Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Köszönjük megtisztelő türelmét.
Említett panaszai sűrűsége és száma miatt mindenképp szükséges egy személyes konzultáció . Át kell tekinteni előzményeit, valamennyi előző leleltét ahhoz, hogy a véleményt mondjak.
Bejelentkezni a 0670/431 77 29-es telefonon ,vagy az info@tromboziskozpont.hu e-mail címen tud.
Üdvözlettel :
Dr. Blaskó György
Az éjszakai lábgörcsöknek több oka is lehet. Okozhatják a visszerek, összefügghet a gerinc betegségeivel, oka lehet magnézium hiánya, és az izomzatból is eredhet. Javaslom, hogy próbáljon meg magnéziumot szedni, diozmin tartalmú visszérgyógyszert napi 2x1 tablettát ( ez utóbbiak recept nélkül kaphatóak a gyógyszertárakban) néhány hétig. Ha panaszai nem javulnak, rheumatológust, angiológust próbáljon felkeresni.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
Édesanyjának a vastagbél daganata valószínű egy korábbi polypból indulhatott ki. Nem valószínű, hogy a Litaril okozta.
Édesanyja, ha idősebb, esetleg immunrendszere legyengült, vagy fizikai erőnléte, keringése is megviselt, akkor a Litarillal okoznak számára legkevesebb mellékhatást.
Amennyiben a vérlemezke száma 400G/l akkor átmenetileg a Litaril adását fel is szokták függeszteni és csak az Aspirin protektet adják tovább. Az újabb gyógyszerek mellékhatásai az idős emberekre súlyosabb mellékhatással rendelkeznek.
Tisztelettel: Dr. Szélessy Zsuzsanna
Van egy folyamatosan visszatérő visszérgyulladásom, orvosi tanács alapján műtét javasolt.
Érdeklődni szeretnék, hogy mivel külföldön dolgozom, egy hazautazásom során, mely kb. 3 hét időintervallum lesz, megoldható-e egy előzetes konzultáció, s maga a műtét, s beleférne-e még egy lábadozás a visszarepülés előtt.
Válaszát előre is köszönöm!
ÜDVÖZLETTEL:
Svarc Attila
Központunkban Dr. Sepa György érsebész foglalkozik a visszerek kezelésével. Hétfői napon rendel . A szakorvosi viziten fizikális vizsgálat, szükség esetén ultrahang elvégzése után tud dönteni abban, hogy mely kezelés a leghatásosabb az ön esetében. Tudni kellene mikor érkezik Magyarországra , hogy a doktor úr a 3 héten belül vizitre ,szükség esetén műtétre időpontot tudjon biztosítani. Kérem írjon e-mail címünkre, hogy egyeztetni tudjunk önnel.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
fital korom óta mindig a felső határérték közelében, de sokszor a fölött volt a mind vvs, mind a trombocita számom. 1999-ben emiatt a háziorvosunk beutalt Haematológiai intézetbe ahol egy rutin vérvizsgálaton mindent rendben találtak. Múlt éveben a felső határ közelében 399,00 G/L, a mai napon megkapott laboreredményemben 503,00 G/L lett a trombicita értékem.
Az MCHC értékem a maximunál egy kicsit magasabb 363,00 g/l MPV a minimumnál alacsonyabb 6,01 fl, és vörös vértestszámom magasabb 5,54 T/L. A többi véreredmény értéke normál tartományon belül van. Még ami talán megemlítendő, hogy a Monocita érték 10%, ez is magasabb a maximum határnál. Ezek az értékek adhatnak aggodalomra okot?
Igen, a magasabb thrombocyta szám már a korábban feltételezett Essencialis thrombocytosis /ET/ diagnózisát valószínűsíti. Feltétlenül jelentkezzen haematológiai kivizsgálásra./ megjegyzem, hogy magas vérlemzke számot, gyulladás, rosszindulatú daganat, stb. jelenléte is okozhatja/
Üdvözlettel:
Dr. Szélessy Zsuzsanna
Leírása alapján párjának komoly betegségei vannak. A kezeléséről angiológusnak , gastroenterológusnak közösen kell döntenie. Mivel nincs információm hol kezeik a párját, gondolom betegségeit kórházban állapítottak meg, javaslatom szerint párja kezelését mindenképpen szakorvosnak, lehetőség szerint nagyobb centrumban szükséges végezni.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
Az imént említettem az esetemet Önök felé. Azt nem írtam, hogy 36 éves vagyok. A kétoldali tüdőembóliát követően nem történt Nálam antifoszfolipid syndroma irányába laborvizsgálat, csak a Leident nézték. Ön szükségesnek tartja mindezt. van-e értelme kérnem mindezt így hónapok távlatából még a kezelőorvosomtól?
Illetve, mint írtam, mindig sportoltam, és szeretnék még a jövőben is. Labdarúgó-játékvezető vagyok jelenleg. A fizikai követelményünk olyan, hogy a félévi tesztünön (illetve az azt megelőző felkészülés alkalmával is) olyan folyamatos mozgással járó futótesztjeink vannak, ami a pulzust fennt tartja 180-190 körül tis akár több mint 20 percen át (kötelező fizikai tesztünk: 4000 méter futás oly formában, hogy a körpályán 75méter iramfutás /15 mp-en belül/ és 25 méter séta /17mp-en belül/ Mindez 40 megindulást foglal magába így mindkettőből. Ehhez pedig jön még 6x40 méter sprintfutás előtte még.). A meccsterhelésről már nem is írok. Létezhet-e a szarkoidózis, tüdőembólia együttesből olyan, hogy Én még visszatérhessek Ön szerint ezen korábbi hivatásomhoz. Ehhez a szintű fizikai terheléshez, melyhez elengedhetetlen a konditermi edzés is. Nyilván ezt előtte a kezelőorvosommal is meg kell persze konzultáljam majd. De kíváncsi lennéka véleményére.
Köszönettel, Tamás
Tüdőembólia hátterében örökletes thrombózishajlam vizsgálat javasolt ennek a Leiden mutáció vizsgálat részét képezi,de egyéb vizsgálatokat is magában foglal. Ezt haematológus véleményezi. Ha az 5. napon történt vénás UH , akkor nem valószínű hogy thrombózisa volt, de ha nagyon dagad a lába a vizsgálatot meg lehet ismételni Gondolom, a hasi vénák vizsgálata is megtörtént annak idején.
Szerintem a terhelhetőségét sokkal inkább a sarcoidózis okozta tüdőérintettség határozza meg hosszú távon, mintsem a tüdőembólia. Így, sajnálom, de a terhelhetőségéről érdemben csak a tüdőgyógyásza tud vélemény mondani. Szerintem a lábdagadása miatt érdemes angiológust felkeresnie.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
Szeretnénk tanácsot kérni a lábfájásunkra. A seprüvénak megjelentek már évek óta de most fájdalmases kissékidudorodo vénáink fájnak. A lanyom es en kulfoldon lakunk. Kuldenek fotot es kerem javasoljon hatekony es fajdalommentes kezelest ami hosszu tavon segit ! Kerek szepen egy email elerhetoseget ahova a kepeket kuldhetem!
A lanyom Harangozo Beata 30 eves ,en pedig 50 . Szep napot kivanok! Beata
A visszér problémák kezelési lehetőségeivel érsebész foglalkozik központunkban. Személyes konzultáció nélkül ,csak fotó alapján nem tudnak segíteni szakorvosaink . Biztos szakvéleményt csak fizikális vizsgálat, szükség esetén ultrahang után tudnak mondani, amikor részletes információ van az erek állapotáról.
Ha lehetőségük van jelentkezzenek be Dr. Sepa György érsebészünk rendelésére. A doktor úr vizsgálat alkalmával is elvégzi a szükséges kezelést.
Bejelentkezni a 0670/431 77 29-es telefonon tud.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Igen ágynyugalom, minél kevesebb mozgás indokolt.
Üdvözlettel : Kelemen Edina
Nordic walkingozni elkezdhet holnap, de nem teljes erővel. Biciklizni az eseményt követő 3. hónapban. Amíg az INR értékei 2-3 között vannak, védve van a trombózistól, de tudnia kell, hogy az orvostudományban nincs 100%.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György