonybélből és különböző szervekben lerakódik.
Amíg a kivizsgálás tart ne fogyasszon vas tertalmú vitamínokat, teákat ásványvizeket magas vastartalmú zöldségeket és csak kevés hust fogyasszon.
Üdvözlettel:
Tobbszori korai veteles utan (5-6 het) nogyogyaszom javaslatara genetikai vizsgalaton estem tul, melynek eredmenye szerint MTHFR homozigota vagyok (a tobbi, Leiden, prtrombin, 1298AC normalis). Az MTHFR mutaciora a genetikus aspirin protectet, folsavat es elevitet irt fel, melyet mar majus ota szedek. Azota viszont volt sajnos meg egy vetelesem, igy ugy tunik, hogy nem csak az MTHFR volt a problema. Kerdesem az lenne, hogy a genetikai vizsgalat eredmenyenek tudataban erdemes -e meg mas trombofolia szureseket is elvegezni (veralvadasi tesztek, immunologia) vagy mivel a tobbi gen normalis, az MTHFR pedig kezelve van, ezert mashol kerenem a vetelesek okat?
Valaszat elore is koszonom.
Udv:Ildiko
Kérem keresse fel Prof. Fülöp Vilmost a Honvédkórházban, Ő e terület szekértője.. Az alvadási rendszer csak egy szűk ablak a természetre, a vetéléseknek számos egyéb oka is lehet.
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György
infúziós kezelés ?
Jobb oldali lábszár art. tibialis anteriorban nincs áramlás !
Lumene közepes echogen. trombussal kitöltött.
Az art. peronea még átjárható.
Erős fájdalom és zsibbadás
A leirt lelet erszukuletet igazolt. A panaszoktol fuggoen ez ersebeszeti illetve angiologiai velemenyezest igenyel. Az infuzios kezeles indokoltsagat, idejet es fajtajat is egyedi elbiralas alapjan hatarozzak meg.
Altalanossagban az infuzios kezeles nem fugg ossze az erfestes idopontjaval, sokkal inkabb a beteg allapotatol es az erfestes eredmenyetol fugg.
Tisztelettel:
dr Kosa Eva
Kérdésem a következő lenne.. Múlt hónapban volt egy sikertelen lombik programom, november 2.-ik hete körül megpróbálkozunk egy fagyasztott embrió transzferrel.
Az egyik ismerősöm ajánlott egy injekciót, amit ön írt fel neki ( Fraxiparine ),érdeklődnék, hogy milyen lelet kell hozzá, hogy esetleg én is használhassam ezt az injekciót. Augusztusi teljes vérképem+vizelet leletem van, amit a kórház kért . Amit még érdemes tudni, hogy Anyai nagypapám viszeres volt, édesanyám pedig érszűkületes.
Válaszát előre is megköszönöm.
Tisztelettel, Lengyel Beatrix
A gyógyszerelés egy ilyen fontos kérdésben, mint a lombikbébi program, nem a szomszéd javaslata alapján történik, hanem egyénileg, az orvos által megvizsgált állapotban és az összes lelet birtokában. Ettől még lehet, hogy én írtam neki, de biztos nem interneten keresztül, hanem személyes találkozás után! Ugyanis minden beteg más egyén.
Szívesen látom a Trombózisközpontban, kérem jelentkezzen be.
Üdvözlettel
Prof.Dr. Blaskó György
életem végéig synkumárt kell szednem változó volt már tíznél több vagy csak kettő tabletta változó korban szenvedek 22- év mit várhatok köszönöm.
Ennyi adat birtokában nem tudom megmondani. Az biztos, hogy a kezelés hatékonyságának, stabilitásának biztosítása végett nagyon oda kell figyelni, mit eszik, iszik! Ezzel csökkenthető a szükséges adag változtatási szükséglete. Többet akkor tudok mondani, ha eljön rendelésemre minden eddigi leletével együtt.
Üdvözlettel
dr. Blaskó György
Milyen módon járhatnék a probláma végére?
Leírtak alapján TIA lehetett. A családi anamnézis alapján erre Önnek komoly kockázata van. Kivizsgálás és kezelés szükséges.
Várom szívesen rendelésemen!
Üdvözlettel
dr. Kapocsi Judit
Egy szűrővizsgálat során a leletemen feltüntették, hogy M gradiens látható, IgG lambda monoklonitás látható, a vizeletben könnyűlánc nem ürül, normális vérkép TP, IG szintek mellett. A beteg panasz és tünetmentes.
Ezt követően hematológiai vizsgálaton vettem részt és az alábbi eredmények a normál értéken belül voltak: összfehérje, albumin, foszfor, kalcium, vas, ferritin, fehérvérsejtszám, monocyta, eosinofil, basofil, neutrofil abszolút értéke, lymfocita abszolút értéke, monocyta abszolút értéke, eosinofil abszolút értéke, basofil abszolút értéke, vörösvértest, haemoglobin, hematokrit, MCV, MCH, MHC, trombocyta, MPV, RDW, retikulocita, reticulocita abszolút értéke, neutrophil pálca és karéjozott,eosinophil, basophil, monocyta, lymphocyta.
Eltérést az alábbiak mutattak: C reaktív fehérje 7,64 mg/l (0,00-5,00), neutrofil 74,500 % (45,000-70,000), Lymfocita 18,500 (20,000-40,000)
Az immunszerológia normál eredményei: albumin, alpha 1 globulin, béta-globulin, gamma-globulin, albumin/globulin
Eltérő eredmények: alpha2-globulin 12,0 % (7,1-11,8) , monoklonális komponens 6,7 % korlátozottan értékelhető, monoklonális komponens quantitativ nem adható meg g/l, elfo értékelés: gammában homogén csík. Szérum immunfixációs elektroforézis: IgG lambda típusú monoclonális gammopathia.
További normál eredmények: IgG , IgA, IgM, free lambda, free kappa /free lambda , Béta2mikroglobulin.
Eltérés: free kappa 19,60 mg/l kontrollálva (3,30-19,40)
Az orvos postán küldte el a leletet azzal, hogy kezelés nem szükséges, fél év múlva kontroll.
Az interneten sok ijesztő dolgot olvastam a monoklonális gammopátiáról, nagyon megijedtem.
Nem tudom, hogy mit jelent a leletem, mely értékek elérésénél szükséges már kezelés és egyáltalán rosszindulatú-e az eltérés ? Az sem érthető számomra, hogy mitől értékelhető korlátozottan, illetve miért nem adható meg egy összetevő, amint az a leleten szerepel.
Lehet-e befolyásolni jó irányba az eltérő eredményeket, van amire esetleg jobban oda kell figyelnem ?
Előre is köszönöm válaszát ! Anikó
A legjobb az lenne, ha azzal az orvossal, aki Önt vizsgálta, beszélné meg a dolgot. Ő ismeri Önt. Neki van információja, miért kezdődött a kivizsgálás. Milyen tünetei voltak akkor. Ő ismeri a fizikális állapotát. A laborvizsgálatokon kívüli vizsgálatok eredményeit.
Természetesen mi is szívesen véleményt mondunk, de ehhez nekünk is ismernünk kell a fentieket. Ehhez kérem, jelentkezzen be hozzánk, jöjjön el vizitre, hozzon minden eddigi eredményét. Látnunk kell Önt, számos kérdést fel kell tennünk, összefüggéseiben kell látnunk minden eredményt. Dr. Szélessy Zsuzsanna főorvosnőhöz javaslom, hogy jelentkezzen be!
Maradok tisztelettel
dr. Babai László