A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
A magas vérnyomásnak sok ismert, és kevésbé ismert oka lehet, erre választ adni, hogy Önnél mi lehet a háttérben egy kivizsgálás után lehet. Miután a vérnyomás értékén kívül Önről semmi információm nincs, érdemi választ, tanácsot így nem tudok adni. Szívesen látom a rendelésemen.
Üdvözlettel: Dr Kapocsi Judit
27 éves vagyok és 20150716-án kétoldali tüdőembóliát kaptam és e miattt kell szednem a syncumart. nem olyan régen voltam hematológiai vizsgálaton is meg genetiaki vizsgálaton is.
Ahematlógiai vizsglátatal nem volt semmi gond.
De viszont a genetikai vizsgálat eredményén azt állapította meg a háziorvos hogy talán életem végéig kell szednem a gyógyszert..az eredményben a következők álnak:
Aktivált proteinCráta: 1,96 referencia tartomány 2
AntitrombinII eredménye:101 ref:80-120
faktor V.Leidenmutáció eredménye :heterozigóta
Protobi2010Aallél eredménye vad tipusú.
Megköszönném ha mielőbb választ adna arra a kérdésem re hogy meddig kell szednem ezt a gyógyszer?
Ahhoz fiatal, hogy ilyet ki lehessen jelenteni. Most még szednie kell, de ha bejön a Trombosis Központba megbeszéljük. Az orvostudomány és a gyógyszertan még sokat fog fejlődni a Maga életében.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György
Mostanában kellene a trombofilia vizsgálatot elvégezni, amikor a férje semmit sem szed (ami elég baj) Majd összeállítok egy elfogadható árú csomagot. Sajnos a V Leiden vizsgálat elég drága. Jelentkezzenek be a Trombózis Központba.
Üdvözlettel:Dr.Blaskó György
Mindenképp szakorvoshoz kellene fordulni gyermeke vérnyomás ingadozás miatt. Gyermekgyógyászt , esetleg gyermek endokrinológust keressenek fel .
Üdvözlettel:
Kelemen Edina
Valóban befolyásolni tudja az ember lelki állapota, pszichéje a vérnyomást. Nagyon fontos a vérnyomás rendszeres ellenőrzése, mert szükség esetén változtatni kell a gyógyszer adagján. De mindenképp fontos egy jó gyógyszer , feszültségoldó választása, ahhoz , hogy jobb legyen a közérzete, és ezáltal a vérnyomása is normál szinten tartható legyen.
Üdvözlettel :
Kelemen Edina
Mivel vérzése lett az LMWHtól , indokolt az elhagyása. A C677T MTHFR polymorfizmus igen gyakori és igen kis thrombozisrizikót jelent. Ha pár hétre kihagyja semmi baj nem lesz. A terhesség III-ik trimesztere előtt jelentkezzen egy, a lepényi ereket mérő Duplex Doppler vizsgálati eredménnyel központunkba, mert ezután válik kritikussá a lepényi keringés.A lepényi ereket viszont nyitva kell tartani!. Ezért lehet, hogy újra el kell kezdeni az LMWH-t kissé kisebb dózisban. Én épp ezek miatt nem szeretem a Clexane-t és minden terhesnek Fraxiparine-t javaslok.
Üdvözlettel: Dr Blaskó György
A következő választ kaptam Öntől a napokban:
Miután Ön MTHFR gén C 677T mutáció: homozigóta mutációt hordozó, ezt nagyon komolyan kell venni és javaslom, hogy a következő két és fél hónapban kapjon profilaktikus dózisban Fraxiparint minél sürgősebben.
Március elejére kaptam csak időpontot nőgyógyászomhoz, Ön szerint kihez fordulhatok még ebben az ügyben mivel az még elég messze van! Nem lesz gond hogy a terhesség eleje óta nem kapom az Ön által leírt gyógyszert?
28 éves, 31. hetes ikerterhes kismama vagyok
Előre is köszönöm válaszát:
Fehér Ágnes
Várom a Trombózisközpontba rendelésemre, hogy megbeszéljük a továbbiakat.
Elérhetőségünk : 0670/431 77 29
Üdvözlettel :
Dr. Blaskó György
37 éves vagyok Heves megyéből írok.2009-ben volt egy tüdőembóliám és mélyvénás trobózisom,azóta szedem a syuncumárt 4-5 naponta felváltva,ezek után többször is volt már trombózisom korházban kikezelték,most is ilyen problémával küzdök csak annyi az eltérés hogy felületi trombofilisem van nagy területen vádli középtől combtőig 1,5 hónapja járok hematologushoz és érsebészhez, már 2. fraxiparine 0.8ml kurába vagyok és szinte semmi változás nagy fájdalmaim vannak nagy területen kérem segítségét,köszönöm!!
A combra terjedő felületi visszérgyulladás javasolt kezelése terápiás dózisú heparine pl. napi 2x adott fraxiparine injekció a testsúlyra számítva, visszérerősítő gyógyszer, illetve fásli viselése. Akut esetben ha a thrombus a mélyvénás beömléshez közel helyezkedik el, érműtétet végeznek. Ha mindezekre sincs megfelelő javulás, akkor vizsgálat nélkül nem tudom megmondani mi az eltérés oka. Syncumar mellett, főleg ha valakinek kifejezett visszértágulata van sajnos kialakulhat felületes visszérgyulladás. Rendezett INR mellett mélyvénás thrombózisnak már nem szabad előfordulnia, de ha mégis az mindig súlyos véralvadási betegségre utal.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
Panaszai tísztázásá miatt vizsgálatokra van szükség. Labor, esetleg 24 órás vérnyomás monitorozás. Mindenképp fontos lenne egy személyes konzultáció, ahhoz , hogy a szakorvosok biztosat tudjanak mondani, és ha szükséges gyógyszeres kezelést kezdjenek.
Központunkból Dr.Kapocsi Judit doktornő foglalkozik vérnyomás problémákkal.
Elérhetőségünk : 0670/431 77 29
Üdvözlettel :
Kelemen Edina
Édesanyámmal kapcsolatos kérdésekben fordulok Önökhöz.
Kb. 3,5 éve volt egy lábtörése, és míg gipszben volt a lába naponta kellett injekcióznia magát a trombózis elkerülése miatt.
A lábtörésből felépült, majd ez után sajnos trombózisa lett.
Ezt követően egészen a múlt hónapig folyamatosan szedte a véralvasgátlót, ill. havonta ment vérvételre. Az eredményei változóak voltak, volt hogy a megengedett szint alatt vagy felett, de volt olyan, hogy rendben volt az érték. Legutolsó három eredményének értéke: 2,34; 2,00; 1,46
Múlt hónapban azért hagyta abba, mert elment az éves szakorvosi vizsgálatra (már sajnos nem az a doktornő volt ott, aki korábban kezelte, ugynais ő külföldre ment dolgozni), és az éppen rendelő szakorvos, miután látta, hogy Anyukám már mennyi ideje szedi a véralvadásgátlót azt mondta, hogy neki már nem kellene és kérte Anyukámtól, hogy döntse el, hogy szedi-e vagy sem. Édesanyám mondta, hogy ő nem tudja ezt eldönteni, ha szednie kell szedi, ha nem, akkor abba hagyja. A dolog eredménye az lett, hogy nem szedi, viszont más gyógyszert sem kapott helyette.
Javasolta a doktorúr neki, hogy szedje inkább a Venoruton kapszulát, ez viszont készlethiány miatt jelenleg nem szedhető.
Amikor a patikában voltam, tanácsot kértem a gyógyszerész doktornőtől és ő azt mondta, hogy ha ennyi idő után abba hagyja valaki a véralvadásgátlót, utána 2-3 hónapig célszerű vérvételre még elmenni, ill. mivel Anyukám már 61 éves ilyen idős korban egyébként sem árt a véralvadásgátló szedése.
Anyukám elment a háziorvosához, és a fent leírtakra hivatkozva kért beutalót a vérvételre, de nem kapott. Azt mondta a háziorvosa, hogy nem kell azt ellenőrízgetni, majd egy idő után beáll magától.
Az interneten sok mindent lehet olvasni, és ezért kicsit meg vagyok rémülve, mert félek, hogy az ő esetében halmozottan nagy a trombózis veszélye.
Volt a nagymamámnak is trombózisa, ráadásul Anyukámnak daganatos betegsége is volt és 60 éves elmúlt, ráadásul (kis mértékben ugyan) dohányzik.
A lába, amelyik törött volt , egyébként azóta is nagyon csúnya. Sok kis apró ér látszik rajta kirajzolódni és mind lilás, szürkés színű. Ezt is mutatta már orvosnak, de érdemben választ arra, hogy ezt mi okozza, vagy hogy ezzel kell-e valamit tenni, nem kaptunk.
Sokszor dagadt a lába, és esetenként fáj is.
Anyukám jelenleg ezeket a gyógyszereket szedi:
Letrox - 100 mg - napi 1 szem
Coverex - AS - 5 mg /1.25 mg/ - napi 1 szem
Betaloc Zok - 50 mg - napi 1 szem
Torvalipin - 20 mg - napi 1 szem
Nagyon köszönöm előre is a visszajelzésüket és a tanácsukat a továbbiakról.
Üdvözlettel:
Nagy R.
Azt javaslom hozza be mamáját egy trombofilia vizsgálatra és egyúttal elbeszélgetünk a trombózis utókezeléséről. Ha van egyéb rizikófaktora akkor javasolt tovább szedni és fontos ismernünk, hogy az elmúlt években hogyan alakultak az INR értékei, mert meg határozza a késői szövődmények kialakulását. Várjuk jelentkezését.
Üdvözlettel :
Dr. Blaskó György
Tisztelettel mindenkinek
Dr. Blaskó