A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
Személyes konzultáció nélkül nehéz a feltett kérdéseire válaszolni. Látni kell összes leletét. Szükség lenne egy friss laborvizsgálatra, EKG-ra. Ezek ismeretében van lehetőség a gyógyszerek esetleges módosítására. Több kérdés felmerül életkor,stb....
Üdvözlettel : Kelemen Edina

Érdemes lenne egy 24 órás vérnyomás monitorozás. ABPM vagy Holter vizsgálat elkészítése. Nem említette volt-e ilyen vizsgálat. A panaszok mögött valóban szerepe lehet a menopausának is.
Panaszok esetén lenne jó ha készülne EKG. Akkor lehetne kizárni a kardiológiai hátteret. Ezekkel az eredményekkel ismételtem keressen fel kardiológust. Addig is érdemes megpróbálni enyhe feszültségoldót. (Valeriana, Frontin , stb..)
Központunkból Dr. Sztancsik Ilonadoktornőt ajánlom.
Üdvözlettel : Kelemen Edina

Panaszai hátterében állhat a pajzsmirigy probléma, illetve együttesen okozhatja a mostanában ért szomorú esemény .
Érdemes lenne a labor mellett egy pajzsmirigy UH elkészítése .
Amennyiben az eredmények mégsem támasztják alá a tapasztalt tüneteket Fül-Orr- Gégészeti szakorvizsgálat javasolt a fülzúgás miatt.
Mielőbbi gyógyulást kívánok ! Üdvözlettel : Kelemen Edina

Kislányom 4 éves múlt. A minap az egész testén bőr kiütés-foltok jelentek meg.Ezért a háziorvosunk labor vizsgálatot kért.Nagyon aggódom.Szeretném a tanácsát kérni hogy ezzel a laborértékekkel ön szerint szükség e van további vizsgálatokra? Elöször a mért értéket irom és a referenciatartományt.
FVS SZÁM AUTOMATÁVAL; 2.544 4.0-9.0
HAEMOGLOBIN AUTOMAT.: 102.8. 125.0-160.0
HAEMATOKRIT AUTOMAT.: 0.311. 0.38-0.48
VVT TÉRFOGAT.: 67.45. 80.0-97.0
ÁTL.VVT.HGB: 22.28. 27.0-34.0
SEGMENT: 43.85% 48.0-70.0
MONOCYTA: 18.64.% 0.0-12.0
Vérkép szöveg:VVT-ben MIKROCYTOSIS, HYPOCHROMASIA.
VÉRSEJSÜLLYEDÉS: 22.0. 1.0-11.0
SE VAS: 4.3. 14.0-28.3
sTRF Receptor :6.6. 2.2-5.0
FERRITIN: 1.0 20.0- 220.0
A laborvizsgálat napján kaptunk antibiotikumot cefzil 50 mg.de ezt csak a vérvétel után keztük el.A házi orvos 3-4 hét múlva kér ujjabb laborvizsgálatot.
De nem tudom ilyen értékek mellett várjak e ilyen sokat?! Válaszát előre is nagyon nagyon szépen köszönöm!Tisztelettel!
Központunk ,a Trombózisközpont csak felnőtt szakorvosi ellátással foglalkozik.
Az említett panaszok miatt gyermekorvos felkeresése javasolt mindenképp a további belgyógyászati , haematológiai kivizsgálással kapcsolatban.
Üdvözlettel : Kelemen Edina

Paroxizmális pitvarfibrillációm van és Icd beültetve 3 éve kamrai tachycardia miatt. Legutóbb a PF arány 7 % volt. Alvadásgátló kellett, beállítottak syncumárt eddig sikerrel, legutóbbi INR érték 2, 7
2 hete voltam kardiológián ahol mondták, hogy vannak már modernebb gyógyszerek is, felírtak 20 mg Xareltót/nap. Elfogadtam, semmit sem tudtam a gyógyszerről. Utánanéztem, inkább csak hátrányokat olvastam róla előnyként leírva, hogy nem kell INR vizsgálat. Így viszont nem fogom tudni hogy állok alvadásilag.Ráadásul olyan cikkek is megjelentek, amik rémisztőek a NOAC kérdésben. Receptem van, de még nem merem szedni az új gyógyszert. Mit lehet erre mondani szakmailag ? Válaszát előre is köszönöm.
A Xarelto biztonságos, nincs jelentős étel és gyógyszerinterakció ! Ami a riogatásokat illeti jelentkezzen be a Trombózis Központba a leleteivel és megbeszéljük.
Üdvözlettel: Dr. Blaskó György

61 éves vagyok. A napokban végeztek nálam kismedencei UH vizsgálatot. A lelet a következőt tartalmazza: a hasi aorta falában helyenként apró meszes plakkok vannak.
Vélemény: Atherosclerosis.
Mi a teendőm ezzel kapcsolatban?
Mennyire veszélyes?
Megfelelő a súlyom, nem vagyok elhízva, a laborleletem jók, nem iszom, nem dohányzom.
Sokat mozgok, leginkább erőteljes séta.
Válaszát várva, tisztelettel:
Gyuró Ildikó
A jelenlegi helyzetében nem tud csinálni semmit, azon kívűl, hogy rosuvastatint kezd el szedni (évekig). Ez a Xeter és napi 20 mg- a dózis. Igen lassan, de elősegíti a meszes plakkok felszívódását.
Üdvözlettel :Dr. Blaskó György

Leányunk 27 éves korában - 3 évvel ezelőtt - kétoldali tüdőembólián esett át. Rövid kórelőzmény: Alsó végtagjában lévő thrombust a UH vizsgálattal (Dopler, végtagi ér UH) nem észlelték, vérvizsgálatot nem végeztek (D-dimer érték meghatározás, stb.), izomhúzódással diagnosztizálták a heves végtag fájdalmát. Néhány nap múlva heves rosszullétre (fulladás), sürgősségi mentővel beszállították az ügyeletes kórházba (először pánikbetegség miatt pszichiátriát javasolt a mentőorvosnő, csak erős szülői nyomásra vitték be a kórházba), CT vizsgálatot követően a diagnózis kétoldali thromboembólia volt. A kórházi ellátást követően (heparin), 1 év után a Xarelto szedését leállították - tekintettel arra, hogy a genetikai faktorokat nem találtak, a rizikófaktorok megszüntetésre kerültek (fogamzásgátló szedését az embólia idején abbahagyta, testsúlyát csökkentette).
Magunk részéről mindig is hiányoltuk a tüdőerek kontroll vizsgálatát. Arra hivatkoztak, hogy ez nem szükséges, és a CT sugárterhelés miatt nem javasolt.
Ma megdöbbenve olvastam az alábbikat:
"Péter Andrea, a Kardiológiai Intézet szakorvosa, aki részt vett az első magyarországi beavatkozáson arról beszélt, hogy kezelés nélkül a betegek 70 százaléka 5 éven belül meghal a tüdőerekben lévő magas nyomás miatt. A legsúlyosabb esetekben pedig mindössze 10 százalék a túlélés esélye."
elérhetősége: http://www.debreceninap.hu/egyetem/2017/07/22/videon-a-debreceni-orvosi-szenzacio/
Kérdésem: Szükséges-e tüdőerek állapotának nyomonkövetése, milyen vizsgálattal végzik ezt (CT?) és egyáltalán hol foglalkoznak érdemben a tromboembolia nyomonkövetésével az országban, egyáltalán milyen vizsgálatokat szükséges elvégezni és milyen időközönként?
A vérvizsgálatokat, végtagi erek UH vizsgálatát magánpraxisban rendszeresen végeztetjük, ezt sem írták elő hivatalosan.
Fordulhatunk-e a Trombózis központhoz a fentiekben feltett kérdéseim vonatkozásában?
Orvosi iránymutatását, válaszát előzetesen is megköszönöm.
Tisztelettel:
Dr. Rózsa György Imréné
Nagyon sajnálom a kedves lányát, -főleg az elhamarkodott orvosi kijelentések okozta félelmek miatt. A doktor úrnak egyáltalán nincs igaza, Igen magas adatot közölt: a tüdőerek hypetoniája elég ritka és főleg akkor lenne ritka, ha nem egy évig, hanem legalább 3 évig szednék a betegek a Xareltót még akkor is, ha nincs kimutatható trombofiliájuk! Javaslom, hogy kérjen konzultációt a Trombózis Központba (36704317729) és jelentkezzen be. Kérem hozzák a leleteket is.!
Tisztelettel
Dr. Blaskó György

39 éves nő vagyok. A bal lábszàramon seprűvenák, a jobbon pedig erősen kitüremkedő, ujjnyi vastagságú viszerek találhatóak. Ez az első alkalom, hogy szeretnék szakorvoshoz fordulni, kérem, tudna tájékoztatni, hogy mit tartalmaz az első konzultáció és milyen anyagi vonzata van ezen első vizsgálatoknak? Természetesen a többit személyesen meg tudjuk beszélni.
Augusztus 4-13-ig Magyarországon tartózkodom , van rá lehetőség, hogy ez idő alatt kivizsgálásra kerüljön sor a szükséges beavatkozás érdekében?
köszönöm
Andrea
Sajnos érsebészünk az említett időpontban szabadságon van , leghamarabb augusztus 28-án van lehetőség konzultációra.
Bejelentkezni a 0670 431 77 29-es telefonon , vagy az info@tromboziskozpont.hu e-mail címen tud.
Üdvözlettel : Kelemen Edina

Nyaki erszukuletem van es kulfoldon elek. Oktober 12-re szeretnek idopontot kerni, nyaki ultrahang es nativ ct eredmenyeimet termeszetesen magammal viszem.
Szeretnem tudni, hogy milyen allapotban vannak most az erek, es hogyan kell eletmodomon valtoztatnom, hogy a helyzetem javuljon.
Kerem szives tajekoztatasukat, hogy kulfoldi taj szam leven, ezt intezmenyukben hogyan tudom elintezni.
Koszonettel,
Vitez Veronika
Angiológusunk Dr. Kósa Éva doktornő szerda és csütörtöki napon rendel délután, így az október 12-e amikor Magyarországra utazik megfelelhet önnek.
Kérem küldjön egy telefonos elérhetőséget központunknak a könnyebb időpont egyeztetés érdekében az info@tromboziskozpont.hu e-mail címre.
A trombózisközpont magánegészségügyi intézmény, a doktornő vizit díja 24500 Ft.
Várjuk szíves jelentkezését. Üdvözlettel : Kelemen Edina

50 éves nő vagyok, ez év márciusában a bal lábamban mélyvénás trombózisom lett, ami a semmiből jött. Este lefeküdtem, reggel meg már erre ébredtem. 7 évvel ezelött megállapitották hogy számos érgörcs nyomai láthatók a kézben és erős érgörcs hajlam a bal lábon. Már gyerekoromban is mindig dagadt a bokám. Azóta nyiroködémát állapítottak meg és barna foltos sebesedés látható. Ha a seb idönként elmúlik a folt ott marad. Anyukámnak strókos, nagyapám álmában halt meg szívprobléma miatt. Apai ágat nem igazán is merem de ott is szív és érrendszeri gondok vannak. Szeretném megkérdezni hogy ezek után mekkora az esélyem hogy örökletes a betegségem? Van rá esély hogy abba hagyhatom a véralvadásgátló szedését? Bár a kórházban azt mondták életem végéig szednem kell.
Köszönettel,
Éva
Érdemes lenne elvégeztetni a genetikai trombózishajlam laborvizsgálatot. Annak eredményétől függ a további kezelés kiválasztása.
Javaslom keresse fel központunkat, ahol lehetőség van a vizsgálat kivitelezésre (vérvétel), illetve az eredmények kiértékelésére konzultáció keretében.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
