Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Panaszának több oka is lehet, részben érzészavar részben a kiserek keringésének zavara. Ennek eldöntéséhez azonban mindenképpen vizsgálatra van szükség, ezért angiológiai vizsgálatot javasolok.
Kérem, jöjjön el rendelésemre, ahol szívesen segítek Önnek a panaszai okának megtalálásában.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
Az anyukám 84 éves magas vérnyomásra szed gyógyszert/covarex/t és a betegsége Alzheimer-kór melyre az Ebixa gyógyszert kapja.A vérnyomása óráról változik,illetve magas van mikor 183/113.Ez kb 1-2 hónapja van úgy,hogy sokszor minden beavatkozás nélkül le-illetve felmegy.A háziorvos azt mondta nem szívesen változtatna ezen a covarexen,és adott neki nyelvalatti szopogató gyógyszert is ha szükséges.De sajnos ez is csak ideig óráig használ.Kétségbe vagyok esve és nem tudom kihez forduljak.
Kérem segítsen mit csináljak,hisz maga az alzheimer-kóf is borzalmas betegség, a magas vérnyomás még jobban rettegésben tart,Várom megnyugtató válaszát.Egy aggódó gyermek.
A változó vérnyomás - ahogy Ön is írja - nem jó. A magasvérnyomás kezelését úgy kell beállítani, hogy az ingadozást kerüljük el. Stabil, állandó gyógyszereléssel.
Kérem, jöjjenek el rendelésemre. Hozzák az összes eddigi leletüket.
Várom Önöket szeretettel
dr. Kapocsi Judit PhD
Másfél évvel ezelőtt, 19 évesen erős fájdalomra lettem figyelmes a bál lábamban, melyet duzzanat követett, és szédülés. Végül időben sikerült jó kezek közé kerülni, kiderült ugyanis hogy mélyvénás trombózist kaptam. Előtte nem dohányoztam, 4 hónapon keresztül viszont szedtem a fogamzásgátlót. 2 hét kórház után hazaengedtek, Marfarint azóta is szedem folyamatosan (8mg.) Esetleg tudnék Önhöz időpontot kérni, hogy rápillantson a leleteimre, mert a genetikai vizsgálatok mind negatívok voltak, viszont szeretném telljesen kötbejárni a lehetőségeket, esetleg elhagyhatom- e a gyógyszert már, vagy életem végéig szednem kell, mint ahogy azt az orvosom mondta.
Köszönettel
Krisztina
Örülök, hogy időben sikerült jó orvoshoz fordulnia!
Természetesen, szívesen várom rendelésemen. Kérem, hogy a +36 70 431 77 29 telefonszámon jelentkezzen be.
Üdvözlettel
dr. Blaskó György
2,5 éve nem sikerül teherbe esnem, volt 3 inszeminációnk is, és most készülünk a lombikra. Rengeteg vizsgálaton voltunk már, és egy kezelt inzulinrezisztencia mellett most kaptuk meg az első leletet, ami a normálistól eltérést mutat.
Férjem: Faktor V heterozigóta, Faktor II. normál, MTHFR C677/677T heterozigóta, A1298/1298C heterozigóta
Én: Faktor V, Faktor II, MTHFR C677 normál és MTHFR 1298C/1298C homozigóta.
Kérdésem, hogy ez lehet-e oka annak, hogy nem sikerül teherbeesnem, és javasolja-e a lombik kezelés alatt valamilyen vérhígító használatát, és ha szükséges, személyes konzultáción ezt fel is írná-e nekem. Emellett milyen vitaminokat javasolna? Ennyi mutációval nagyobb az esélye, hogy beteg gyermekünk szülessen? Rosszabbak az életkilátásaink, mint normál esetben? Két hét múlva altatátos műtétem lesz, és azt olvastam, hogy MTHFR mutációval egyes altatások problémásak lehetnek. Igaz ez?
Köszönettel,
Sz. Katalin
Áttekintve a küldött leleteket önnél van egy MTHFR homozygota polymorfizmus: erre mindenképpen jó lenne véralvadási oldalról is felkészülni a terhességre.
A gyermeke is biztosan ilyen lesz, de annak is van 1/8 esélye, hogy férjétől az V faktorLeiden mutációt is örökli. Ezt azért a gyermek serdülőkora táján ki kell vizsgálni. A teherbeesés sikertelensége - sajnos -nem csak a véralvadáson múlik, de befolyásolhatja.
Kérem, jöjjön el rendelésemre, és a terhességhez szükséges lépéseket a véralvadási oldalról megtesszük. Hasonlóan meg tudjuk beszélni a műtétre való felkészülést is.
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György
Egy neurológiai konzílium mindenféleképpen szükséges lenne, mert ha valóban ilyen tünetei vannak, ez nagy valószínűséggel nem stroke maradvány. Kérem, jelentkezzen be hozzám!
Üdvözlettel
dr. Vida Zsuzsanna
Kérem mindenképpen keressen fel leleteivel a Trombózisközpontban, mert meg kellene nézni, hogy most mi van az ereivel. Addig is szedje az előírt gyógyszereket.)
Tisztelettel
Dr. Blaskó György
Trombózissal kapcsolatosan általános kérdéseim lennének, sportolásra, életmódra vonatkozóan.
Trombózis kialakulását követően mi a szakma javaslata a sportolással kapcsolatban? Az érdekelne, hogy a könnyű, nem sérüléssel járó (pl. lassú futás, kocogás) mozgásformák ajánlottak-e a további vérrög kialakulása érdekében, vagy inkább csak a megengedett kategóriába tartoznak? Vagyis jól teszi az ember, ha sportol? Továbbá azt szeretném még kérdezni, hogy ha ajánlott a sportolás, mikor lehet elkezdeni, vagy ez is egyénfüggő? Gumiharisnya viselésével egy időben lehet-e, ajánlott-e sportolni?
A másik kérdésem arra vonatkozna, hogy szaunázni, termál, illetve melegvizes fürdőkbe lehet-e menni, ha igen, mikortól?
Köszönöm a válaszukat előre is.
Mindent szabad. Egyénileg beállítva és engedélyezve. Mind a formák, mind a megkezdésének időpontja.
Általánosságban olyanok mondhatóak, hogy a trombózis kiújulásának egyik legnagyobb kockázati tényezője a mozgáshiány. A mozgás védő hatással van a trombózis ellen. Mozogni azonban akut esetben, amikor embolus leszakadásának esélye megvan, nagyon korlátozottan lehet. Hogy a szervülés mikor következik be, mikor nincs már veszélye az embolia kialakulásának, egyénileg mondható meg. Ha véralvadásgátlót szed, akkor olyan mozgások, melyek vérzésveszéllyel járnak, korlátozottan javasolható. Illetve trombózist követően pl nagy izomsérüléses mozgások - ahol au izomsérülés maga fokozni tudja a trombózis kialakulásának veszélyét - kerülendőek.
A melegnek szintén nem abszolút ellenjavallata a régi trombózis, viszont a mikort és hogyant egyénileg lehet megmondani.
Javaslom, jöjjön el hozzánk személyes konzultációra.
Üdvözlettel
dr. Babai László
Lehet visszaesés is, lehet más baj is. Javaslom, menjenek vissza a háziorvoshoz.
Üdvözlettel
dr. Babai László
Tiszteletteljes kéréssel fordulok Önhöz. Jobb lábamat kétszer műtötték visszértágulatok, visszérgyull. miatt. Az első műtét térdtől lefelé, majd a második combtól lefelé történt.
Pár év elteltével alsó lábszáram teljesen befeketediett, az ér kőkemély. Érsebészeten többször jártám azt a választ kapom problémámra hogy ez egy krónikus vénás elégtelenség terápiás kezelése a Detralex, Lioton , gumiharisnya és vizesruha kezeléséből áll.
Kérdésem az volna hogy más
terápiás kezelés szóba jön-e ?- ha igen hol lehet jelentkeznem?
A kérdésére választ akkor tudok mondani, ha megvizsgáltam, láttam a lábát. Illetve a korábbi leleteket.
Kérem, jelentkezzen be rendelésemre.
Tisztelettel
dr. Sepa György
Véleményét/javaslatát szeretném kikérni!
Van egy heterozigóta Leyden és egy MTHFR C677T génmutációm.Erre syncumar terápiát kapok. A syncumar kezelés ellenére volt 2 TIA-m, ezért a belgyógyász és a neurológus kiegészítette a syncumart astrix-al. Időközben a reumatológián csontritkulást mutattak ki nálam, amire Epolar triószedést javasoltak. Immunológiai vizsgálat antifoszforlipid szindrómát is igazolt. Több orvos is a syncumart teszi érte felelőssé.
Professzor úrnak mi lenne erről a véleménye?
Ki lehetne valahogyan kerülni a syncumart, vagy esetleg lehetne mással helyettesíteni?
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel: B.László
Már az első TIA után thrombocyta aggregatio gátlót IS kellett volna szednie. Férfiaknál az antifoszfolipid syndromának nincs akkora jelentősége, mint nőkben. Sajnos TB támogatással nem lehet, de teljes áron ki lehet váltani Syncumart más hatóanyagú gyógyszerrel. Az antikoagulánst nem lehet elhagyni a génmutációk miatt.
További tanácsokért, a konkrétumok megbeszélése végett keressen fel a Trombózisközpontban
Üdv
Dr. Blaskó György