Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Ha most negativ volt, 3 év múlva érdemes vizsgálni. Minden izületi fájdalomra jellemző, hogy NEM autoimmun tünet!!!
Üdvözlettel: Dr. Blaskó György
Lassan két hónapja, hogy elveszítettem a férjemet. Kérdéseim vele kapcsolatosak, mivel a halála váratlan volt mindenki számára, és sajnos nem kaptunk kielégítő választ az örök "miért"re. Férjem 69 éves volt. Amikor kórházba került, szívelégtelenséget állapították meg nála, illetve közölték, hogy thrombok vannak a tüdejében. További vizsgálatok miatt a kórházban maradt, ott tartózkodása ötödik napján meghalt. A kiadott jegyzőkönyvben a halál oka: tüdőembólia. Boncoláskor kiderült, hogy annak ellenére, hogy kapott vérhígító injekciókat, és a végzetes napon orálisan is kapott vérhígító készítményeket, a szervezetében még több thrombus keletkezett, mint azt a felvétel napján volt. Ami még felvételkor kiderült, hogy alacsony a hemoglobin szintje, és nagyon sűrű volt a vére. Az elvégzett vizsgálatok belső vérzéseket nem mutatták. Halála előtti napon csontvelő mintát vettek tőle, aminek az eredményét a mai napig nem tudunk, mint hogy részletes boncolási jegyzőkönyvet sem. A kérdéseim a következők: hogy lehetséges, hogy vérhígítók mellet mégis alakultak új vérrögök? Lehetséges, hogy 2 hónap alatt még nem készültek el a csontvelő punkciójának eredményei? Elnézést, ha túl hosszú voltam. Kérem, jelezze, amennyiben a kérdéseimet nem megfelelő szakorvoshoz irányítottam.
Köszönettel, Márta
Megértem fájdalmát férje elvesztése miatt. Sajnos kevés ez az információ ahhoz ,hogy válaszolni tudjunk önnek. Látni, vizsgálni kellett volna férjét, és valamennyi leletét, dokumentációját áttekinteni.
Üdvözlettel :
Dr. Blaskó György
Ha lehetősége van keressen fel a trombózisközpontban , hogy meg tudjuk beszélni a további lehetőséget a jövőre nézve gyógyszerelésével kapcsolatban.
Üdvözlettel: Dr. Blaskó György
Központukból Dr. Kósa Éva angiológust ,vagy Dr. Blaskó György Profeszor Úrat ajánlom. Vizit keretében tudnak segíteni önnek életmódbeli tanácsokkal kapcsolatban.
Üdvözlettel :
Kelemen Edina asszisztens
A segitsegüket szeretnem kerni, mert nagyon tanäcstalan vagyok.
38 eves vagyok, 23 evesen ätestem egy melyvenäs trombozison, familiäris trombofiliät ällapitottak meg. 3 eves folyamatos kezeles utän tünetmentes lettem, gyogyszereket sem kell azota szednem. Edesapämtol örököltem a hajlamot, aki sajnos tavaly hunyt el emboliät kapott :(
Egy rövidebb repülöut elött ällok (1,5 ora), kb. 55 kg vagyok, 158 cm. Mär beszereztem egy terd kompresszios harisnyät, illetve van nälam egy Fraxiparine 5700 0,6 ml-es Heparin injekcio.
Az lenne a kerdesem, hogy mennyi idövel koräbban kell beszurnom az injekciot a repülöut elött?
Köszönöm szives välaszukat!
Üdvözlettel: Boros Krisztina
A legbiztonságosabb, ha indulás előtt reggel beadja magának az injekciót: elvben 24 órán át hat.
Üdvözlettel :Dr. Blaskó György
Trombózisom után másfél évvel, 180% körüli VIII faktor érték mellett a szakorvosom annyival bocsájtott el, hogy mostantól nem kell szednem véralvadás-gátlót. A mélyvénás trombózisom okát nem tudni, mert a genetikai vizsgálatok mind negatívak, egyedüli rizikófaktor a fogamzásgátló volt (de ennek is csak a 6. évében történt a baj - lehet nem is ez volt az ok). Gyakran történnek ilyen, „ok nélküli” trombózisok? Ez pont hogy jó, vagy rossz? Borzasztóan nyugtalanít, hogy valaha újra problémám lesz, Ön szerint milyen kontroll vizsgálatokat és milyen gyakran lenne érdemes beiktatni?
Köszönettel:
Éva
Kérem, keressen fel a Trombózis Központban, ott részletesen elmagyarázom. Röviden: a thrombozisok okait 45%-ba ma sem tudjuk, de ennek ellenére kezelni KELL.
Üdvözlettel :Dr. Blaskó György
Panaszaival kapcsolatban belgyógyászt , angiológus szakorvost kellene felkeresnie. Több tényező is állhat panaszai hátterében. Mindenképp fizikális vizsgálat szükséges ahhoz , hogy biztos diagnózist kapjon.
Üdvözlettel:
Kelemen Edina
Lehetőség keresés miatt zavarkodnék önnél.A jobb lábamon velem született vísszér -tágulat és ezzel együtt piros teljes egészében elszíneződés látható.Akinél voltam eddig vizsgálaton , nem nagyon szerettek volna foglalkozni ezzel a típusú jelenséggel. A helyzet az ,hogy mi külföldön élünk de otthon szeretném megtalálni a megoldást ha van ilyen! Esetleg ha nem lennék túl tolakodó tudok képet küldeni egy ön által megadott email cimre ,hogy lássa dokrot úr miről is lenne szó ! Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel: Nyerges Attila
Dr. Sepa György érsebész részére az info@tromboziskozpont.hu e-mail címre tudnak küldeni érdeklődő levelet panaszaival kapcsolatosan.
Üdvözlettel: Kelemen Edina asszisztens
Mivel az előző betegségeinek ( ha voltak) a történetét nem tudom, az sem derül ki, hogy korábban a vérnyomásával volt-e baj, hogy toxémiás volt-e a terhessége, volt-e korábbi terhessége, az hogyan zajlott, a családjában fordult-e elő magas-vérnyomás betegség és így tovább.. milyen most a fizikális vizsgálat eredménye, érdemben felelősséggel nem tudok a kérdésére válaszolni. Ehhez személyes találkozó szükséges, hogy amit lehet tisztázzuk, amit szükséges elvégezzük, és aztán a leletek birtokában az Önnek legjobban megfelelő kezelést elkezdjük.
Üdvözlettel: Dr Kapocsi Judit
Elnézését kérem hogy zaklatom, de feleségem nagyon rosszul viseli a clexan beszúrását mindig stresszel előtte való éjjel és félek hogy nehogy rossz hatással legyen a babára! Sajnos ő egy elég félős lelkileg gyenge típus. Olvastam a neten ( ami természetesen nem jelent túl sokat), hogy vannak új orális ám szedhető véralvadásgátlók amik már forgalomba kerültek, nem lehetne áttérni valamelyikére a Doktor úr szerint?
Köszönettel: K
az MTHFR homozygota mutáció igazolható eltérésként,emiatt kellett a clexan!
Sajnos jelenleg nincs egyéb olyan gyógyszer heparinon kívül ami adható kismamáknak, ez pedig csak injekció formájában van. Talán érdemes újra megbeszélni a kezelőorvossal a beadás módját, vagy esetleg valaki más adja be a injekciót, lehet kissé megnyugszik a felesége. Gondolom az injekció szükségességét MTHFR homozigóta mutáció esetén haematológus állapította meg, ha ez nem így történt szükséges a haematológiai konzultáció.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva