A trombózis meglétének diagnózis felállítása nem a Trombózis- és Hematológiai Központ profilja, szakmailag azonnali akut ellátást igényel, amire mi - fekvőbeteg osztály intenzív osztály hiányában - nem vagyunk felkészülve. Akut ellátás igénye esetén, kérjük, hívjon mentőt, és keresse fel a területileg illetékes kórházat!
Orvos válaszol
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.
Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.
Kedves Látogatónk!
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk
Kérdésem a doktornőhöz : Mért van az hogy reggel felkeléskor még alacsony a vérnyomásom 105/64 körül de délutánra estére felmegy 130 felé és nagyon erős tarkó fájásom van : Köszönöm válaszát .
A vérnyomás reggel, ha jól aludt az ember, normálisan nem magas. Igaz, a 130 Hgmm sem az, hiszen a 140/90 Hgmm-es értékek, mind a normál tartományban vannak.
A fejfájásnak számtalan oka lehet. Nem valószínű, hogy a 130 Hgmm-es vérnyomás okozza.
Üdvözlettel: Dr Kapocsi Judit
Köszönöm a válaszukat
Tisztelettel: István
Nem tudom melyik fogát húzzák,. Ha bölcsességfogai közül, akkor előtt 6-8 napra a Marfarint el kell hagyni és LMWH-t szúrjon magának, De egy kisebb fog nem gond. A fogorvosa olvassa el az általam írt irodalmat Az Orvosok Lapjában 2015. okt-nov.ben!
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György
7 évvel ezelőtt spontán terhességem volt, ami a 8. héten missed ab-vel végződött sajnos. Az elmúlt évben volt 4 sikertelen inszeminációnk, és a honvéd kórházban egy teljeskörű kivizsgálás Fülöp Doktornál, kiderült hogy Inzulinrezisztenciám van, melyet azóta gyógyszerrel diétával és mozgással kezelünk, PCT pozitivitás, MTHFR C677 és A1298 C heterozigóta vagyok Faktor VIII értékem emelkedett a normál értékhez képest. Trombofíilia panelben minden más érték normál. Kérdésem az lenne, hogy Ön szerint a májusi lombik programban vagy azt követően terhesség esetén szükséges -e vérhígitó injekció alkalmazása (34 éves vagyok)? Köszönettel Mária
Mindenképpen szükséges, mert a hormonstimuláció önnek fokozott thrombosis rizikót jelent.
Üdvözlettel: Dr. Blaskó György
Erre a kérdésre,amint látom, a szakemberek nem egybecsengő választ adtak. Én nem vagyok a téma specialistája. Dr Turi Zsuzsanna, aki szintén a Príma Medicában rendel, ismert, nagy tudású, terhes-patológiával foglalkozó szülész-nőgyógyász. Én őt kérdezném meg.
Üdvözlettel: Dr Kapocsi Judit
37 éves vagyok, 2 kislányom van. Édesanyám Leiden homozigóta, emiatt történt ez irányban az kivizsgálásom.
Az alábbiak az eredmények:
FII 20210 normál, vad típus
FV Leiden mutáció: Homozigóta mutáns
Az MTHFR C677T polimorfizmus tesztet nem végezték, mivel a szűrő teszt a referencia tartományon belül volt.
Véralvadási értékek:
INR 0,97
APT idő:30,1 sec
Thrombin idő:21,1 sec
Antitrombin -III aktivitás:144 %
APC-R:1,0
Protein C aktivitás:103 %
Lupus negatív
VIII alvadási faktor:122,5 %
Homocisztein meghat.:4,23
Immunszerológia:
Albumin: 63,3 %
Alpha1-globulin:3,7%
Alpha2-globulin:9,8%
Béta-globulin:9,9%
Gamma-globulin:13,3%
Albumin/globulin:1,72
Monoklonális komponens: nem jelölhető
Elfo értékelés: Monoklonális gammopathia nem látható
Szérum immunfixációs elekroforézis: negatív
Anti-nukleáris antitest: 5,60 IU/ml
CArdiolipin IgG/A/M screen :3,3 E/ml
Béta2GBI IgG/A/M screen:3,3 E/ml
Kedves Professzor Úr, az lenne a kérdésem, h. a fenti eredmények tükrében van-e valamilyen teendőm? Javasol-e bármilyen vérhígító alkalmazását?
Eddig semmilyen trombotikus problémám nem volt, a terhesség és szülés is zavartalanul zajlott.
Köszönöm szépen!
Tisztelettel:
Virág
Felsorolt leletei mellett , felmerül néhány kérdés, ha lehetősége van jöjjön el rendelésemre, hogy átbeszéljük a teendőket.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György
A bőrelváltozás és a köhögés is lehet a CLL szövődménye. A gondozó orvosánál jelentkezzenek, aki célzott haematológiai laboratóriumi és mellkas képalkotó vizsgálatokat is fog kérni.
Üdvözlettel: Dr. Szélessy Zsuzsanna
Stroke-al kapcsolatban szeretnék önöktől tanácsot kérni. Édes apukám már több mint tíz éve beteg stroke-ja volt és a jobb oldala lebénult. Tud járni és önálló de viszont az idegi állapota rosszabbodott, mindenen felmérgeli magát és kiabál. Egyszerűen nem tudunk vele mit kezdeni néha elviselhetetlen. Azt szeretném kérdezi önöktől,hogy van e olyan gyógyszer ilyesmi betegségre mint amiben apukám szenved!? Ha igen akkor legyenek szívesek megirni nekem! Válaszukat előre is köszönöm
Sajnos, a stroke után előfordulhat a betegeknél a magatartás megváltozása, vagy a korábban is meglevő "hirtelen haragúság" fokozódása. Ilyen esetben az őt gondozó neurológustól, pszichiátertől érdemes véleményt kérni, mert
igen, akár sikerülhet gyógyszerrel a problémát enyhíteni.
Üdvözlettel: Dr Kapocsi Judit
Én nagyon rövid időnek tartom az alvadásgátló szedését: akinek ekkora thrombosisa volt, azt félévente Doppler-rel ellenőriztetni kell és csak a teljes rekanalizáció után hagyhatja el (ha nincs egyéb baja: pl. thrombofilia). Az emelgetés akkor árt, ha aktiv fiatal a thrombosis, mert akkor lehet tüdőemboliát kapni. Ha lehetősége van rá jelentkezzen be a Trombózis Központba!
Üdv: Dr.Blaskó György
Három hónappal az "esemény" után lehet a genetikai vizsgálatot elvégezni, de előtte 4-5 nappal át kell térni LMWH sc. injectiora, a vérvételig: utána folytathatja a Xareltot. Detralexet szedhet.
Üdvözlettel : Dr. Blaskó György
Blaskó
Kislányomnak tavaly februárjában (2évesen) stroke-ja volt a bárányhimlő szövődményeként, mely majdnem teljes jobboldali bénulást okozott nála. Rehabilitációja lassan de jól halad. Az esetet követően aspirint és clexane-t is kapott, majd május végén a clexanet elhagyhattuk és azóta csak az aspirint szedi (protect 100as-ból felet naponta). Kérdésem az lenne, indokolt-e még az aspirin és meddig ugyanis ebben a kérdésben sajnos eddig nem tudtak az orvosok állást foglalni, senki nem tud nekünk egyértelmű választ adni. A Szent László kórházban egy nagyon részletes genetikai vizsgálaton átesett, szerencsére nincs semmilyen genetikai hajlam a véralvadásra, nagyon valószínű hogy a bárányhimlő okozta ezt a bajt.
Válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelettel,
Őszintén együtt érzek Önnel ebben a nehéz helyzetben. Hála Istennek, a gyerekek regenerálódó képessége a csodával határos, amint azt a kislányuk javulása is mutatja. Nem lenne korrekt, ha bármi szakmai tanácsot adnék. Nem vagyok gyermekorvos, és az nem véletlen, hogy a gyermekgyógyászat egy külön tudományág. Ami a kislánnyal történt az a gyermekgyógyászaton belül is ritka eset. A genetikai vizsgálat eredménye megnyugtató. Azt tenném én, hogy követném a gyermekorvos tanácsait. Ha megnyugtatná Önt lehet kérni úgynevezett második, vagy harmadik véleményt az ügyben. Nem tudom, eddig pontosan ki adott javaslatot, de a Gyermekklinikákon, a Heim Pál kórházban kiváló kollégák dolgoznak.
Üdvözlettel: Dr Kapocsi Judit