Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Tisztelt Doktor úr!
Júliusban trombózisom volt,mely mellé párosult egy tüdőembólia is.Egy hónapja átállítottak xareltóra.Mennyi az esélye annak,hogy a xarelto mellett trombózis alakuljon ki?
Köszönöm válaszát!
Kedves Nikolett !

0,5%.az esélye a trombózis kialakulásának .

Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Szabó Nikoletta

Prof. Dr. Blaskó György

belgyógyász
Üdvözlöm, a kérdésem a következő: édesanyám 5 éve stróke beteg, azóta szedi a Zyllt nevű véralvadásgátlót. Sajnos oda jutottunk, hogy a fogai a korona alatt tönkre mentek, az összeset (6db) ki kell húzatni, hogy műfogsort tudjunk neki készíttetni.
Mi a teendőnk azért, hogy biztonságban tudhassuk anyukámat?
Köszönettel: Szabó Csilla
Kedves Csilla !

A fogásznak tudnia kell, mennyire véres a tervezett beavatkozás, Ha kicsi rizikó nem kell tenni semmit, ha nagy 3 napra ki lehet hagyni a Zylltet.

Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Szabó Csilla

Prof. Dr. Blaskó György

belgyógyász
Tisztelt Dr Blaskó György! 37 hetes terhes vagyok, s Németországban élek. 4 évvel ezelőtt bal oldali agyi sinus sigm. és transv. trombózisom volt. 1 év után abbahagyhattam a sincumar szedését, mert az itteni orvosok szerint van elzáródás, de megindult az átfolyás. Jelenleg heparinna szúrom magam. A kérdésem az lenne, hogy a sima szülést vagy inkább altatásos császármetszés javasolna-e? Az elzárodás nem indulhat meg erősebb nyomás hatására? Neurologiai vizsgálatra nem küldtek. Pda-t nem kaphatok az Aneszteziologus szerint. Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Császár Csilla
Kedves Csilla !

Kérem szúrja magát végig LMWH-val. és a szoptatás első két hónapja alatt is. A szülést az utolsó órákban a szülész dönti el, hogy mit csinál, mert a baba rengeteg mindenfélét csinálhat az utolsó órákban is, ami meglepetést okozhat. Pda-t valóban nem kaphat. Valamikor keresse fel a Trombózis Központunkat további megbeszélés céljából.

Üdvözlettel : Dr. Blaskó György

Császár Csilla

Prof. Dr. Blaskó György

belgyógyász
Tisztelt Doktornő / Doktor Úr!

7 évvel ezelőtt (35 évesen) kaptam egy mélyvénás trombózist, majd ebből tüdőembóliát. Két évig Sincumar vérhigítót szedtem , melynek szedését 5 éve (saját felelősségre) elhagytam. Degeneratív ízületi gyulladások-miatt ( mandibula nekrózis - Arthropiás psoriasis, stb) immunológiai szakrendelésen ellátott vagyok. A legutóbbi vérvizsgálati eredményben az alábbi eltérések indokolják a sincumar visszaállítását, esetleges újabb hematológiai kivizsgálást? Trombózis veszély ismét fenn állhat ezen eredmények alapján?
Eltérések :
Hemoglobin +
APTI+
Süllyedés - (2)
Tranzferrin szaturáció +

Segítségét előre is köszönöm!

K. Hajnalka

Kedves Hajnalka !

Kérem keresse fel Dr. Blaskó György Professzor Úrat rendelőnkben. Leleteit hozza el. Az esetlegesen felmerülő laborvizsgálatok kivitelezésére is van központunkban lehetőség.

Üdvözlettel : Kelemen Edina
Kirschner Hajnalka

Kelemen Edina

asszisztens
Tisztelt Doktor úr(nő)!Az lenne a kérdésem, hogy sztenteket ültettek be a szívembe, meddig és milyen véralvadásgátlót kell szednem. Trombexet és Aspirin protectet szedtem, de már csak a másodikat szedem. Valóban életem végéig kell szednem??Mikor és mennyire rendszeres ellenőrzésre lenne szükségem?? És a második kérdésem a következő lenne: sztrókot, csak magas vérnyomás esetén lehet kapni vagy vérnyomástól függetlenül is létre jöhet. Kb. fél éve olyan rettenetes szédülés és egyensúly érzés hiánya volt nálam, hogy csak ide-oda lépegettem Mivel nem múlt el, harmad nap mentem le az orvoshoz, aki beküldött a kórházba, és CT-t csináltak de semmit nem találtak. Viszont azóta nagyon sokat indokolatlanul szédülök borzasztóan erős folyamatos fütyülés és zúgás van a jobb fülemben és a nagyon görcsölnek az erek a fejemben sokszor szinte ujjnyi vastagok A szemem és a fejem olyan mintha valami belülről kiakarná nyomni a jobb féltekét. A vérnyomásom minden átmenet nélkül felmegy 200/99 és onnan nehezen lehet lehúzni, utána meg egy két nap elteltével, csak 107/59. 102/60, 110/ 69 értékeket mutat. Folyamatosan vérnyomáscsökkentőket szedek Mostanában minden indoklás nélkül vérzik az orrom, és az is csak a jobb oldalon,alacsony vérnyomás esetén. Elnézést kérek, ha kicsit hosszúra nyúlt a mondani való, de így most össze tudtam szedni a gondolataimat, mert egyébként sajnos egyik pillanatról a másikra elfelejtek dolgokat vagy nem tusom összefüggően értelmesen elmondani, ami azelőtt nem volt rám jellemző.Tisztelettel:
Kedves Berki Istvánné !

Panaszai összetettek ahhoz , hogy itt e-mailben minden részletet megtudjon írni szakorvosunk.

Kérem ha lehetősége van keresse fel a Kardióközpontot. Valamennyi leletét áttekintve kardiológusaink segítenek önnek. Bejelentkezni a 0670/ 610 38 47 -es telefonon tud.

Várjuk rendeléseinkre.

Üdvözlettel : Kelemen Edina
Berki Istvánné

Kelemen Edina

asszisztens
Tavaly decemberi pitvarfibrillatio óta Eliquis 2x5mg véralvadásgátlót szedek.
A közeljövőben szürkehályog műtétem lesz.
A szemészeten tájékoztattak, hogy a műtét elött egyedi
elbirálás szükséges annál. aki véralvadásgátlót szed.
Mit jelenthet az egyedi elbírálás?

Köszönettel: Bors Attila
Kedves Attila !

Az önt kezelő kardiológus vagy belgyógyász ismeri anamnézisét, betegségeit, ezért ő tud tanácsot adni a műtét előtti teendőkben. A szedett vérhigító és a beavatkozás módja együtt döntőek .

Üdvözlettel : Kelemen Edina
Bors Attila

Kelemen Edina

asszisztens
Tisztelt Doktor Úr/Doktornő !
Csontritkulási- és gerincproblémáim miatt kalciumot szedek D3 és K2 vitaminnal. A legutóbb megvásárolt K2 vitamin dobozán van egy figyelmeztetés, hogy "a termék fogyasztása kumarin típusú véralvadásgátlót szedő egyéneknek nem javasolt."
Nem tudom melyek a kumarin típusú véralvadásgátlók és az interneten sem találtam erre vonatkozó leírást. Én Aspirin Protectet szedek állandó jelleggel. Kérdésem, hogy erre vonatkozik-e a tiltás ?
Köszönettel
Botka János György
Kedves János !

A leggyakrabban használt kumarin-típusú antikoaguláns készítmény (Pl. Syncumar, Warfarin, Marfarin). Ezek hatását befolyásolja a K-vitamint.

Az aspirin protect nem egész ebbe a csoportba tartozik.

Üdvözlettel : Kelemen Edina
Botka János György

Kelemen Edina

asszisztens
Tisztelt intézet,

Segítséget szeretnék kérni, mert th1 eltolodásom van. Immunologusnál is jártam. Elvileg ciqorin szedésben maradtunk. Azonban hallottam, hogy létezik az apa vérlemezeiből infuzió készítese. Ilyennel foglalokoznak? Mennyibe kerülne magán uton? Sajnos évek óta probálkozunk és két lombik nem sikerült már.

Köszönettel
Gara Nikolett
Kedves Nikolett !

Sajnos központunkban az említett infúziós kezelésre nincs lehetőség.

Üdvözlettel : Kelemen Edina
Gara Nikolett

Kelemen Edina

asszisztens
24 éves vagyok 1 hete szenvedek, mert fáj a tarkóm és reggelente úgy ébredek, hogy ömlik a vér az orromból. El mentem a házi orvoshoz aki meg mérte a vényomásomat (150/110 volt a pulzusom 72) és utána annyit mondott, hogy nyugodtan menjek haza mert csak ideges vagyok. Mit tegyek?
Kedves Dávid !

Amennyiben többször mér az említett 150/110 körüli ,illetve emelkedett vérnyomást mindenképp indokolt a kivizsgálás. Vezessen vérnyomás naplót, jegyezze fel a mért értékeket és azt is van-e panasz, Belgyógyászati vizsgálatok mellett Fül-orr-gégészeti szakvizsgálat is javasolt .

Üdvözlettel : Kelemen Edina
Makai Dávid

Kelemen Edina

asszisztens
Tisztelt Doktor úr! 1964-ben születtem, 1981-ben volt először trombózisom.2000-ben a Haemphiliai Központban megállapították az egyéb véralvadási faktorok örökletes hiányát (Protein S hiány). 2014-ben élethosszig tartó véralvadást gátló szer szedését javasolták. Xarelto 20 mg szedését megkezdtem. Sajnos olyan mellékhatások (az orrvérzés, ínyvérzés, bevérzések mellett állandósuló szédülés, egyensúly zavar, majd többszöri ájulás), hogy abba kellett hagynom. (megjegyzem saját magamtól jöttem rá) Igazából nem tudok kihez fordulni, mert a mellékhatásokkal kapcsolatban nem tud senki biztatót mondani vagy esetleg ha felezném a gyógyszert, akkor is megnyugtatóan történne a vér hígítása. Nagyon félek bármilyen vérhígítótól, A Sincumar szedése mellett gyomorfekély alakult ki (a szokásos bevérzések mellett).
Tisztelt Doktor úr! Ha lehet így válaszolni arra a kérdésre, hogy a Xarelto gyógyszert lehet csökkentve szedni vagy nem, vagy felejtsem el és saját magam döntsem el, hogy milyen kockázatot vállalok a nem szedése miatt?
Előre is nagyon szépen köszönöm válaszát!
Tisztelettel: Szalai-Mészáros Gyöngyi
Kedves Szalai - Mészáros Gyöngyi !

Több korszerű véralvadásgátló létezik már. Kérem összes leletével keressen fel,, hogy megbeszéljük melyik lenne a legmegfelelőbb gyógyszeres kezelés az ön esetében.

Üdvözlettel : Dr. Blaskó György
Szalai-Mészáros Gyöngyi

Prof. Dr. Blaskó György

belgyógyász

A weboldal a jobb működés és a felhasználói élmény javítása érdekében HTTP-sütiket (cookie-kat) alkalmaz. Amennyiben nem fogadja el az összes sütit, előfordulhat, hogy az oldal egyes funkciói, mint például a foglalási rendszer, nem működnek megfelelően. A sütik használatával kapcsolatos részletes leírást az Adatkezelési Tájékoztatónkban találhatja meg.

Szükséges sütik

Ezek a sütik elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez, ezek nélkül az oldal nem működik megfelelően.

Analitikai sütik

Az analitikai sütik segítenek megérteni, milyen tartalmakat kedvelnek a látogatók, ezzel javíthatjuk szolgáltatásainkat. Az összegyűjtött adatok nem kapcsolhatók össze konkrét személyekkel.

A sütibeállításokat bármikor módosíthatja böngészőjében.

Prima Medica Egészségközpontok